Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

ja tam wolę PC do całej reszty, a konsole to tylko exy ale mniejsza z tym.

 

no i widzę, że znowu się pojawiają bajki o następnej konsoli od Sony, lepiej zachowajcie do nich SPORY dystans, bo się srogo zawiedziecie.

 

@down:

i jeszcze gry 2 razy ładniejsze niż na X360.

Edytowane przez Fenikz
Odnośnik do komentarza

Większość tych plotek mówi ciągle o AMD... a ja nadal jestem przekonany, że przynajmniej jedna z konsol (raczej PS4) będzie wyposażona w GPU NVIDIA (w związku z czym CPU też raczej nie byłby AMD.. a znowu IBM). Nie sądzę aby NVIDIA pozwoiła sobie na to, aby AMD opanowało wszystkie nowe konsole (WiiU, nowy X i PS4).

Ja osobiście jestem za takim właśnie rozwiązaniem... bo mimo nieudanego GPU w PS3 (w czym pewnie sporo jest winy Sony, które opracowanie GPU oddało NVIDIi zbyt późno.. chcąc na początku wyposażyć PS3 w 2 Celle) jestem jednak ich zwolennikiem.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Większość tych plotek mówi ciągle o AMD... a ja nadal jestem przekonany, że przynajmniej jedna z konsol (raczej PS4) będzie wyposażona w GPU NVIDIA (w związku z czym CPU też raczej nie byłby AMD.. a znowu IBM). Nie sądzę aby NVIDIA pozwoiła sobie na to, aby AMD opanowało wszystkie nowe konsole (WiiU, nowy X i PS4).

 

Nvidia na pewno ma wiele do gadania w tej sprawie...

 

 

:teehee:

 

 

Ja osobiście jestem za takim właśnie rozwiązaniem... bo mimo nieudanego GPU w PS3 (w czym pewnie sporo jest winy Sony, które opracowanie GPU oddało NVIDIi zbyt późno.. chcąc na początku wyposażyć PS3 w 2 Celle) jestem jednak ich zwolennikiem.

 

Po tej generacji, ludzie z Sony musieliby być skończonymi idiotami, aby kontynuować współpracę z Nvidią.

Edytowane przez Camillus
Odnośnik do komentarza

Większość tych plotek mówi ciągle o AMD... a ja nadal jestem przekonany, że przynajmniej jedna z konsol (raczej PS4) będzie wyposażona w GPU NVIDIA (w związku z czym CPU też raczej nie byłby AMD.. a znowu IBM). Nie sądzę aby NVIDIA pozwoiła sobie na to, aby AMD opanowało wszystkie nowe konsole (WiiU, nowy X i PS4).

 

Nvidia na pewno ma wiele do gadania w tej sprawie...

 

 

:teehee:

 

 

Ja osobiście jestem za takim właśnie rozwiązaniem... bo mimo nieudanego GPU w PS3 (w czym pewnie sporo jest winy Sony, które opracowanie GPU oddało NVIDIi zbyt późno.. chcąc na początku wyposażyć PS3 w 2 Celle) jestem jednak ich zwolennikiem.

 

Po tej generacji, ludzie z Sony musieliby być skończonymi idiotami, aby kontynuować współpracę z Nvidią.

Oczywiście, że ma... kwestia kosztów. Jeśli zaoferują niższą cenę niz AMD za układ o podobnej wydajności (lub wydajniejszy układ za taką samą cenę) to nie widzę w tym nic niemożliwego, szczególnie że większość developerów bliżej współpracuje jednak z NVIDIĄ niż AMD więc w sytuacji gdy układ nie będzie zacofany technologicznie (jak ten w PS3) mogłoby to pozytywnie wpłynąć na multiplatformy.

Istotne jest tylko aby tym razem układ był projektowany z myślą o PS4 za wczasu.. a nie jak w PS3 w ostatniej chwili wrzucili trochę przerobioną (i okrojoną w kilku aspektach) wersję 7800 GTX.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość DonSterydo

http://www.gamesindu...4-percent-in-q1

 

taki spadek zysków w dziale xboxowym Microsoftu raczej jasno wskazuje, że kolejny Xbox jest już w zaawansowanym stadium.

a moze xbox jest do dupy i nikt nie chce go kupowac :)

 

Do dupy to jest Twój tok rozumowania.

 

Coś się dzieje, bo obroty w dywizji były podobne tylko coś zeżarło cały zysk.

Odnośnik do komentarza

Widocznie znowu chcą mieć head-start.

 

Ja za to trzymam kciuki za Sony. Choć w tej generacji uważam, że Sony ogromnie dało du,py i PS3 jest po prostu gorsze od Xboksa 360, to PlayStation po prostu nie może upaść. Microsoft z tymi ich chciwymi zapędami musi mieć jakąś przeciwwagę (a umówmy się, Wii takową nie jest), bo inaczej skończy się to dla nas wszystkich źle.

 

A teraz czas na trochę marzeń:

W licencji od Sony/M$ wymóg, że gra MUSI działać w 60 fps, pełnym HD i 4xAA.

Usługi sieciowe rozbudowane tylko trochę bardziej, niż jest to teraz. Niech konsolę zostaną konsolami, od przeglądania Internetu, youtube'ów i Twitterów są inne urządzenia.

Nacisk na single player równie duży jak na multiplayer.

Wnętrze rozpi,erdalające mózg, czyli jakieś NAPRAWDĘ 8-rdzeniowe potwory z kartami graficznymi 2-4 GB VRAM i 8 GB RAM na pokładzie.

 

Oczywiście w rzeczywistości będzie wyglądać to tak:

Dopóki UHDTV nie wejdzie na dobre w życie, to gry nadal będą wydawane głównie w 720p. Nadal będą głównie w 30 fps, a nawet mniej z prostego powodu - sprzęt się nie odmładza, a grafikę trzeba jakoś polepszać. Na początku każda gra będzie dla nas obłędnie ładna (i wtedy może będą w FHD i 60 fps), tak jak w 2005 roku Perfect Dark Zero mógł się wydawać ładną grą. Później, by uzyskać postęp będzie trzeba coś poświęcić. Tak było dwie generacje temu, tak było za czasów PS2, tak jest teraz i tak dalej będzie, tak to działa.

Wszystko pójdzie w stronę Internetu i multiplayer, będzie mnóstwo usług wymagających stałego połączenia z Internetem, bez połączenia z serwerami EA/Ubi itd. nie będzie można przełączyć opcji w ustawieniach.

Pewnie władują nam jakieś dziwactwa dotykowe w pady, ogólnie będzie kombinowanie. Ale czy to źle? Nowinki nie są złe, możemy dzisiaj mówić, że czegoś nie chcemy, a za 3 lata nie będziemy sobie wyobrażać życia bez tego.

Sprzęt będzie jak zwykle, mierny już na starcie (co nie zmienia faktu, że PC dogodnią to dopiero po 3 latach pod względem faktycznego wyglądu gier).

Ceny będą wysokie, a zakup gry będzie dopiero początkiem wydatków.

 

Ja nie mogę się już doczekać nowej generacji, dzisiejsze konsole są już po prostu stare. Sam w to nie wierzę, ale dawniej przepiękne i fotorealistyczne gry wyglądają dziś już archaicznie, a uproszczenia rażą na każdym kroku. Wiadomo, nie jest źle, ale jest mnóóóóóóstwo miejsca na ulepszenia. Nie kupię jednak nowego sprzętu od razu, poczekam jakieś 2 lata aż miną problemy wieku dziecęcego (jak RROD) i wyjdzie jakaś druga, lepiej wyposażona wersja konsoli. No i po takim czasie będzie mniej więcej widać, który next-gen być może okaże się lepszy (pod względem jakości obrazu jak i gier).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wszystko pójdzie w stronę Internetu i multiplayer, będzie mnóstwo usług wymagających stałego połączenia z Internetem, bez połączenia z serwerami EA/Ubi itd. nie będzie można przełączyć opcji w ustawieniach.

Jeśli tak ma to wyglądać (obowiązkowe połączenie z siecią i koncentracja na multi) to dziękuje nie skorzystam (najwyżej pozostanie WiiU) heh
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No niestety, wszystko do tego zmierza.

 

Ja też od dawna patrzę przychylnym okiem na Ninny. Niby jako pierwsi sięgnęli po rynek casuali, a paradoksalnie mogą być ostatnią ostoją dla prawdziwych konsolowców ;).

 

EDIT: Cholera, widać jak nic, że ta generacja ma już dosyć. Battlefield 3 stara się być ładny, ale co chwila po oczach biją uproszczenia. Te gry już od dobrych kilku lat się nie zmieniły, tak mi się przynajmniej wydaje. Na PS2 jeszcze jakoś grafika była pchana do 2006 roku, teraz IMO ciągle jest to samo.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
i koncentracja na multi)

 

Z multi wiele się nie zmieni, bo póki co twórcom łatwiej rywalizować grą singlową z innym singlem, niż grą multi z innym multi. Gracze multiplayerowi(i nie tylko) mają kilka ulubionych gier multi i się ich trzymają. Gdyby zaczęły wychodzić masowo gry multi kosztem singlowych to szybko by zdychały, bo gracze i tak by wracali to swoich CODów, BFów itp. Nie znam ludzi co by grali w 10-15 różnych multi w roku. Za to łatwiej znaleźć graczy ogrywających te kilkanaście singlowych gier do roku, dlatego multi prawdopodobnie nie wyprze singla. Co najwyżej będzie więcej co-opów i sieciowe sztrzelanki będą miały jeszcze słabszy i krótszy singiel, albo nie będą miały go wcale. No chyba, że gry F2P zdominują rynek to singiel może upaść, ale wątpię, że do tego dojdzie.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo rozumiem dlaczego w nowych konsolach mieliby stosować 2 procki, jak producenci mogliby dogadać się z NVIDIA i użyć GPU w miejscu niewydajnych CPU. Czy może to jest tak, że M$ i SONY bardzo by tego chcieli, ale NVIDIA nie chce sobie psuć rynku dla swojej platformy (TESLA) jakimiś konsolami? Faktyczne koszty produkcji byłby pierdyliard razy niższy i można byłoby dołożyć do RAMu. Wtedy nie mielibyśmy spustu nad jakimiś paroma rdzeniami, bo mowa byłaby o kilkuset :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

No i to się nazywa bardzo dobra wiadomość, która co prawda oparta na plotce, ale jak twierdzi serwis VG247, poparta jest różnymi źródłami z wielu firm developerskich. Dzięki tej plotce nie tyle wiemy kiedy być może zapowiedziane zostanie PS4, ale dowiedzieliśmy się także, że developerzy otrzymali kolejne wersje devkitów i znamy rozkład dostarczania kolejnych wersji...

Z tego co dowiedział się właśnie ten serwis, developerzy mogą zamawiać kolejne wersje devkitów u Sony, kolejna - trzecia - wersja trafi do nich w styczniu, a końcowa wersja z ostatecznymi "bebechami" dostępna będzie następnego lata. Poprzednia wersja była po prostu jedynie potwierdzoną kartą graficzną. Aktualnie wysyłana wersja jest PC-towym odpowiednikiem tego, co będzie w PS4. Styczniowa jednostka będzie już bardzo podobna do ostatecznej - wysyłanej latem wersji.

Developerzy w USA odbyli ostatnio spotkanie w siedzibie Sony i dyskutowali na temat Orbis. Sony przedstawiało prezentacje na temat tego czym będzie Orbis, jakie możliwości będzie z sobą niosło, co znajdzie się w ostatecznej wersji i przede wszystkim po to, by dopracować szczegóły współpracy przy tworzeniu gier na następną generację. Sony specjalnie jak na razie używa nazwy Orbis, gdyż nie wybrano ostatecznej nazwy konsoli następnej generacji.

Według plotek, oparta będzie o AMD APU seria 10, czyli CPU i GPU razem. Procesor, który pojawi się w Orbis będzie mocno zmodyfikowaną wersją tego, co aktualnie znajduje się na rynku. Celem stworzenia konsoli jest wielowątkowość by móc w dowolnym momencie wejść do systemu i przełączyć się na coś innego, wejść do sklepu i kupić coś, a potem spokojnie wrócić do gry. Dodatkowo Sony chce by na Orbis możliwe było granie w gry wyświetlane w 1080p, 60 klatkach na sekundę i 3D. Dlatego maszyna ma być mocna, ale jednocześnie na tyle przystępna dla ludzi, żeby nie powtórzyć sytuacji z PS3.

Devkity są aktualnie wyposażone w 8GB i 16GB pamięci RAM, zależnie od wersji. Tylko tutaj trzeba pamiętać, że devkity zawsze mają 2x więcej RAM niż wersje końcowe. Ponadto obecny będzie napęd Blu-ray i dysk twardy, ale nie jest powiedziane czy HDD czy SSD, wiadomo, że konsole na start otrzymać mają 256 GB dysku twardego. Obecne będzie też HDMI, Ethernet i Wi-Fi w najnowszej wersji.

No i na sam koniec najważniejsza informacja - oficjalne ujawnienie Orbis ma nastąpić na evencie przed E3, by na targach pokazać pierwsze gry. Ale pamiętajcie, to tylko na razie plotka, która może zostać rozwinięta w nadchodzących dniach.

http://www.ps3site.pl/playstation-4-zostanie-zapowiedziane-przed-przyszlorocznym-e3/132031

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...