Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

No wczorajszy wieczorny mecz kapitalny, 120 minut szybkiego tempa i masa sytuacji podbramkowych. No i szacun dla amerykanów, po raz kolejny udowodnili że walka i gra do końca to ich najmocniejsze strony, a to ich wykonanie rzutu wolnego w drugiej połowie dogrywki po prostu miodzio (szkoda że nie padł z tego gol). Aż szkoda że po takim meczu jeden zespół musi wracać do domu bo oba zasługiwały na ćwierćfinał :)

Edytowane przez Sep
Odnośnik do komentarza

https://vine.co/v/MFL9vUQvDXq

 

Autentycznie mi szkoda, że ten wolny nie wszedł i nie było karnych. Sam miód.

Rozegranie mocno w stylu futbolu... amerykańskiego.

 

Ładny mecz, szkoda mi trochę USA, bo w ataku grają jak jeden organizm i tylko indywidualności im brakuje. Belgia już zrobiła 120% zakładanego planu i powinno grać się im łatwiej, zwłaszcza z papierowym faworytem, który znowu będzie modlił się o jedną akcję Messiego. Liczę na doskonałą skuteczność Belgów.

Odnośnik do komentarza

Zakładanego planu? Belgia była od dawna jednym z faworytów i chyba nikt nie zakładał zbyt dużych szans, że wyłoży się na którymś z dotychczasowych przeciwników. Jeden z tych zespołów, dla których ćwierćfinał będzie granicą pomiędzy sukcesem a porażką - jak większość w tej fazie.

 

W większości faworyci grali na razie z nie-faworytami, poza tym, że Hiszpania odpadła. Poza Hiszpanią, mamy 7 drużyn, które każdy wyceniał najwyżej przed Mundialem, plus Kostarykę. Pierwszy raz będą miały powody do faktycznego zadowolenia, jeśli przejdą tę fazę, no ale rywal też, więc zaczyna się granie na poważnie.

Odnośnik do komentarza

Tak.

 

e: Ciekawa sytuacja - Matuidi złamał nogę Nigeryjczykowi i... może grać w następnym meczu. Suarez ugryzł Chielliniego i niestety, ale nie mógł. Tak, wiem, że to nie był jego pierwszy raz. I tak, kara była zasłużona. Ale kurde, murzyn łamie drugiemu murzynowi nogę i nic. Jedyną konsekwencją takiego zagrania jest żółta kartka. Okej.

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza

Wszystko trzeba widzieć w jasnych barwach

Skonczy sie Mundial , bedzie tradycyjny coroczny Eurow.pier.dol polskich druzyn w Eliminacjach i zakończymy wakacje toczeniem beki i wspominaniem najlepszego mundialu w moim zyciu (W sumie pamietam najdalej mudial w USA, tak naprawde pamietam)

 

Potem sie zacznie znowy karuzela z LM, PL , PD, BL i wszystko bedzie gitarowo (Ekstraklapy nikt nie bedzie ogladał)

Edytowane przez Niewidoczny
Odnośnik do komentarza

Czy najlepszy mundial? No nie wiem, poczekam do końca. Ale na razie nie było takich emocji jak Niemcy - Włochy 2006, jak w 120min dogrywki Grosso i Del Piero strzelili 2 bramki, albo te karne Ghana - Urugwaj w 2010. Mecz o 3 miejsce w 2002 też był mocarny.

 

A najgorsze mecze mundiali w tym wieku to: Francja - Urugwaj 2010, Iran - Nigeria 2014, Portugalia - Holandia 2006

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Czy najlepszy mundial? No nie wiem, poczekam do końca. Ale na razie nie było takich emocji jak Niemcy - Włochy 2006, jak w 120min dogrywki Grosso i Del Piero strzelili 2 bramki, albo te karne Ghana - Urugwaj w 2010. Mecz o 3 miejsce w 2002 też był mocarny.

 

No nie wiem, poki co to wiekszosc meczy w kazdej fazie eliminacji wygladala jak te finaly, ktore wymieniles.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z okazji dnia wolnego od Mundialu polecam obejrzeć film "Dwóch Escobarów". Oglądałem go w kinie i był dla mnie wstrząsający jak najlepsze mafijne filmy... a mówiąc o samych faktach. Mówi poruszająco wiele o piłce i o życiu w Ameryce Południowej.

 

Minęło równo 20 lat od zabicia Andresa Escobara, jednego z najbardziej cenionych graczy reprezentacji Kolumbii. Miał 27 lat.

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=rFIRh0XcGds

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...