Skocz do zawartości

Prenumerata i cena PSX Extreme


Gość MasterShake

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lpcl
22 godziny temu, grzybiarz napisał:

ja kiedyś znajomemu - z którym kiedyś graliśmy na PSXie i zbieraliśmy PE - fundnąłem prenumeratę PE, to ten pomarudził, że wolałby CD-A, bo są pełniaki. :verymad:

A Ty Jontek, możesz zostawić gazetkę na klatce, w miejscu na ulotki.

Niezły znajomy, kij mu w oko. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

A ja dalej czekam... Zaczyna mnie to irytować, co miesiąc to samo. Z jednej strony prośby żeby brać prenumeratę, wspierać pismo, a później znajomi którzy nie mają prenumeraty i "nie wspierają" kupują w kiosku w dzień premiery i czytają a ja dalej od tygodnia czekam. Teraz weekend. W najlepszym wypadku przyjdzie w poniedziałek, więc minimum 11 dni po premierze. Porażka. To mam wspierać prenumeratą czy nie? Bo na teraz to nie ma z tego żadnych korzyści, kupowałem co miesiąc w kiosku od pierwszych numerów i było git, teraz odpowiedziałem na apel o wsparcie biorąc już drugą prenumeratę i pukam się w czoło po co.

Odnośnik do komentarza

Prenumerata z dostawą do domu byla za 100zl. Teraz nie wiem za ile. Do kiosku musisz ruszyć pupę i zaplacic 144zl. Taka korzyść. Mnie tam nie spieszno. Poczytam książki i komiksy w międzyczasie. Przerwy pomiedzy numerami i tak są takie same. Pozniej teraz dostaniesz i odpowiednio pozniej za miesiac. Nowych ciekawych gier i tak teraz brak. Ogralem bravely default 2 a teraz ogrywam gry wstecz, ktore liczylem ze stanieja jak np ghost of tsushima. Czeka ys 8 w kolejce i squadrons.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Shen napisał:

Ja zrezygnowałem, ostatni numer z prenumeraty do mnie doszedł. W wakacje niby mają wystartować z nowym sklepem i będą opcje wysyłki do wyboru, jak będzie jakaś opcja z priorytetem, to wtedy wezme.

Ten nowy sklep to startuje jak załogowa misja na Marsa. Już w zeszłym roku była o tym mowa i nic się nie zmieniło do tej pory. Ja już się przestawiłem w sumie na kilka dni opóźnienia tylko ten ból jak skrzynka pusta a gazetka na wystawcę w każdym kiosku. Zastanawia mnie tylko dlaczego prenumerata Pixela przeważnie ma jakieś bonusy a PSXa nie. Tu jakiś plakat, komiks itp. Pamięta moją pierwszą prenumeratę w czasach nowożytnych to koszulkę zgarnąłem. W kolejnych już nic nie było. A jak było dawniej to już nie pamiętam czy były bonusy bo prenumerata była jakoś w pierwszej dekadzie nowego tysiąclecia.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mitra napisał:

Ten nowy sklep to startuje jak załogowa misja na Marsa. Już w zeszłym roku była o tym mowa i nic się nie zmieniło do tej pory. Ja już się przestawiłem w sumie na kilka dni opóźnienia tylko ten ból jak skrzynka pusta a gazetka na wystawcę w każdym kiosku. Zastanawia mnie tylko dlaczego prenumerata Pixela przeważnie ma jakieś bonusy a PSXa nie. Tu jakiś plakat, komiks itp. Pamięta moją pierwszą prenumeratę w czasach nowożytnych to koszulkę zgarnąłem. W kolejnych już nic nie było. A jak było dawniej to już nie pamiętam czy były bonusy bo prenumerata była jakoś w pierwszej dekadzie nowego tysiąclecia.

Do łączonej teraz dają jakieś komiksy. Ja mam w dupie dodatki i nawet mogę płacić cene okładkową, ale dostawać numer tydzień po premierze w kiosku, no nie wiem co tak słabo.

Odnośnik do komentarza

Orientuje się ktoś czy pixel i psx wysyłane są w tym samym czasie? Mam łączoną i extrim przyszedł po majówce, a pixela do tej pory ani widu ani słychu.

 

Dołączam się też do głosów krytyków, po raz pierwszy od lat zaprenumerowałem oba pisma i trochę żałuję. Albo dochodzą ze sporym opóźnieniem albo jak psu z gardła wyjęte. Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
53 minuty temu, Mattyah napisał:

Orientuje się ktoś czy pixel i psx wysyłane są w tym samym czasie? Mam łączoną i extrim przyszedł po majówce, a pixela do tej pory ani widu ani słychu.

 

Dołączam się też do głosów krytyków, po raz pierwszy od lat zaprenumerowałem oba pisma i trochę żałuję. Albo dochodzą ze sporym opóźnieniem albo jak psu z gardła wyjęte. Tragedia.

Na pewno nie. Zawsze dostaje psx przed pixelem. 

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

@Roger Jak to się dzieje, że prenumeratorzy dostają magazyn najwcześniej kilka dni po premierze kioskowej? I nie mam tu na myśli jednego dnia, ale np 5 czy cały tydzień. Już pomijając działanie poczty, która niby ma dostarczać numery w ciągu 4 dni, ale numery są wysyłane później niż jest to deklarowane. Np. najnowszy numer #291 (który dotarł dzisiaj i to nie tylko do mnie, ale to osobna kwestia), został wysłany 27.10 czyli dzień przed premierą kioskową, w najlepszym wypadku dotarłby 2 listopada (bo weekend, święta nawet nie liczę) co daje +3 dni robocze po premierze. Nr #287 został wysłany w dniu premiery kioskowej, no to jakim cudem to ma być na czas?

Czy serio nie da się nic zrobić aby osoby które wykładają kasę na prenumeratę (co nie raz chyba było wspominane, że jest dla was o wiele lepszym dealem niż zakup w kiosku) miały egzemplarze na czas? Same wysyłki w terminie znacząco by pomogły w tej kwestii, o wysyłce premium nie wpominając.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W temacie Patronite zero odzewu, nie sądzę, żeby w tym temacie było inaczej.

7 minut temu, Square napisał:

numery są wysyłane później niż jest to deklarowane

A to akurat jest granda jak skurczesyn, już za Pereza temat był poruszany, miały być podejmowane jakieś kroki wobec drukarni, która wysyła wszystko przynajmniej dwa dni później niż to, co jest podawane do wiadomości na forum. I tak już ponad pół roku, jak nie lepiej. Byle do 300 i chyba trzeba skończyć przygodę z prenumeratą i patronite, bo jedno, dwa potknięcia można znieść. Ale mydlenie oczu, że już za chwilę będzie lepiej, że już działamy, to już za rogiem... i nie zmienia się nic. Miał być nowy sklep, nowe formy dostawy prenumeraty, miały być zerowe numery PE, spotkania z panami redaktur, albumy ze zdjęciami, koks, wóda i lasery, a wyszło jak zawsze - jakby ktoś miał pomysł, ale nikomu nie chciało się go realizować. Smutne, bo 2/3 swojego życia spędziłem ze szmatławcem :(

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziś też numer dopiero przyszedł. Za to jest piękny i idealny i pachnący. 

Jakoś biorę sporo marginesu na te terminy i się trochę przyzwyczaiłem. Biorę łączoną z Pixelem i tego nawet nie sprawdzam kiedy ma premierę. Nawet nie wiem często gdzie to sprawdzić ;) 

Odnośnik do komentarza

Żenada z tym kasowaniem (?) postów. Napiszę ostatni raz i może zamiast usunąć posta dajcie mi blokadę na pisanie.

Czyli numer 291, miał być:

Prenumerata - wysyłka 25.10 (poniedziałek)

Październikowy numer dostępny od czwartku 28.10

A widać że dopiero w środę 27.10 wysłano gazetki listem ekonomicznym. Po drodze święto i dopiero 8.11 numer był w skrzynce.

Nigdy numer nie będzie z premierą kioskową skoro wysyłany jest dzień przed, listem ekonomicznym!

Pisałem też że w 3.11 wysłano do mnie list z Francji i ten dotarł również 8.11 jak PE z Polski rzekomo wysłane 25.10... :/

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@grzybiarz Każdy prenumerator wie jaka beznadziejna jest to usluga z ich strony. Ja czasem dostaję 3 tygodnie po premierze numeru czasopismo. Jak dostanę w ciagu 5 dni to jest święto i na 12 numerów może 2-3 razy tak było. Raz kompletnie nie dostałem numeru, wysłałem dwa maile i nikt nie raczył odpowiedzieć. Mają kompletnie wywalone na prenumeratorów. 

Odnośnik do komentarza

Pisałem o tym już ponad rok temu. Nic się nie zmienia. Jak square pisał, niby prenumerata to dla nich lepsza opcja niż sprzedaz w punktach z prasa, ale mają w dupie zadowolenie klienta. Po roku zrezygnowalem i wrocilem do kupowania w kiosku pod domem. Numer mam w dzien premiery. Coś tam mydlili oczy nowym sklepem i wysyłką premium, miało to niby byc w wakacje no ale jest jak jest:reggie:

Odnośnik do komentarza

Nie znam oczywiście szczegółów, ale wydaje mi się, że w tym przypadku kłopot polega na tym, że decyzyjność jest po stronie wydawcy, a nie redakcji. Przypuszczam, że Roger i spółka nawet jakby bardzo chcieli to chyba mogą jedynie przekazywać swoje sugestie/prośby/pomysły do wydawnictwa i tyle. A być może wydawcy nie opłaca się za bardzo zgłębiać tematu, walczyć o lepsze deale z wysyłką itp itd - raczej można się domyślać, że w gruncie rzeczy chodzi o pieniądze i być może ewentualne koszty takich usprawnień przewyższają ewentualne zyski. :)

 

Ja jako czytelnik już dawno przestałem się irytować - to jest w pewnym sensie koszt posiadania niszowego hobby, że nie wszystko musi funkcjonować jak w szwajcarskim zegarku. ;)

 

Nie zwracam nawet uwagi na to, kiedy dokładnie przychodzi nowy numer, bo wciąż mam jakieś zaległości z obecnym - zazwyczaj jest to niespodzianka, a nawet dwie, bo wciąż koszt podwójnej prenumeraty w zestatwie z Pixelem jest śmiesznie niski. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, LeifErikson napisał:

Ja jako czytelnik już dawno przestałem się irytować - to jest w pewnym sensie koszt posiadania niszowego hobby, że nie wszystko musi funkcjonować jak w szwajcarskim zegarku. ;)

Ależ może funkcjonować nawet lepiej niż w szwajcarskim zegarku. Wystarczy tylko wypiąć się na prenumeratę i kupować numer w kiosku. W dzień wydania, a nie tydzień po.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.