Skocz do zawartości

Prenumerata i cena PSX Extreme


Gość MasterShake

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.01.2022 o 19:27, MYSZa7 napisał:

Cena papieru zabójcza, CDA jako kwartalnik, a jak to będzie z Wami?

te grudniowe spotkanie w redakcji, było chyba jeszcze przed niusem o cenach celulozy, przed ogłoszeniem info o kwartalniku CD-A, więc sam nie wiem, czy drugiego spotkania nie trzeba będzie zrobić w styczniu. Ja bym chciał wyższą cenę i mniej stron. Dajcie spokój, kto dziś będzie krzyczał "5 ZŁOTYCH WIĘCEJ? TO NIE KUPUJĘ". 5 złotych to dziś piwo. A Laysy kosztują trochę więcej. Dzieciak i tak ma PPE i jutuba. 

Dlaczego mniej stron? Jak ktoś już jest stary to ma 100 innych zajęć niż rzucenie plecaka w kąt i granie na PlayStation + czytanie gazetek. Mniej stron = wybranie najciekawszych tekstów, brak zapchajdziur typu "top 10 xyz". CZYSTA esencja 

Nie chcę mieć szajsowego papieru, typu Bravo, czy Click. Nie chcę mieć kwartalnika z PE. Ale np. 78 stron, tekstów o konsolach, co miesiąc. I tak zawsze jestem w tyle :/

@Roger jak Ty to widzisz? Planujecie zmienić drukarnie? Zmienić papier? Cykl wydawniczy?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Tez bylbym za mniejsza liczba stron i konkretniejszymi tekstami ale pisalem, ze beda protesty ze jak to mniej stron, za co ja place xD

 

Przypominajc z tematu w graczpospolitej - moze dzisiaj idea pism o gierkach na 100 122 stron nie ma sensu i ich zmnjejszenie pozwoli na nize koszty przy takiej samej lub wyzszej cenie.

Odnośnik do komentarza

Ilość stron jest w sam raz, tylko można by w końcu zrobić coś z działem listy. Już o tym pisałem z 4 razy, ale napiszę jeszcze raz. Stworzyć kanał na YT z Q&A od patronów/czytelników w którym też były by jakieś luźne opinie (nawet na temat starszych gierek), oraz sneak peak tego co będzie w kolejnym numerze (taka mini reklama). Wywalić listy z PE tym sposobem zwalniając te dwie strony. I takie coś wrzucać na YT 2x w miesiącu. Jeśli w każdym podcaście uczestniczyły by 3 osoby, to przy 12 redaktorach wychodzi na to że każdy redaktor musiał by poświęcić tą jedną godzinę raz na dwa miesiące (nie licząc wrzucenia na YT). Myślę że to jest spokojnie do zrobienia.

  • Plusik 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Trzy moto miesięczniki:

classicauto- 19zł za 100str 

automobilista - 17,50 za ok 100 stron

gp racing (dawne f1 racing) 19zł za ok 86stron (kiedyś było 100, ale to zmiany ogólno światowe wynikające z licencji)

 

I jakoś im się sprzedaje, choć pewnie większy zysk mają z prenumerat- ten pierwszy wychodzi wtedy po niecałe 11zł. 

 

100stron w PSX jest w sam raz, mogę nawet płacić więcej. 

 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Na starcie w 97 kosztował te 5-6 zł więc dzisiaj tylko drugie tyle? Gdzie złotówka obecnie jest warta ponad dwa razy mniej a zarobki poszły w górę. Do tego dzieciaki nie kupują tego pisma tylko dorosłe konsolomaniaki. Podwyżka o parę złotych nie zrobi na nikim wrażenia a jeśli pozwoli bez problemów funkcjonować PSXE to nie mam z tym problemu. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Jak PE będzie kosztował 18.99zł czy 19.99 to już nie kupie żadnego numeru, nie licząc tego z kalendarzem (chociaż i tu nie wiem, bo grafiki z dupy teraz były). Sorry, dla mnie to za dużo za gazetkę, którą przeglądam a czasem tylko czytam. Wole sobie książke kupić, albo co drugi miesiąc używaną gierke.

Odnośnik do komentarza

Tak naprawde to nie wiemy ile z tych kupujacych to sa stare konsolomaniaki a ile jest ludzi z doskoku co to wezma gazetke to pociagu albo zobacza tytul/okladke gierki "z dziecinstwa".

 

Odnosze tez wrazenie, ze tutaj na forumie panuje przekonanie, ze swiat papierowego pe kreci sie w okol niego. Tak samo z ta cena. "Dam 20, nawet 25". No nie wszyscy tutaj siedza na drugim progu podatkowym. Nawet tym z poprzedniego roku.

 

Zreszta poki co Roger napisal ze jest ch.ujowo ale stabilnie wiec nie ma sie co martwic o pe i cene.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli cena pójdzie w górę to max 1-2 złote i postaramy się dorzucić 8 stron. Musimy policzyć jak drukowanie 8 stron więcej na całym nakładzie wyjdzie przy niewielkiej podwyżce i szalejących cenach papieru. Nie ukrywam, że ze względu na to co się dzieje z CDA myśleliśmy o jakiejś obecności PC w PE. Obawiam się bowiem, że to wygaszanie magazynu na rzecz online, zawsze takie zmiany prowadziły w finale do wycofania pisma z rynku. Promowanie na stronie periodyku niewiele daje - swego czasu na PPE promowaliśmy artykuły z PSX-a w osobnych newsach, przypominaliśmy o premierze po kilka razy, raz że niewiele to dawało, dwa, że czytelnicy PPE się denerwowali że spamujemy magazynem. Wracając do tematu - gdzieś tam pojawił się bardzo luźny pomysł, by dodać 8 stron i wrzucać najważniejsze recenzje i publicystykę okołopecetową (ale już bez tych wszystkich testów kart graficznych itp.) albo przynajmniej dodać taki znaczek do oceniaczki, że gra jest na PC. Xbox i PC idą dziś za rękę, Sony wydaje swoje exy na PC, generalnie nie raz już nawet w publicystyce świat konsol i komputerów na stronach magazynu się mieszał, ale redaktorzy PSX Extreme są bardzo sceptyczni jeśli chodzi o takie manewry. Podejrzewam, że czytelnicy też mogli to odebrać bardzo negatywnie. Choć boję się, że tak jak swego czasu magazyn przeszedł na status multiplatformowy, to taka decyzja jest jednak przyszłościowa w dobie coraz większej integracji PC z konsolami, streamingu, Game Passa. Ale jak wspomniałem - porozmawiałem o tym tak na luzie z kilkoma redaktorami i nie są takim pomysłem zachwyceni. 

  • Plusik 7
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No nie wiem czy pchanie się w PC to jest dobry pomysł, już teraz wytykane są błędy w podawanych rozdzielczościach, RT itd. Więc jeśli jakaś gra dostanie ocenę np. 8/10 a na PC jest skopana wersja (bugi, problemy z serwerami, słaba optymalizacja itd.) i w recce nie będzie o tym wspomniane to słabo będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, łom napisał:

No nie wiem czy pchanie się w PC to jest dobry pomysł

tak samo myślałem, kiedy magazyn stał się multiplatformowy. Jeszcze ta ankieta z której wynikało, że niby czytelnicy chcą innych konsol, a po latach Ściera mówił że wyniki były sfałszowane :)

Ale to pozwoliło przetrwać gazetce, a jak wprowadzenie PC ma jej pomóc w 2022 to czemu nie?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, grzybiarz napisał:

tak samo myślałem, kiedy magazyn stał się multiplatformowy. Jeszcze ta ankieta z której wynikało, że niby czytelnicy chcą innych konsol, a po latach Ściera mówił że wyniki były sfałszowane :)

Ale to pozwoliło przetrwać gazetce, a jak wprowadzenie PC ma jej pomóc w 2022 to czemu nie?

Wiadomo, tylko że moim zdaniem trzeba najpierw rozwiązać kwestie które są już poruszane od dłuższego czasu jak np. problemy z prenumeratą czy patronitem, a przez które część osób przestało prenumerować pismo tylko zaczęło ganiać do kiosku (albo całkowicie przestało kupować).

Odnośnik do komentarza

@Roger Co do multiplatformowości to może nie, faktycznie wiele osób może to źle odebrać. Jednak stały kącik na te 1-2 strony plus jedna recenzja większego hitu jak HL Alyx, Total War Warhammer 3, Age of Empires 4? Czemu by nie? Tylko bez technikaliów bo na tym się wyłożycie jednak czasem fajnie by było poczytać artykuł o nowościach typu RT czy DLSS. Nie oszukujmy się większość osób jednak coś tam gra na PC i jest to jednak rynek obecnie wielkości całego konsolowego. Sam was kupuję chociaż o PC nic nie piszecie a mój czas grania rozkłada się podobnie między PC a konsole. O grach na komórki też by się przydał kącik, może macie tam zapalonego komórkowca. Samemu ciężko łuskać te hity z telefonów. A jest to jednak genialna platforma do grania w drodze, coś jak kiedyś game boy czy DS tyle ,że masz to zawsze przy sobie. 

Odnośnik do komentarza

Moze i rynek pc jest rowny z konsolami i moze coraz wiecej osob siega po pc ale czy zgredzi graja na pc?

 

Bo o ile ich lapki czy kompy starcza do excela to czy odpala te najnowsze gierki w 4k rt? Watpe. Zatem co dalej, zakup kompow z kartami za 4k? No troche kosztowne. Moze zatem laptop gamingowy, za 6-7k ktory ewentualnie mozna wyslac kurierem do drugiego redaktora. No albo kupic dwa. A to koszty. I teraz pyranie czy to sie przelozy na sprzedaz gazety. 

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej powinniście moim zdaniem zdecydować się na taki krok, jeśli jest szansa na zagarnięcie kawałka tortu po CDA. Pieczenie du%$ czy jakieś podsmiechujki to dziecinada i tym w ogóle nie powinniście się przejmować, jeśli biznesowo Szmatlawcowi pozwoliłoby to trwać dłużej. Podział na platformy i tak ma coraz mniejsze znaczenie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...