Skocz do zawartości

Prenumerata i cena PSX Extreme


Gość MasterShake

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarło dzisiaj dopiero, data nadania 31.03 czyli standardowo później niż miało być, plus wydłużona dostawa o 3 dni z powodu wolnego poniedziałku? Tak trochę słabo bym powiedział, nie ma czego bronić.

Ale za to numer mięta bez żadnych uszczerbków w przeciwieństwie do tego z Patrona. Jakby połączyć to z priorytetową wysyłką, która poszła w dwa dni to by było idealnie dla prenumeratorów.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to trochę bez sensu dostawać zwykłą prenumeratę i drugi ten sam numer z rozszerzeniem. Po pierwsze, rzadko komu potrzebne są dwa numery, po drugie to kolejny koszt druku numerów z rozszerzeniem. I mam pytanie do patronów. Czy to rozszerzenie jest integralne (wklejone w numer jako kolejne strony) czy jako luźny dodatek? Nie znam się na tym kompletnie ale jeśli jest to luźny dodatek to "wystarczy" wrzucić go dla patronów a jeśli integralny to chyba wydawca wie ile jest takich numerów i tyle powinien zamówić w druku. Jeden numer czy to z wkładką czy z wklejonymi stronami ale dla odpowiedniej ilości osób powinno dać większą oszczędność niż wysyłka podwójnych numerów. Koszt całościowy drugiego egzemplarza pewnie nie jest jakoś gigantyczny ale ograniczenie wysyłki do jednej sztuki powinno dać jeszcze większą oszczędność i zarobek dla wydawcy. Nie wiem czy dobrze to opisałem ale mylę się czy nie?

Odnośnik do komentarza

No niby tak, ale biorąc pod uwagę całą akcję patronite i problemy finansowe wydawcy to chyba warto by było nad tym trochę posiedzieć i zrobić jak należy. W końcu chodzi o wsparcie finansowe i żeby wydawca miał jak najwięcej hajsu na dalszą działalność. Imo wysyłka dwóch numerów z czego drugi jeszcze priorytetem to dodatkowy koszt. Dla mnie to wygląda tak, że robią ten numer rozszerzony plus wysyłają drugi zwykły i jest z tego zysk powiedzmy minimalny, że się jeszcze opłaca. Ale biorąc pod uwagę dwa druki, jeden normalny i specjal plus wysyłka zwykła plus priorytet to zamiast zarobić więcej na jednej wysyłce i jednym numerze to zysk spada tak czy inaczej. Chociażby na dodatkowej wysyłce.

Odnośnik do komentarza

Prenumeratę osobno i tak placilem.

Na patronitepisze ze jeden egzemplarz kosztuje ich 1,45 zl (sam papier i druk jak mniemam). Wiec nie ma tragedii. Jedynie wysylka. Tez wollbym zeby mi wstrzymali normalna prenumerate na czas trwania patronite. Za kwote co wspieram to tak naprawde chyba nie za duzo maja dla siebie. 

Ekstra numer z wkladka listem poleconym, prenumerate ekstra na pol roku, ma byc album ze zdjeciami plus numer zerowy, jakis dlugopis, karty itd. Na koniec na party mnie zaprosza. Troche przesadzili z tymi bonusami. No i jeszcze szansa na exrtreme boxa i crap boxa.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza

No umówmy się - klasyczna prenumerata jest zautomatyzowana i wychodzi prostu z drukarni (jeśli dobrze ogarniam). I wychodzi z różnym skutkiem, często gorszym, co da się zauważyć po komentarzach tutaj.

Moja "prenumerata" patrona dotarła do mnie w ekspresowym tempie, ale to zasługa innej formy wysyłki - ręcznego adresowania, priorytetowej przesyłki i zapewne osobistego dopilnowania nadania. I w tej formie to działa szalenie dobrze, zadowalająco dla klienta, pytanie tylko czy da się ten tryb zautomatyzować i wdrożyć dla każdego chętnego prenumeratora (nawet kosztem podniesienia ceny prenumeraty), a nie tylko tych z Patronite.

Nie wiem, ale wyobrażam sobie, że Panowie w redakcji i wydawnictwie mają teraz trochę większy bałagan w ogarnianiu wszystkiego, więc proponuję obdarzyć ich odrobiną wyrozumiałości przynajmniej przez jakiś czas. Dla nich to nowość i zapewne nie wszystko udało się należycie przemyśleć oraz zaplanować, więc dajmy kredyt na zeszyt.

 

Jedno jest pewne - ze strony wydawnictwa warto przemyśleć dotychczasową formę klasycznej prenumeraty, bo według mnie zbyt wiele jest tych głosów niezadowolenia, co nie jest zbyt dobrą reklamą. Wiele razy czytałem, że prenumerata to dla wydawnictwa najbardziej korzystna forma sprzedaży, więc wypadałoby o nią zadbać, by działała bez zarzutu.

 

No i kwestia wysyłania dwóch numerów dla patronów (zwykły kioskowy i ten z dodatkiem). W pierwszej chwili też myślałem o rezygnacji z jednego numeru, bo po co mi dwa, ale potem pomyślałem, że ten drugi zawsze mogę oddać komuś, kto sam z siebie PE nie kupuje. Mój dubel #284 już wylądował u WisnieRa, więc niech to będzie taka forma reklamy, poczty pantoflowej, a może przy okazji znajdą się nowi, stali czytelnicy? 

Odnośnik do komentarza

Numer z patrona po przeczytaniu dodatku idzie do schowania w stanie idealnym a numer z normalnej prenumeraty do czytania i wymaltretowania.

Pytalem ludzi czy ktos nie chce poczytac ale nikt juz nie czyta i niczym sie nie interesuje. Myslalem zeby dac ogloszenie na facebooku na marketplace ze oddam za darmo bo miejsca w domu braknie przy tych podwójnych numerach.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Jontek80 napisał:

Pytalem ludzi czy ktos nie chce poczytac ale nikt juz nie czyta i niczym sie nie interesuje.

ja kiedyś znajomemu - z którym kiedyś graliśmy na PSXie i zbieraliśmy PE - fundnąłem prenumeratę PE, to ten pomarudził, że wolałby CD-A, bo są pełniaki. :verymad:

A Ty Jontek, możesz zostawić gazetkę na klatce, w miejscu na ulotki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...