Skocz do zawartości

PSX Extreme 183


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie tego numeru, jak sprawdzić czy jeszcze dany numer został objęty prenumerata, bo powinienem jeszcze jeden numer dostać, a niestety nie przyszedł. I teraz nie wiem czy poczta nie dostarczyła gazety czy prenumerata może sie skończyła. Dziękuje za informacje.

jestes z mojej okolicy wiec mozez miec tak jak ja.

Mam jeszcze 2 numery,

najnowszy jeszcze nie doszedl

Odnośnik do komentarza

A ja znalazłem w piątek nowy numer w kiosku "Ruchu". W innych salonikach jeszcze go nie mieli. Piekielnie udany jest ten numer, a okładka na żywo prezentuje się kosmicznie. Opinię o #183 zacznę od drobnych narzekań. Pierwsze: Butcher i Halo. Spodziewałem się jego epickiej recenzji albo chociaż dużej 3groszówki. A tu cisza. Czyżby strach przed hejterami? A może gra nie podeszła? :) Drugie: hardcorowa recka z przyszłości facepalmz.gif Poprzednio Gran Turismo 6, teraz Call of Duty 2050. Ja wiem, może są fani tego typu humoru, niektórzy czytelnicy tęsknią za dawnym klimatem. Mnie jednak takie coś zupełnie nie śmieszy. Wolałbym jakieś obleśne suchary albo kącik gołego gracza. A tak poważnie to myślę że taką stronę można by wykorzystać na ciekawe posty z forum/PPE lub newsy. No właśnie, to trzeci i ostatni punkt narzekań. Za mało newsów. Rozumiem że tego chcieli czytelnicy w ankiecie, ale ja lubię je czytać na papierze. Tyle nas zalewa zewsząd e-informacji, że nie sposób wszystkiego odnotować. Doceniam oczywiście nowe udane elementy jak zgred/czytelnik poleca czy na celowniku. To jest świetne.

 

A teraz w punktach co mi się podobało i luźne uwagi:

 

-Kudosy dla Rogera za fajny tekst o modzie na zombie

-Podoba mi się kalendarz premier z obrazkami

-Butcher dobre seriale ogląda, ta pierwsza trójka rządzi tej jesieni

-Fajnie że Mazzi przypomina o The World Ends with You. Trzeba sprawdzić wersję na iOS.

-Z dziennika gracza jak zawsze ciekawe

-Temat numeru o Tokio jest super. Porady ciekawe, ale najbardziej mi się podobało o miejscach ze wspomnianej wcześniej gry i relacja z restauracji Biohazard.

-Recenzja Hitmana dobra bo nie zdradza za dużo, a jednocześnie nakręca niesamowicie. Wszystko wskazuje że będzie prawdziwy hicior. Dajcie promkę! :)

-Felietony z tego co przejrzałem ciekawe, wyróżniłbym Monikę za przygodę z GROMem i fajny ubiór na fotce (ale MoHa i tak nie kupię :blum2:) i pana Jerzego z Cenegi za ciekawostki z branży i spis patentów które lubi w grach. Dobrze że zapraszacie na łamy ludzi z branży.

-Bardzo mi się spodobał list Sunderlanda (Jubileuszowo) o którym wspomniał DanioTheSerek. Tak samo bym napisał do PE gdybym nie był leniem.

-Nie słuchajcie Mazziego w kwestii "Binary Domain". To bardzo fajna gierka. Niestety nie zarobiła dużo kaski, ale z tego co widziałem w necie gracze dobrze się bawili.

-Oceniaczka fuj. No nie mogę się przyzwyczaić. Chciałbym żeby była nowoczesna, ale na bazie starej czyli szersza i z ikonkami.

 

To tyle, idę spać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A do mnie prenumerata dziś dotarła (pierwszy nr pierwszej w życiu :D )

 

Nr zacny, bo zacne czasy nastały dla graczy i mniej zacne dla ich portfeli i czasu.

 

Przychylam się do głosów o wyrzuceniu z magazynu gry z przyszłości czy jak to się zwie (chętnie przywitałbym kolejnego zgrentgena), a poza tym jak zwykle nr już wylądował w toalecie i będzie umilał posiedzenia (if you know what i mean :D )

Odnośnik do komentarza

Ostatnio zastanawiałem się nad prenumeratą i... chyba dobrze, że się nie zdecydowałem :).

 

Pytanko do komodo, o reckę AC3. Uwaga spojler!

 

 

"Asasyn Haytham"? Naprawdę?

 

 

Odpowiedź skierowana wyłącznie do użytkownika Raven_raven ze względu na krytyczne spoilery na temat gry!

 

Uważasz, że palnięcie największego spoilera gry w treści recki będzie w porządku? Skoro lubisz spoilery to wiedz też, że Master Chief w Halo 4 to tak naprawdę nie Chief, a jeden z członków byłego ODST - Chief zmarł zaraz po wydarzeniach z H3, o czym dowiadujemy się przed napisami końcowymi.

 

Edytowane przez KOMODO
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnio zastanawiałem się nad prenumeratą i... chyba dobrze, że się nie zdecydowałem :).

 

Pytanko do komodo, o reckę AC3. Uwaga spojler!

 

 

"Asasyn Haytham"? Naprawdę?

 

 

Odpowiedź skierowana wyłącznie do użytkownika Raven_raven ze względu na krytyczne spoilery na temat gry!

 

Uważasz, że palnięcie największego spoilera gry w treści recki będzie w porządku? Skoro lubisz spoilery to wiedz też, że Master Chief w Halo 4 to tak naprawdę nie Chief, a jeden z członków byłego ODST - Chief zmarł zaraz po wydarzeniach z H3, o czym dowiadujemy się przed napisami końcowymi.

 

 

Co się tak burzysz? Nie jesteś śmieszny, a tym spojlerem (jeśli jest prawdziwy) zniszczył mój szacunek do Twojej osoby. Jesteś redaktorem, a to nie jest hyde park czy console wars, by robić takie świnie.

 

Naprawdę jesteś tak ograniczony, że widzisz tylko dwa wyjścia z sytuacji? Skłamać albo je,bnąć spojlera? Nie wpadłeś na to, by po prostu uniknąć opisywania jego przynależności? IMO zmienianie rzeczywistości gry, by ukryć jakiś zwrot akcji jest tylko trochę gorsze od rzeczywistego spojlera.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnio zastanawiałem się nad prenumeratą i... chyba dobrze, że się nie zdecydowałem :).

 

Pytanko do komodo, o reckę AC3. Uwaga spojler!

 

 

"Asasyn Haytham"? Naprawdę?

 

 

Odpowiedź skierowana wyłącznie do użytkownika Raven_raven ze względu na krytyczne spoilery na temat gry!

 

Uważasz, że palnięcie największego spoilera gry w treści recki będzie w porządku? Skoro lubisz spoilery to wiedz też, że Master Chief w Halo 4 to tak naprawdę nie Chief, a jeden z członków byłego ODST - Chief zmarł zaraz po wydarzeniach z H3, o czym dowiadujemy się przed napisami końcowymi.

 

 

Co się tak burzysz? Nie jesteś śmieszny, a tym spojlerem (jeśli jest prawdziwy) zniszczył mój szacunek do Twojej osoby. Jesteś redaktorem, a to nie jest hyde park czy console wars, by robić takie świnie.

 

Naprawdę jesteś tak ograniczony, że widzisz tylko dwa wyjścia z sytuacji? Skłamać albo je,bnąć spojlera? Nie wpadłeś na to, by po prostu uniknąć opisywania jego przynależności? IMO zmienianie rzeczywistości gry, by ukryć jakiś zwrot akcji jest tylko trochę gorsze od rzeczywistego spojlera.

 

Oczywiście, że z Halo 4 to ściema wyssana z palca (sam gry na oczy nie widziałem), ale zobacz jakby to było milo dowiedzieć się newsa podobnego kalibru z recenzji gry. Nie miałem zamiaru a nawet nie mogłem uniknąć opisywania przynależności Haytama, bowiem to sami autorzy pozwalają graczowi wierzyć, że typ ów działa z ramienia Bractwa. Nie pada wprawdzie nazwa organizacji, ale o ile nie zauważyłeś - w trakcie misji z pomagierami Haytama, są oni oznaczeni na mapie godłem Asasynów. Podtrzymanie kłamstewka twórców, a tym samym wzmocnienie zaskoczenia czytelników było moim świętym obowiązkiem, zwłaszcza, że należało zrekompensować samo zdradzenie obecności Haytama (ze względu na konstrukcję gry - przymusowe), które do dnia premiery było przecież utrzymywane w tajemnicy. Nie na darmo! BTW, rozróżniaj robienie sobie jajec od burzenia się, nerwusie jeden. Zaraz przypomina mi się leciwy joke Urala o zdradzeniu rzekomej tożsamości Origami Killera w HP, za które najpierw dostał 1000 anonimów z pogróżkami, a wkrótce potem tyle samo sprostowań.

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

OK, i teraz rozumiem Twoje słowa w recenzji. Niemniej nadal uważam, że najlepiej po prostu trzymać się z daleka od ważnych zwrotów akcji i ani autorom gry nie pomagać, ani nie psuć wysiłków.

 

Po prostu spójrz na to z drugiej strony, osoba, która grę już ma za sobą, będzie równie zdziwiona ;). Stąd moje pytanie. Może zbyt ironicznie je zadałem, przyznaję. Przed tą recenzją czytałem jeszcze inną, gdzie koleś nawet nie wiedział dobrze, jak gra się kończy, stąd moje lekko podejrzliwe podejście.

Odnośnik do komentarza

OK, i teraz rozumiem Twoje słowa w recenzji. Niemniej nadal uważam, że najlepiej po prostu trzymać się z daleka od ważnych zwrotów akcji i ani autorom gry nie pomagać, ani nie psuć wysiłków.

 

Po prostu spójrz na to z drugiej strony, osoba, która grę już ma za sobą, będzie równie zdziwiona ;). Stąd moje pytanie. Może zbyt ironicznie je zadałem, przyznaję. Przed tą recenzją czytałem jeszcze inną, gdzie koleś nawet nie wiedział dobrze, jak gra się kończy, stąd moje lekko podejrzliwe podejście.

I trzymamy się z dala, chyba, że konstrukcja gry, tak jak w przypadku ACIII na to nie pozwala. A po latach spędzonych z magazynem powinieneś już wiedzieć, że gier nie recenzują przypadkowe osoby, a tylko takie, które dany temat znają na wylot. Możesz się martwić, jeżeli będę pisał recenzję FIFY albo innego NBA:).
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Komodo spowodowałeś że Rozbo zaczął gmerać w pamięci i zastanawiać się dlaczego ominął ten twist fabularny w O co chodzi jakby i skąd ty to wiesz przecież jest super Halo Expertem :) ( gratsy dla Rozba za ten gigantyczny tekst)

Pytanie do Komoda; czy Ubi poprawiło ślady na sniegu w ACIII - mam nadzieję że to nie spojler.

 

Co do numeru :

-duże grafiki oraz screeny podobają mi się ( lecz nie przesadzajcie jak w rezcenzji MOH)

-felietony, test PS3, O co chodzi ..., recki( ACIII bardzo merytoryczna , szkoda że taka trochę wyprana z klimatu: VIDE recki Dżuja i Kosa) - miód na moje oczy

- recka U. Swan - screen nie przedstawia koncepcji gry

-recka Hitmana miesiąc przed premierą -duży szacunek dla Redakcji

 

Przyłączam się do krytyki recenzji z przyszłości ( pół strony wystarczy , a pół przeznaczcie na newsy chociaż przepisane z PPE - ja szybko zapominam po miesiącu co czytałem na PPE ;)

Oby tak dalej , do następnego Nr

 

PS: Rozgryzłem was ha ! Dajecie oryginalne logo gry w recenzji gdy ta osiągnie pewną cyfrę ( żeby nie spojlować) która notabene jest " sponsorem" tego numeru

Mój analityczny , gestapowski , mocarny umysł podpowiada mi co będzie tematem numeru za miesiąc ( trzy literki i V :)

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Wlasnie czytam - duzo ciekawych recenzji, do tego wirtualna podroz po Tokio - super !

 

Szkoda, ze tym razem zabraklo "przez pryzmat serii" - mogliscie mimo wszystko wrzucic i mielibysmy nie 116, a 120 stron ;) ,tak powaznie to ciesze sie, ze znowu jest 116. Miejmy nadzieje, ze nastepny numer rowniez bedzie tyle mial - tak, tak, przyzwyczailem sie sie i nie mam mowy o mniejszej ilosci stron - oczywiscie za ta sama cene. ;)

Tylko ta farba - jak trzymam to czcionka z tekstem sie rozmazuje, a nie mam zbyt cieplych dloni.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Numerek prawie przeczytany. Zostało kilka ostatnich recenzji. Dziś zacząłem czytać recenzję i mam kilka uwag.

Plus w tym numerze zgarnia Kali za reckę XCOM. Prócz samego tekstu o grze możemy się dowiedzieć, że np. Tekken 3 jest w top 3 Kaliego. Niby pierdoła, ale to smaczek integrujący nas z samym Zgredem. Poproszę o więcej "prywaty" w tekstach. Bo to właśnie zanika - przeważnie jest sam suchy tekst i jak mamy odróżniać "nową-starą" gwardię, skoro mało co o nich wiemy :)

Drugi plus zgarnia Soq'u za reckę Harryego na Kinecta. Fajnie poprowadzona w pierwszej osobie (dawno tego nie było) i jeszcze z jajem. Polecam przeczytać kto ominął, ze względu na "crapowatosć" tytułu.

Recenzja Medal of Honor, dwie tabelki Moniki. Wydaje mi się że w jednej jest to samo co w drugiej tylko krócej napisane. No i jeszcze mamy tekst, felieton, też o tym samym. Kurde, za dużo tego. A i taka fascynacja GROMem a z tego co przeczytałem, to GROM dostępny jest tylko w multi?

Recenzja nowego Asasyna: "ponadto posiadacze obydwóch gier [PS3 i Vita] nagrodzeni zostaną fajnym bonusem". Jakim? Komodo mogłeś napisać :).

I tu pojawia się kolejny temat, tzw. "spoilerownia". Mnie to np. denerwuję, że Autorzy recek tak zgrabnie omijają opis fabuły, wprowadzenie do gry, bo niby to spoiler itp. I pieniacze na forum opisujący jakiego to doznali szoku bo w recenzji dowiedzieli się że w drugim levelu, będziesz zaczynał w tajnej bazie (przykład z pupy). Wprowadzenie jakieś typu "o ćo chodzi?" powinno być.

Przecież nie opisujecie kto jest zabójcą Origami i czy ginie Aeris czy nie :). A często czytam "i na tym koniec mojego opisywania fabuły, nie chcę Ci psuć zabawy"... ech.

Screenów ciąg dalszy... Kurde! Ten screen z Hitmana z mopem wygląda tak bardzo ładnie, chyba pochodzi z podrasowanego peceta, albo ps3!*, wątpie że takie coś uciągnie np. Xbox. W ogólę mało jest samych screenów z gry, tylko takie wybrane ładne, bez HUDa: pasków życia, czasu, mapek itd. Aż mogę pomyśleć, że czasem gracie na PC...

Czy Redakcja posiada maszynkę do nagrywania gameplay'u/zrzucania shotów?

Sam sobie odpowiem, że nawet jeśli posiadacie to i tak jest problem bo grę ma Autor tekstu, a screeny wyszukuje Roman siedząc w redakcji. Szkoda że nie robicie własnych autorskich screenów. Często nie wiem jak wygląda gameplay, do momentu odpalenia Youtube :).

Inna sprawa, to znany już tekst "niestety, w chwili pisania tekstu, serwery były jeszcze nieczynne/świecą pustkami". Dziś do łba wpadł mi pomysł, żeby dogagadać się z takim Cd-Actionem, NeoPlusem i z nimi się umówić na szarpanie online. Oni też chyba narzekają na puste serwery :)

Ponadto fajnie jakbyście założyli drugie loginy PSN/XBL (prywatne), a te na których recenzujecie tytuł udostępnili nam, Czytelnikom. I oczywiście akceptowali je :)

Wtedy bym wiedział, czy gościu który psioczy na grę, pograł w nią trochę dłużej niż godzinka.

No może pomysł trochę z pupy, ale często czytając tekst, ciekawi mnie czy Autor ukończył ów tytuł. A porównać swoje trophy ze Zgredem... to byłoby coś :).

 

Dobra, to tak o samych recenzjach, przeczytam całość to może też się wypowiem. Pozdro

 

*- joke co do ps3 :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tego co wyczytałem Roman składa też nr Teraz Rock . Jak mu się nie popieprzy w głowie układ stron , screenów ? No dalej nie wiem.

 

Coś źle wyczytałeś :). Romek wieki temu pracował nad makietą Teraz Rocka (stąd można znaleźć go w stopce tego miesięcznika), potem składał inne pisma, a z końcem ubiegłego roku wrócił do firmy, ale już nie do Teraz Rocka, tylko do PE.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...