Skocz do zawartości

Final Fantasy XII


el-shabazz

Rekomendowane odpowiedzi

Zodiac Age jest oficjalnie robiony specjalnie pod kątem możliwości PS4, więc port na Vitę nie byłby "przy okazji", wymagałby niemal tyle samo wysiłku co, no, normalny port wysokobudżetowej 10-letniej gry na konsolę, na którą już wręcz nie wychodzą gry. Nie wyjdzie.

 

 

A na Switcha kiedyś? W sumie jeśli będzie popularny, to kto wie. Ale właściwie to dawno nie dostaliśmy żadnej kieszonkowej reedycji Final Fantasy, na 3DS przez tyle lat z tytułem "Final Fantasy" wyszły tylko dwa spinoffy, te rytmiczne i Explorers.

 

Czy inaczej: nie było reedycji na konsolę przenośną. Square-Enix wydaje się teraz zdecydowanie bardziej zainteresowany komórkami w tym względzie. Wyszło ostatnio także FF7 i FF9. "Dwunastka" o ile rozumiem mieściła się na jednostronnym DVD, więc nie zdziwiłbym się, jakby zrobili ją na iOS...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

A szkoda, że nie będzie na Vitę. Na PS4 obstawiam, że w dzisiejszych czasach większość z was nie przejdzie tej gry. Na handhalda byłaby to idealna pozycja. Nie widzę jakoś normalnego gracza janusza od Fajnali, który siedzi i męczy przed TV JRPG'a z dosyć dużym grindem. 

Chociaż steelbook będzie ładnie na półce wyglądał.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że przykład Wind Wakera HD pokazuje, że warto robić remastery. Niska rozdziałka jednak się starzeje, zniechęca, a niektóre gry po prostu są warte, by w nie zagrać, dużo bardziej niż 99% tego, co obecnie wychodzi. Kto nie chce, nie zagra, jest wystarczająco innych rzeczy. O samym FF12 już nie będę powtarzał tego samego. Dla mnie topowa gra i sama przyjemność.

 

 

Swoją drogą, szkoda tego Matsuno, już 10 lat minęło i dalej nie ma widoków na żadną dużą grę od niego. Gry video to okrutna branża przez to, jakie są budżety - w jakiej innej dziedzinie tak wielu najbardziej cenionych na świecie twórców nie może w ogóle nic zrobić... Jakieś Tormenty, Pillarsy i Ukulele zgarniają miliony na Kickstarterze, a Unsung Story wymyślone przez Matsuno ma problemy z developingiem. Jakby chociaż remaster w HD wyszedł z Vagrant Story, to by było coś! Ech, chyba kupię na allegrasie jakieś PSP i poszukam Tactics Ogre'a z tego wszystkiego...

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sam zamówię pre-order na tą Zodiac Age. Do lipca ogram już Personę 5 oraz Tales of Berseria (która w edycji kolekcjonerskiej czeka już u mnie na półce), a wakacje spędzę właśnie przy tym remasterze. Świetnie wygląda ten steelbook, palce lizać :)

 

Co do gier Matsuno to pełna racja, Final Fantasy Tactics do dziś jest jedną z moich "gier wszech czasów", którą wspominam z ogromnym sentymentem, podobnie jak Vagrant Story (muszę jeszcze nadrobić Tactics Ogre na PSX, ech...). Szkoda, że ten twórca nie uraczył nas od dawna czymś nowym, 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Na eurortv jest wersja ze steelbookiem za 189zl. Az sam zamowilem i anuluje wczesniejsze zamowienie z innego sklepu. Odnowiona wersja FFX jakos malo mnie obeszla ale nie moge przejsc obojetnie obok XII. Gre wspominam duzo lepiej niz FFX. Chetnie znowu przejde 12tke tym bardziej, ze bedzie to dopakowana wersja. Bedzie idealna gra na okres letni.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przy X/X-2 HD się postarali, tutaj wygląda to marnie ...

Oczywiście nie neguję że warto zagrać, system walki w tej części był wyjątkowy i bardzo udany.

Z tym że jakoś ta ekipa nie została mi w pamięci ale hunty robiło się z przyjemnością.

Cena też nie ciekawa jak za taki port, jak ktos ma możliwość to śmiało polecam ogrywać na pcsx2 kombo TV+ pad i jest baja.

Tym bardziej że FF12 na emu ma eleganckie napisy PL, grałem ze 4 lata temu i naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Games Radar: "Zodiac Age pokazuje pełen potencjał FF XII, dzięki bogatym ulepszeniom graficznym, strzelistej muzyce i dodaniu Zodiac Job System. (...) Nie pomylcie się, to zdecydowanie gra z PS2: małe połączone lokacje zapowiadają dopiero dalszy rozwój gatunku i serii. Ale FF 12 wypala dzięki wspaniałym projektom i klimatowi lokacji, wypełnionych pełnymi charakteru środowiskami, ubraniami i stworzeniami, by sprawiać wrażenie, że to świat, w którym toczy się życie".

 

 

US Gamer: "nowej muzyki trzeba posłuchać, zwłaszcza motywów z walk z bossami. Japońskie audio to miły dodatek. (...) Poza paroma artefaktami z czasów PS2, Square-Enix zrobiło fantastyczną robotę. Ubrania i otoczenie wyglądają fenomenalnie, zapewne dzięki nowemu systemowi oświetlenia. Na Prosiaku jest też obsługa 4K i HDR. (...) Jedyne, co dziś wydało mi się "przestarzałe" to konieczność używania rzadkich kamieni do teleportowania, co czyni niektóre polowania bardziej męczącymi, niż by się chciało. Ale jeśli wielbicie chodzenie po przepastnych krainach Skyrima czy Breath of Wild, może to uznacie za zaletę. (...) Dzięki możliwości przewijania scenek i przyspieszenia gry, na pewno w FF12 gra się dziś bardziej znośnie, niż wyczerpujące FF10. "

 

 

 

Ogólne wnioski z recenzji: że Zodiac Age to nie jest nowa gra, ale jak najbardziej prawilny remaster doskonałej gry i dobra okazja do zakupu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

ogralem finale o 3 do 9, praktycznie kazdy mi sie podobal (mniej lub bardziej). remaster 10 mnie odrzucil przez klimat (glowny bohater glownie + ogolna sielanka, dochodzilo do tego, ze wstydzilem sie jak ktos widzial, ze w to gram :/).

 

w 12 nigdy nie gralem. warto? jest duzo glupotek czy blizej tej grze do ff8 / vagranta itp?

Odnośnik do komentarza

 

kurcze no branie za to full price to jest smiech na sali, ale za to wydanie na ps4 ma piękny steelbox

 

FFXII_Steelbook.jpg

 

Olszmitz moim zdaniem nie, brakuje w tej grze fabuły (czyli jak mniemam czegoś co motywowało Cię do grania w inne Finale) i po kilkunastu godzinach robi się z tego offline mmo, ale no wyrocznią nie jestem więc kogoś może to jarać

Odnośnik do komentarza

Fabuła jest, ale bardziej stricte polityczna (Złe imperium atakuje miasto X i panuje wojna) nie ma takiego budowania relacji i charakterów u postaci, mniej tu personalnych wątków. To taki "inny" Final w uniwersum Invalice. Gra doczekała się tutaj i w czasopiśmie Psx Extreme opini mmo offline właśnie za to, że nie ma do czego się odnieść w tej historii. Nie ma romansów, nie ma poczucia zagrożenia ze strony "zła", nie ma plot twistów, nie ma żadnych emocji które z reguły definiują dobre japońskie rpgi.

 

Ogólnie szansę dać myślę, że można ale jak stanieje do rozsądnej ceny bo to wciąż kawał dobrego kodu.

Odnośnik do komentarza

Ja grałem w FF XII naprawdę długo jak na tamte czasy. Mi właśnie ten koncept offline MMO pasował jak cholera, ale wtedy miałem problem z dostępem do Internetu i marzyło mi się granie w gierkę tego rodzaju, więc FF XII wypełniło lukę. Fajne bajerki były jak gambity chociażby, gdzie można było sobie zaprogramować kto jak ma walczyć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rozbrajają mnie ludzie piszący o poprawie grafiki .... oczywiście nie można powiedzieć że jej nie ma ale...

Tak jest skalowanie tych paskudnych tekstur do 1080p i to tyle.

Tła są okropne, textury podłoża masakra, 

Wiem bo widziałem tą grę na TV (50 calowym)

I tak, branie 180zł za podbicie rozdziałki to skandal !

Mało tego ta gra śmiga w 30fps :)

Gdzie na emulatorze możesz ją odpalić w 4k i 60fps pewnie (strzelam bo z 7 lat temu grałem na emu w full HD 60fps i po polsku)

Dojonko strasznie 3 części crasha odpicowane 150zł kosztują a tu porcik na szybko i 180 nice .

Jedynie na plus zremasterowana muzyka.

Oczywiście nie neguję że warto zagrać jak ktoś nie grał w 12 może rozważyć zakup.

 

EDIT 

jak wrócę po meczu to wieczorkiem wrzucę screeny z gry robione przez kolegę z osiedla, zobaczycie jak gra jest ZREMASEROWANA .

Edytowane przez Schranz1985
  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...