Skocz do zawartości

Gracie jeszcze na PSX i PS2?


Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam czasy, gdy na rynku była dostępna konsola PlayStation 2 w dość wysokiej jak na polskie realnia cenie, w okół mnie było wielu posiadaczy wobec których PSX był kultem, a chęć posiadania PS2 było nie zmiernie wysoka, a często nie możliwa do zrealizowania. Jednakże wtedy marka PLayStation była najbardziej rozpoznawalną obok GB marką, iż Sony wtedy rządziło wtedy bez dyskusyjnie w segmencie popularności swoich konsol (i ich awaryjności).

 

Pamiętam te publikowane listy w Psx Extreme, w których czytelnicy pisali że PS2 to już nie to  samo, nie ten klimat. Że PSX miał duszę. Że na spotkaniach zamiast grać oglądają jakieś denne filmy na DVD. Że konsola jest jeszcze bardziej awaryjna niż PSX (padający układ do odczytu DVD w nawet nieprzerobionych konsolach, skopane ostatnie modele z kompatybilnością wsteczną). Czy historie typu kupiłem konsolę, leciałem do domu, potknąłem się o kota i rozpakowałem pomałamy sprzęt. Tyle odkładania po to by mieć sprawnego Dual Shocka 2.

 

W tym roku powiesili produkcję PS2, PS3 pomału kończy swój żywot, a teraz część z tych maruderów wspomina z łezką w oku PS2 mimo wszystko, o PSX chyba już nikt nawet nie pamięta. A i tak większość marudzi, że dzisiaj PS2 jest nieopłacalna (mimo że soft i hard są tak tanie, że nieopłaca się nawet piracić), bo grafika słaba, bo przestarzały gameplay, bo X360 lepszy. A jeszcze inni już wysprzedają X360 i czekają na następcę;p.

 

Ciekawi mnie czy ktoś z Was jeszcze aktywnie gra na dwóch pierwszych PlayStation?

 

Sam niedawno nabyłem PS2 i przymierzam się do nadrbiania tych zaległości (wcześniej miałem X1 i nadal go mam, jednak sporo gier które mogły na niego wyjść nie wyszły), w gry z PSX gram albo na PSP albo też na PS2. Jednak PS2 nieprzerobiłem i przy takich cenach gier nie widzę sensu tego robić:) i stresować się tym że laser może paść (i tak w sumie może paść:P).

Odnośnik do komentarza

Jasne, ze gram !
Ostatnio wlasnie zagrywam sie na PSX, a w zasadzie w gry z PSX na PS3 - ogralem cale Spyro 2, a teraz gram w Crasha, troche Metal Gear Solid i niebawem zabieram sie za Spyro 3, ktore kupilem w perfekcyjnym stanie (gdzie to sie uchowalo?) kilka dni temu.

Co do PS2 to za jakis czas chce kontynuowac gre w Harry Potter i Komnata Tajemnic bo jeszcze do konca nie przeszedlem. Nawet jakis czas temu kupilem drugie PS2 (pierwszy jest FAT) bo nowa wersja jest mniejsza, a ze zestaw byl calkiem ciekawy to wzialem za dobra cene.

 

Lubie grac na starszych Playstation, gorsza grafika wcale mnie nie odstrasza, na poprzednich generacjach jest wiele ciekawych gier, ktore warto ograc - na obecnych konsolach brakuje np. platformerow 3D, w ktore moge zagrac wlasnie na PSX - Crash i Spyro.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dali zupy z brakiem nowszych Fajnali w PS2 Klasykach. Chcę zagrać w FFX i XII i lipa. Miał być niby ten HD remake dziesiątki, ale panuje cisza w temacie. Pozatym cały ten dział z klasykami to śmiech na sali. Klasyków kilka, a reszta to crapy. Dlatego w tym roku wracam do PS2. Zostało mi wiele gier do ogrania, telewizor CRT przyniosę ze strychu i będzie okej.

Odnośnik do komentarza

Ja do PS2 dokupilem kabel component i jest niezle - polecam bo widac roznice pomiedzy nim, a zwyklym RGB (Euro). Gram na LED 55" i np. Harry Potter i Komnata Tajemnic wyglada dobrze, NBA Street 2 i 3 rowniez, za to w Final Fantasy XII w oczy rzuca sie niska rozdzielczosc i postrzepione krawedzie.

Odnośnik do komentarza

Pytanie :D.

 

- FF VII na telefonie (czekam tylko na uchwyt do pada od PS3 już dwa miesiące i się doczekać nie mogę, coś z tej hameryki nie chce dopłynąć) na FPSE ogarniam

- na PC już czeka emulator N64 z Zeldą OoT i MM (miało być na Wii zaliczane, ale jak się okazuje Ninny mnie w ch,uja zrobiło i wycięli porty do kontrolera z GC w nowszysch wersjach swojej konsoli)

- kusi mnie jeszcze Link to the Past na SNES-a, ale muszę najpierw skończyć Twilight Princess na Wii, jak skończę SMG to chyba sobie SMB3 też ogarnę na NES-a

 

i ogólnie pocinam w produkcje na Wii, technicznie to prawie poprzednia generacja ;)

 

Ogólnie ostatnio mam ogromną fazę na retro produkcje. Jakoś mnie zmęczyła obecna generacja, nie potrzebuję uber grafiki by się dobrze bawić. A jak spojrzę, jakie zaległości mam jako gracz, to aż mi głupio!

Odnośnik do komentarza

Front Missiona 3 potrafię przechodzić któryś już raz, jakoś nigdy się nie nudzi, nawet zacząłem masterować by wszędzie mieć platynowe gwiazdy ;)

 

Ostatnio pogrywam w Tombi!/Tombę! na PSP i gra się ani jotę nie zestarzała.

 

Dobra gra, to dobra gra. Zawsze patrzę na nią przez pryzmat grafiki z czasów gdy powstała. Acz zauważyłem ciekawy efekt, że w erze PS2 raziła mnie grafika z PSX-a, a teraz już nie. Za to razi mnie grafika z PS2 ;p Pewnie jak wyjdzie PS4, to przestanie ;)

Odnośnik do komentarza

Tak w ogóle to w drodze do mnie jest już moja trzecia czarnulka, wreszcie sobie sprawiłem taką jaką zawsze chciałem: grubasek z NA i HDD, do tego jeszcze kabel Component :wub:. No, może idealna byłaby srebrna, ale ta też będzie wporzo ;).

Odnośnik do komentarza

Na PS2 jak najbardziej, choć, niestety, nie jaram się już rozpoczęciem nowej gierki nawet w połowie tak, jak za czasów, kiedy konsola ta była w kwiecie wieku. Nie zmienia to faktu, że sobie nadrabiam zaległości, tym bardziej, że gierki w bardzo dobrym stanie można dorwać za 10-20 zł. Część moich planów się zmieniła z powodu premier kolekcji HD na PS3 (nie przeszedłem żadnego Sly'a ani gier Team ICO, więc chyba na ten moment nie ma sensu ich kupować na PS2), ale przymierzam się chociażby do Okami i Silenta 2. Chodzi mi też po głowie Herdy Gerdy, niby gierka nie zapisała się jakoś szczególnie w historii elektronicznej rozrywki, ale wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach to całkiem niezły rodzynek pod względem gameplay'u, no i ex na PS2 chyba.


Co do PSXa, to mi się zyebały porty od pada i siłą rzeczy nie gram, choć mam czasem ochotę (tym większą chyba, odkąd nie mogę), na dodatek jakiś czas temu (po chyba 12 latach) mi padła memorka, także podwójna lipa. Jak będę miał trochę "zbędnej" kasy, to doprowadzę te sprawy do porządku, bo  są tytuły, do których wracać mogę regularnie (Crashe i Spyro, MGS, Medievile).

 

Z drugiej strony, są gierki, do których ciężko teraz wrócić po latach (Syphon Filter, Driver przykładowo).

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

O ile w Spyro dorysowanie terenu jest ok, tak w Syphon Filter czy Driverach to razi już. Za to wszystkie 3 MGS'y miały skopaną kamerę od góry;p. MI w PSone padły wibracje (pady nie wibrują), nie łyka też już nieoryginalnych memorek. Działają tylko oryginalne. Rozkarzanił się też port na zasilacz. Bynajmniej konsola służy jako tako od 2003 r. Z gier na PSX'a trzaskam właśnie w Syphon Filter, Crash Team Racing, Crash 3 oraz Spyro. Na PS2 zaś w MGS3, GTA:VCS (jeden z tytułów dla których kupiłem PS2), Tomb Raider: Anniversary. PS2 kupiłem w zasadzie dla The Getaway. Ale ta gra się wydaje być totalnie niekompatybilna z ostatnim Slimem.

Odnośnik do komentarza

Mam na wiosce swój kącik gracza z PS2 i pierwszym Xboxem. Kiedy jedziemy odpoczywać wieczorami bądź w chwili wolnej od wszystkich zapodaję sobie Mark of Kri i jadę przygodę z Rau. Oczywiście największe hity również mam w kolekcji. Mam rozszerzone wersje MGS 2 & 3, mam God of War 1 & 2, DMC i parę innych większych tytułów. Do tego kilka głośnych tytułów na Xa i zabawa wre.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...