Skocz do zawartości

Dual Shock 4


Rekomendowane odpowiedzi

Moj DS4 po wizycie z serwisu zmienil kolor z wave blue na zwyklego czarnego. Przy odbiorze uslyszalem, ze przy wymiane sprzetu nie zwracaja na to uwagi i wysylaja zazwyczaj czarne (nawet limitki tak potrafia potraktowac). Dla mnie to troche dziwna opcja bo w sumie stracilem jedna z funkcjonalnosci pada czyli kolor, ktory pozwala mi odrozniac go od drugiego ds4. Kusi z nimi powalczyc, ale czy to nie bedzie walka z wiatrakami?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Cytat

Szukacie jakiegoś zamiennika dla standardowego DualShocka 4? Jeśli wolicie kształt i rozmieszczenie analogów z Xboksa, mamy dla Was dobrą wiadomość.

W kwestii kontrolera do PlayStation 4 mamy całkiem spory wybór. Oprócz standardowego modelu, są też inne licencjonowane przez Sony opcje, jak np. HORI Mini Wired Gamepad dla młodszych graczy. Chcielibyście kupić coś bardziej "profesjonalnego"? Swoje propozycje przedstawili już tacy producenci jak Razer czy Nacon.

Teraz swój pomysł przedstawiła firma Scuf Gaming, która trudni się głównie "tuningowaniem" padów. Ich SCUF Vantage to kontroler, który budową przypomina pada od Xboksa One, ale to nie jedyne, co oferuje.

Producent chwali się czterema tylnymi "wiosełkami", dwoma dodatkowymi programowalnymi przyciskami po bokach pada, wydłużonymi spustami oraz wymiennymi analogami (różne wysokości) i przednią częścią obudowy, którą łatwo zdjąć i wymienić. Mało tego, da się nawet wyjąć moduły odpowiedzialne za wibrację, żeby odciążyć kontroler.

Ile taki wynalazek może kosztować? Późnym latem trafi do USA w cenie $169.95 (~620 zł) za opcję z przewodem i $199.95 (~ 730 zł) za wariant bezprzewodowy.

42217351062_b87778e3e5_k-755x425.jpg

42217351302_11e5d41c61_b.jpg

1686964077.jpg

 

http://www.neosite.pl/news/63786/scuf-vantage-oto-nowe-licencjonowane-pady-do-ps4/90793/galeria.html

Edytowane przez Figuś
Odnośnik do komentarza

Ogólnie to szkoda ze takie drogie. Z tych wszystkich bajerów to tak naprawdę wystarczyłyby dwie dodatkowe łopatki np X i O. Sam korzystam z Nacona ale już chyba się nie przyzwyczaje do ułożenia gałek. Pamięć miesniowa  jest silniejsza i jest problem z lewa gałka. Ciężko jest wyczuć aby wychylic by było 90 stopni w lewo lub prawo

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

Jak kogoś interesuje oryginalny rozstaw analgów to jest też Scuf Impact, który wg mnie wygląda tak samo dobrze, jak nie lepiej. Długo myślałem nad jego zakupem, przeżyłbym nawet tą cenę, ale ogromna ilość negatywnych komentarzy odnośnie wytrzymałości Scufa mnie odrzuciła. Nawet fakt, że przez jakiś czas oni pokrywają wszelkie koszty transportu, itd. nie pomaga. Szkoda, bo pad jako samo pad naprawdę oferuje wiele dobrego, gdyby tylko nie to że zbyt mocne użytkowanie może go wykończyć to pewnie dawno bym go miał. Myślałem też nad Raiju, ale podobno bardzo szybko padają analogi, a do tego brak łączności bezprzewodowej to dla mnie największy minus.

Druga sprawa to kompatybilność z PS5 gdy już wyjdzie. Kupować pada za prawie kafla pod koniec życia konsoli to trochę nie tędy droga wg mnie. Gdybym chociaż wiedział, że pogram na tym na kolejnej konsoli to byłby git.

Swoją drogą jestem ciekaw czy zmienią design czy zostaną przy tym z DS4. Jestem również ciekaw kiedy Sony w końcu zrobi swojego pada Elite, a nie zleci to kolejnej firmie...

Odnośnik do komentarza

W ogóle powinni wywalić wszystkie niepotrzebne bajery jak głośniczek, diodę, panel dotykowy i wszystko co niepotrzebnie zabiera energię. Nie dość, że prawie żaden dev tego nie wykorzystuje, a dwa, przez to bateria bardzo krótko trzyma. Względy praktyczne ponad ficzery. Przetestowali to teraz, więc niech wyciągnąć wnioski. Boję się jednak, że pozbędą się jednego, a wymyślą coś innego, bo musi coś nowego i fajnego być. No i triggery do poprawki. Powinny być bardziej w kierunku pada od X'a, czyli węższe i z głębszymi wcięciami i ogólnie solidniejsze. Teraz czasem boję się, że jak mocniej nacisnę, to mogą "szczelić".

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Square napisał:

Jak dla mnie to mogę zostawić wszystko tak jak w DS4, wywalić/wyłączyć tylko to niepotrzebne światełko i będzie git.

Ja bym wywalił wszystko a zostawił światełko. W DS4 większość jest do wymiany zaczynając od analogow na triggerach kończąc. 

Grając na padach od Xboxa One, Raiju czy Nacon ciężko wrócić do DS4 i wcale nie dlatego, że są drogie i za(pipi)iste. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.05.2018 o 08:16, Luqat napisał:

W ogóle powinni wywalić wszystkie niepotrzebne bajery jak głośniczek, diodę, panel dotykowy i wszystko co niepotrzebnie zabiera energię. Nie dość, że prawie żaden dev tego nie wykorzystuje, a dwa, przez to bateria bardzo krótko trzyma. Względy praktyczne ponad ficzery. Przetestowali to teraz, więc niech wyciągnąć wnioski. Boję się jednak, że pozbędą się jednego, a wymyślą coś innego, bo musi coś nowego i fajnego być. No i triggery do poprawki. Powinny być bardziej w kierunku pada od X'a, czyli węższe i z głębszymi wcięciami i ogólnie solidniejsze. Teraz czasem boję się, że jak mocniej nacisnę, to mogą "szczelić".

 

Nie wina Sony, że devom się nie chce albo to zwyczajne dauny. Killzone Shadow Fall wykorzystywał gosniczek jako odsłuch znajdowanych nagrań audio i panel dotykowy do aktywowania drona. Mi to się podobało. Fajny patent z glosniczkiem jest też w Helldivers, gdy nam się skończy magazynek to "cykanie" spluwy słychać właśnie w nim, oprócz tego coś tam jeszcze w nim słychać. Na moje to fajna sprawa marnowana przez devow. Światełko mogliby wywalić i zamiast tego dać zwykła diodę.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dla mnie najważniejsze żeby w DS5 poprawili/zmienili analogi, żeby grać na oryginalnych (jak na DS3) a nie używać jakichś badziewnych nakładek, które spadają/obracają się itd. Tylko tyle- żeby się guma nie ścierała i palec za bardzo nie zjeżdżał.

No i to skrzypienie, ale to chyba będzie zawsze im więcej pada zużywamy.

EDIT: odnośnie nakładek- używałem od początków PS4 tych od HAMA, ale już mnie bardzo denerwowały i zmieniłem na te:

449d52d34ac69df50b137a42e56c

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
W dniu 18.06.2018 o 11:41, _daras_ napisał:

Dla mnie najważniejsze żeby w DS5 poprawili/zmienili analogi, żeby grać na oryginalnych (jak na DS3) a nie używać jakichś badziewnych nakładek, które spadają/obracają się itd. Tylko tyle- żeby się guma nie ścierała i palec za bardzo nie zjeżdżał.

No i to skrzypienie, ale to chyba będzie zawsze im więcej pada zużywamy.

EDIT: odnośnie nakładek- używałem od początków PS4 tych od HAMA, ale już mnie bardzo denerwowały i zmieniłem na te:

449d52d34ac69df50b137a42e56c

 

Te chińskie nakładki są ok. Czasem się zsuną. Mozna je podkleić taśmą dwustronną od wewnątrz, żeby lepiej się trzymały. Myślałem też o kleju na gorąco, ale pewnie by uszkodził gałkę podczas ewentualnego zdejmowania.

 

Nowe DS4

 

1907612216.jpg

1987272911.jpg

754648731.jpg

 

Ten Berry Blue całkiem fajny.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
12 godzin temu, Patricko napisał:

Brał ktoś od chińczyka te wymienne gałki? Takie jak ma Xbox elite, czyli podstawka + wymienne końcówki? Są za parę euro takie zestawy i się zastanawiam jak z wytrzymałością samego uchwytu. Są wersje plastikowe oraz aluminiowe na magnes. Ktoś coś?

 

mam metalowe wymienne takie same jak w Elite, jak najbardziej polecam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...