Skocz do zawartości

Dual Shock 4


Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem odpowiedz nie wiem co się stało więc piszę jeszcze raz. Raiju rozwaliły mi dzieci rzutem o posadzkę z płytek :(. Gra się na nim bardzo wygodnie, mam ultimate ale jeszcze nie rozpakowałem :) może dzisiaj usiądę do niego. Jeśli masz przejściówkę o czym ja nie pomyślałem przy zakupie ultimate to proponował bym ci Elite Pad od Microsoftu - używam go na X i jest wyśmienity 

Odnośnik do komentarza

Wracam po krótkich kilkugodzinnych testach Raiju Ultimate. Trzeba się przyzwyczaić jak pad leży w dłoniach bo o obsługa przycisków pod spodem pada jest na początku dziwna, miałem wrażenie ze palce ześlizgują mi się po przyciskach ale po 30 min się przyzwyczaiłem. Przyciski na padzie działają z lekkim kliknięciem. Gałki maja lekki opór ale jest to super wyważone co pozwala na bardzo precyzyjne celowanie, dodatkowe dwa przyciski na czole pada pomiędzy R1 R2 i L1 L2 przydają się do np. przeładowania i zmiany broni. Grałem ponad dwie godziny na BF5 i faktycznie strzelałem dokładnie tam gdzie chciałem tzn waliłem headshoty :) co na dualshocku już mi tak dobrze nie wychodzi.

Nie doświadczyłem żadnego inputlaga o czym dużo można poczytać i pooglądać na YouTube prawdopodobnie jest to wersja firmware w padzie.

Na telefonie można odpalić aplikacje w której można zmienić styl podświetlenia pada i rozmieszczenie przycisków - 4 profile startowe plus możliwość stworzenia swoich

Na początku miałem niezły zgrzyt bo nie chciał mi się kontroler sparować z PS4, mam wersje pro, czytałem w necie ze właśnie z prosiakiem są problemy dopiero po 7 czy 8 razie zadziałało nie wiem od czego jest to uzależnione

Jak program więcej to coś jeszcze napisze


PSN : Murzyn_PL
XBL : PolskiMurzyn
NDS : Murzyn[PL]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak bezprzewodowy , nie pamietam już jak się grało ma wcześniejszej wersji rok temu dzieci mi ja rozwaliły hehe

Mogę porównać do Elite od MS to łopatki w Elite wygrywają ale analogi są dużo dokładniejsze w Ultimate plus dodatkowe przyciski na czole pada


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

 

Od paru dni borykam się z bardzo dziwnym problemem z moim padem (a w zasadzie teraz już padami) do PS4. W zeszły czwartek jeden z kontrolerów podczas normalnego użytkowania rozładował się, ponieważ drugi kontroler też był padnięty a chciałem kontynuować rozgrywkę, podłączyłem go do powerbanka (co robiłem dziesiątki razy w przeszłości - powerbank xiaomi 10000mAh), pad mrugnął raz na żółto po czym poszedł spać. Zdziwiony postanowiłem, że podłączę go bezpośrednio pod USB w konsoli, i tu kolejne zdziwko, nie ładuje się zupełnie. Kolejny krok - twardy reset przy użyciu schowanego przycisku - pad zresetował się, ale teraz nie ma szans na ponowną synchronizację z PS4 po kablu. Po prostu go nie wykrywa/nie ładuje (żółta dioda nie mruga, pad nie żyje).

 

Pierwsze co przyszło mi na myśl to to, że siadło gniazdo ładowania. Ponieważ oba pady już dawno są po gwarancji, stwierdziłem, że rozbiorę je i zamienię taśmę + gniazdko. I tutaj zaczyna się cala magia - po tym zabiegu drugi pad zaczął cierpieć na dokładnie tę samą przypadłość co ten pierwszy (nie wykrywa/nie ładuje). 

 

Wróciłem więc do pierwszego pada i spróbowałem go sparować z komputerem przez bluetooth, wszystko działa - pad wykryty, łączy się, pracuje poprawnie (wszystkie funkcje sprawne). Drugi pad wciąż był zsynchronizowany z konsolą, więc kolejnym krokiem było spróbowanie przy jego pomocy sparować pierwszego pada z konsolą przez BT wchodząc w ustawienia - sukces, pad połączył się i działa bezproblemowo.

 

W chwili obecnej mam dwa pady, dla których jedyną możliwością sparowania z konsolą jest manualne połączenie BT przez wejście w ustawienia konsoli. Co do ładowania obu padów, to żaden z nich nie daje żadnych oznak, jednak kiedy podłączyłem jeden z padów ponownie do powerbanka, zaczął się ładować (jedyną możliwością sprawdzenia czy rzeczywiście ładuje była ikonka baterii wyświetlana w interfejsie konsoli - zaczęła się animować jak to zwykle bywa przy ładowaniu), w ten sposób naładowałem pada do pełna. Co więcej, ni stąd ni z owąd w obu padach przestał odpowiadać przycisk reset, próba zresetowania padów przy jego pomocy nie przynosi żadnego efektu, po ponownym naciśnięciu przycisku PS, konsola włącza się rozpoznając pada jako zsynchronizowanego.

 

Przeszukałem internet w poszukiwaniu podobnych przypadków nie znajdując niczego zbliżonego. Prawdę mówiąc nie liczę zbytnio na pomyślne rozwiązanie sprawy przez przywrócenie padom pełnej funkcjonalności, ale chciałbym przynajmniej zrozumieć co tu się odjaniepawliło?

 

Może ktoś spotkał się  już z podobną sytuacją i będzie w stanie coś podpowiedzieć. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

 

Aha, oba pady to model CUH-ZCT1E, konsola kupiona wraz z padami w grudniu 2015.

 

Dzięki z góry, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że jedno zdanie to trochę za mało w tej sytuacji.

 

Krótko: Jeden pad przestał się ładować/synchronizować z konsolą po kablu, po przełożeniu gniazda usb i taśmy z drugiego pada, drugi pad również nie ładuje/nie synchronizuje się po kablu. Synchronizacja ręczna poprzez BT jest możliwa zarówno z konsolą jak i innymi urządzeniami (smartfon/komputer).

Odnośnik do komentarza

Mi jak w ps3 lewy analog zaczął sam skręcać to mi go na nowy wymienili bo był na gwarancji jeszcze, nikt nie bawił się w naprawy. Stąd przypuszczam, że raczej tego sam nie naprawisz. Z drugiej strony to też w przypadku pada od ps3 szalały mi przyciski kierunkowe, a może sam analog, tego nie wiedziałem to pomógł patent z oklejeniem gąbki taśmą. Jeśli pad ps4 jest podobnie zbudowany to może to coś da

 



14:40

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, qraq_pk napisał:

jakieś sposoby na naprawę?

 

27 minut temu, Szymek_PL_ napisał:

chyba tylko wlutowanie nowej kostki z analogiem 

Jest to wyjście, ale bez stacji lutowniczej nie podchodź, zwykła lutownica ma z tym problemy.

 

Co do zamienników kostek to wytrzymują tylko 3-4 miesiące(znam to z autopsji), możesz dać komuś kto bawi się w naprawę elektroniki, najlepiej samemu rozebrać i zanieść już gotowca do lutowania, nie powinno to kosztować więcej jak 30zł.

Odnośnik do komentarza
Myślę, że jedno zdanie to trochę za mało w tej sytuacji.
 
Krótko: Jeden pad przestał się ładować/synchronizować z konsolą po kablu, po przełożeniu gniazda usb i taśmy z drugiego pada, drugi pad również nie ładuje/nie synchronizuje się po kablu. Synchronizacja ręczna poprzez BT jest możliwa zarówno z konsolą jak i innymi urządzeniami (smartfon/komputer).
Nie masz czasem wyrobionych pinów na taśmach łączących?
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, otóż mam problem z padem do ps4, mianowicie pad nie paruje. Da radę go naładować normalną ładowarką, działa po podłączeniu do komputera, natomiast nie łączy się z PS4. Po resetowaniu go i próbowaniem podłączenia innymi kablami dalej nic. Czy wie jak to można naprawić ? Osobiście wydaje mi się, że jest to problem z systemem bluethoot, ale czy jest jakaś opcja na naprawienie tego lub załatwienie tego samemu bez potrzeby oddawania do serwisu ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.