Skocz do zawartości

Hardware & Software


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio moj X1 zaczął głośniej chodzić. Głośniej, to znaczy z niesłyszalnego poziomu działania przeszedł do lekko słyszalnego wiatraczka. Zapewne sporo kurzu się już w nim zebrało, dlatego pytanie: czy przedmuchanie konsoli sprezonym powietrzem przez kraty wentylacji w czyms pomoze, czy niewiele tym zdzialam i lepiej konsole rozebrac i dopiero wtedy wyczyscic? Konsola już nie jest na gwarancji, więc nie bedzie problemu z przecieciem plomby, ale i tak jakoś mi się nie marzy rozbieranie sprzętu :P 

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Nie wiem skąd ludziom przychodzi do głowy ten wspaniały pomysł, że wdmuchiwanie sprężonym powietrzem kurzu do konsoli, gdzie chcemy go mieć teoretycznie jak najmniej, to dobre rozwiązanie. Jak czyścić to tylko po zdjęciu obudowy, raczej nie chcesz żeby jakaś kulka kurzy oderwała się od kraty i zaczepiła na wentylatorze.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 100 i po kablu ciągnie 75, a po WiFi 55. Zależy też co ściągasz, bo np wczoraj Kolekcja Szefa Mistrza nie chciała lecieć do mnie szybciej niż właśnie to 55mb, niezależnie czy to kabel czy nie, a łatka do Girsów rozpędzała się do 75, może byłoby i 100 ale inni domownicy też korzystają z internetu.

Odnośnik do komentarza

Próbuję zrealizować drapkę na Live na miesiąc i otrzymuję informację o błędzie chociaż kod jest nieużywany i poprawny. Facet z obsługi technicznej mówi, że dostają ostatnimi czasy więcej podobnych zgłoszeń, a jak jest w Waszym przypadku?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wszystko zależy od tego czego potrzebujesz. Aplikacji jest już całkiem sporo. Osobiście korzystam z programów do obsługi muzyki (Groove, Podcast, Media Center) i filmów z napisami (ACG Player - bije na głowę VLC, który na XOne działa po prostu źle). Czekam teraz na dobrą aplikację do obsługi Youtube'a.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym wrócić do tematu przypisywania konsoli IP i przekierowywaniu porów.

Porty które trzeba przekierować znam, IP ręcznie wiem jak ustawić na konsoli, ale słyszałem że pomaga w lepszym graniu online ( ostatnio mam straszne lagi, a net 256mb :( ) wpisanie dns Google 8.8.8.8 i 8.8.4.4 , czy jak wprowadzę to w konsoli to w ruterze też będę musiał?

 

Jaka jest najlepsza opcja żeby mieć stabilniejsze połączenie w grach sieciowych? 

 

1. przypisać ręcznie IP konsoli +nowe dns-y

2. Przekierować porty pod nowe IP

3. czy jeśli jest taka możliwość i pozwala ruter przypisać ręcznie poprzez adres Mac i IP konsoli na stałe.

 

Nie wiem czy któraś z tych opcji nie wyklucza drugiej

 

Może ktoś obeznany w temacie poda co najlepiej zrobić żeby cieszyć się lepszymi parametrami?

 

Dodam że mam Connect Boxa z Upc z rozszerzonym softem pod DMZ i porty.

 

edit:  chciałbym jeszcze zapytać czy całkowite wył. firewalla w routerze ma znaczenie?

Edytowane przez Dragen
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...