Skocz do zawartości

Quantum Break


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie popadajmy w histerię z tymi ocenami. 77% to może i za niska średnia jak na taką grę ale po user score widać że się podobało, a sequal i tak zależy od sprzedazy. Na amazonie US gra ciągle jest najlepiej sprzedająca się produkcją na Xboxa, w UK była na pierwszym miejscu w grach video w ogóle i na storze też poszło najwięcej cyfrowej QB w tygodniu. Nie licząc Windows10 myślę że na samego Xa poszło więcej niż swojego czasu Alana na 360 :)

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Po akcie czwartym chyba wszyscy odetchnęli po ostatnich sekundach gry :D Czekam na sequel :)

 

O cholera, w scenie po napisach aż mi ciarki po plecach przeszły.

 

PS. Odejmując półtorej godziny na serial, to sama gra zajęła mi ponad 12h. Czytałem tylko najważniejsze znajdźki.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

14 h ukończyłem grę. Za(pipi)ista gra grałem na hardzie i radzę na tym poziomie grać bo najlepiej wtedy można mocami się pobawić. Fabularnie poziom wysoki jak na grę i naprawdę w 2 miejscach można się zdziwić. Gra piękna mimo 720p i fizyka genialna. Polecam 8/10

Odnośnik do komentarza

Ja pierdziele co za tytuł. Podpisuje się pod wszystkim co napisał MaZZeo. Oby gra się dobrze sprzedała bo chce już kontynuacje. No a teraz czas na drugie przejście.

 

9/10

 

Beka z typów co dali tej grze coś poniżej ósemeczki i pisali o singlu na 4/5 godzin. 

 

PS. Jest nawet easter egg z The Last of Us:

 

RbEGWj8.gif

 

xD

Odnośnik do komentarza

Jako nowy na forum witam wszystkich. Co do gry, to jest to pierwsza gra, gdzie miałem takie odmienne odczucia: zapowiedź gry parę lat temu mnie kompletnie nie ruszyła, przed premierą oglądnąłem z jeden gameplay i mnie porwało, ale niektóre recenzje parę dni potem stonowały moje odczucia, jednak grę kupiłem i pełen pozytywnego nastawienia zacząłem grać. No i moje odczucia do gry trochę oziębły po pierwszych wymianach ognia - dziwny cover system, którego nie ma, zautomatyzowane kucanie - pierwsze wrażenia naprawdę średnie. Ale stwierdziłem że dam grze drugą szansę następnego dnia i tak jak zasiadłem - ło matko, poezja!! Gra jest niesamowita, grafika naprawdę ładna - ci co liczą klatki i piksele w grach powinni policzyć szare komórki, bo nie o to w grach chodzi! W tej grze trzeba pamiętać, że rozgrywka nie jest kalką innych tytułów, Remedy wg mnie baardzo dobrze zrobiło, że nie zastosowało typowego systemu osłon, bo zabiłoby to dynamikę starć. Jestem w połowie trzeciego aktu, podjarany na maksa i czekam jak tylko mi córcia pozwoli, bo zagrać znowu. Naprawdę polecam tą pozycję wszystkim. 9/10

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Mogli mu powiedziec, ze to nie jest nowe Gears of War ;) Beka, ze Remedy i MS dali im tyle czasu na spokojne ogranie QB, a pismaki i tak takie bzdury wypisywaly.

 

PS. Jak sie powtarza ktorykolwiek chapter z Timeline, to mamy filmik "Previously on Quantum Break" jak w Alanie :)

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

no i jest calak :banderas:

 

gra jest swietna, remedy nigdy nie zawodzi, fajnie rozwiazali sprawe z dwoma roznymi sciezkami, czekam na nowy projekt lub dalesze przygody Jack Joyce 

 

 

beka z lamusow co zrezygowali z gry przez srednia na MC xD

 

 

w sumie nie wiem czy jeszcze raz nie skoncze i zostawie sobie moje pierwsze wybory bo bardziej mi przypasowaly xD

Edytowane przez kubson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gra właśnie pękła, 13h na normalu bez czytania/słuchania śmieci, więc bardzo ładny wynik, zupełnie inny niż rozsiewana propaganda klapersów :)

Przed graniem w QB bardzo liczyłem że Remedy zacznie robić AW2 a teraz sam już nie wiem które IP chciałbym zobaczyć jako kontynuacje. 

 

Na +

- świetna fabuła, wyboru które mają wpływ, ciekawe postacie

- miażdżący suty gameplay podczas walki, tego jeszcze nie było

- widowiskowość starć, obiektów zatrzymanych w czasie

- powiew świeżości

- oprawa graficzna (niesamowicie wykonane postacie, efekty cząsteczkowe, rozpierducha, oświetlenie, fizyka, niezły art design)

- dźwięk, chociaż muzyka za bardzo nie zapada w pamięć

- serial jest dobrze wykonany, wciąga i ciekawie łączy się z grą

 

Na -

- QB aż się prosi o tryb hordy na wzór tej z AW:AN

- serial mimo że opcjonalny to jednak budzi kontrowersje swoją długością, ja kupuje gry żeby grać a nie oglądać

- za mało momentów jak etap z mostem

- pewne babole techniczne (doczytywanie, przenikanie, miejscami słabe tekstury i sterylność oprawy)

- brak polonizacji 

 

9-/10

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Sporo nas już pokończyło więc może porozmawiamy o fabule?

 

Spoilery - ze ścieżką, w której towarzyszy nam Amy i dla osób, które czytały list Hatch'a:

 

 

 

1. Jak myślicie, kiedy Hatch trafił na anomalię, która zmieniła go w Shiftera? Bo chyba nie w epoce kamienia łupanego, chociaż w liście pisze o jaskini :P Ciekaw jestem czy z Końca Czasu, z tego co napisał wynika, że też tam był, wrócił w jakiś sposób sam czy może trafił na Paul'a i wrócił razem z nim.

 

2. Zastanawiam się w jaki sposób Jack mógłby "uratować" Beth, a właściwie to do którego momentu w czasie musiałby się cofnąć żeby nie zaburzyć czasoprzestrzeni - wydaje mi się, że jedynym możliwym momentem jest chwila tuż przed jej śmiercią, chociaż nie wiadomo jakby jego wcześniejsza wersja, która widziała całe zajście w retrospekcji, zachowała się gdyby nagłe pojawił się tam Jack z innej linii czasowej. Tak samo jakby zareagował Paul.

 

Ewentualnie widzę jeszcze jedną możliwość, czasu faktycznie nie można zmienić i Jack cofa się do momentu kiedy Beth jeszcze nie wyruszyła w felerną podróż do Końca Czasu, zabiera ją ze sobą i dochodzi do paradoksu i tworzy się alternatywna wersja historii i dochodzi do powstania alternatywnego wymiaru, w starym wszystko pozostaje po staremu, a w nowym mamy nową linię czasu.

 

3. Jeżeli będzie sequel to czuję, że będzie jakiś plot twist z Amy - przed wyruszeniem w przeszłość Jack pozostawił Amaral z Amy, która miała ją zabrać jak najdalej od wehikułu, a kiedy następnym razem widzimy Amaral, to pojawia się w budynku Monarch, a po Amy nie ma śladu. Jack później też niby mimochodem wspomina, że ma nadzieję, że nic jej się nie stało.

 

4. Wiadomo, że Paul żyje, a właściwie istnieje jako Shifter. Biorąc pod uwagę, że Remedy inspirowało się teorią kwantowej superpozycji zgodnie z którą dana cząstka jest jednocześnie w dwóch miejscach jednocześnie, "zabicie" go nic nie dało. Zresztą tak samo pewnie nie dałoby się zabić Jacka w konwencjonalny sposób, w końcu też jest we wczesnym stadium zmiany w Shiftera.

 

5. Zrobił ktoś screena jak Jack szepcze Beth do ucha, że po nią wróci? :D Normalnie aż mi ciarki po plecach przeszły i jeszcze ta muzyka zaraz po tej scenie <3

 

PS. Fajnie Jack wciskał kit Ogawie, że go śmierć Beth nie ruszyła :P

 

 

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Też skonczyłem ~17,5h razem z serialami. Mam jedynie zastrzeżenie do finalnej walki, powinna być bardziej spektakularna, dłuższa.

Serial oceniam pozytywnie, jest to ciekawy dodatek, zwłaszcza ze jego poziom jest wysoki. Widać że włożyli w niego sporo pracy

Bardzo polecam tym którzy nie grali jeszcze. Szczęka wielokrotnie opadała mi do podłogi i to nie tylko podczas walk, które są mega widowiskowe, bo to po prostu świetna historia.

9/10 - tak powinna być oceniona

 

Na 100% zagram ponownie z innymi wyborami i czytając wszystkie znajdźki + poziom hard i pewnie calak poleci.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...