Skocz do zawartości

Quantum Break


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kurde blaszka, opinie na poprzedniej stronie kosmiczne, aż chciałoby się już w to pograć...

Dlaczego ten port na PC musi być tak s(pipi)y, liczyłem że jak to Remedy, to jednak lipy nie odstawią patrząc na ich przeszłość :/

Rozumiem jakbys mial laptopa z biedry, ale nie swojego smoka!

Jak masz cisnienie, to kup sobie kod na allegro (po 90 zl ludzie sprzedaja) i graj!

Ta gra jest zle zoptymalizowana, ale skoro na GTX 960/970 chodzi w tych 30-40 fpsach na ustawieniach medium, to u Ciebie spokojnie pojdzie na wysokich z podwojna liczba klatek!.

 

 

No właśnie sam to zweryfikuje zaraz, ale nie chodzi tylko o liczbę klatek ;) 

Odnośnik do komentarza

Gra dziala bez zadnego zarzutu w 1080p - nawet na slabszej karcie (960 -), jasne - technicznie widac, ze sama gra jest lekko niedociagnieta (rozmyte tekstury, popup itp) ale mocno nadrabia narracja i modelami postacii z kapitalna mimika twarzy. Za dlugo nie pogralem, duzo pracy, Soulsy, QB musi poczekac na ocene Isisa.

Odnośnik do komentarza

 

 

Kurde blaszka, opinie na poprzedniej stronie kosmiczne, aż chciałoby się już w to pograć...

Dlaczego ten port na PC musi być tak s(pipi)y, liczyłem że jak to Remedy, to jednak lipy nie odstawią patrząc na ich przeszłość :/

Rozumiem jakbys mial laptopa z biedry, ale nie swojego smoka!

Jak masz cisnienie, to kup sobie kod na allegro (po 90 zl ludzie sprzedaja) i graj!

Ta gra jest zle zoptymalizowana, ale skoro na GTX 960/970 chodzi w tych 30-40 fpsach na ustawieniach medium, to u Ciebie spokojnie pojdzie na wysokich z podwojna liczba klatek!.

 

 

No właśnie sam to zweryfikuje zaraz, ale nie chodzi tylko o liczbę klatek ;)

 

Pewnie o te dziwne filtry i rozdzielczość? Mnie też to dobija ale ponoć Remedy już pracuje nad łatką i liczę, że dadzą normalną możliwość powyłączania tych blurów i innych głupot. Do tej pory pewnie i tak przejdę grę z nimi ale co tam, okazyjne ceny na allegro okazały się zbyt kuszące.

 

Mała lista co ma poprawić łatka (za ppe)

 

- Problem z płynnością animacji.

- Problem z wydajnością na Windows 10.

- Problem z brakiem klawisza do wyłączenia produkcji.

- Problem z błędem podczas uruchamiania.

- Problem z jakością obrazu.

- Problem ze wsparciem SLI oraz innymi powiązanymi kartami graficznymi

- Problem z renderowaniem obrazu i rozdzielczością w Windows 10

- Problem z pobieraniem gry

Odnośnik do komentarza

Z QB MS dodal pelna obsluge padow Xboxa - w koncu naciskajac srodkowy przycisk mam menu, gdzie mozemy ustawic pare rzeczy, nagrac film, podejrzec profil - nie dziala to jeszcze plynnie, sa czasami drobne problemy ale jakies kroki w tym kierunku robia ! Co do samej gry - jestem w 2 akcie - gra sie w miare przyjemnie, ale dupy nie urywa. Zabawa mocami i czasem jak sie juz ja opanuje daje troche frajdy, historia jest w miare ciekawa, o serialu narazie opini nie mam, procz tego, ze 1 odcinek jest calkiem niezle nakrecony. Najlepsze pewnie przede mna po rozwinieciu mocy.

 

Ps. gra ma New Game+ ?

Odnośnik do komentarza

Jakie tam 720p! Przecież to jest 5120:2880, które jest potem rekonstruowane w 1920:1080p! Zdrowo i ekologicznie! Tak jak przecier 100g jest wyprodukowane z 130g pomidorów tak jedna klatka w Quantum Break jest produkowana z 4! Technologicznie mnie bardziej ciekawi FFXV...tam tez jest rekonstrukcja..ale jest też dynamiczna rozdzielczość :D tutaj top 4 klatki są zawsze 720p a tam będzie składany obraz z różnych klatek.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Kurde blaszka, opinie na poprzedniej stronie kosmiczne, aż chciałoby się już w to pograć...

Dlaczego ten port na PC musi być tak s(pipi)y, liczyłem że jak to Remedy, to jednak lipy nie odstawią patrząc na ich przeszłość :/

Rozumiem jakbys mial laptopa z biedry, ale nie swojego smoka!

Jak masz cisnienie, to kup sobie kod na allegro (po 90 zl ludzie sprzedaja) i graj!

Ta gra jest zle zoptymalizowana, ale skoro na GTX 960/970 chodzi w tych 30-40 fpsach na ustawieniach medium, to u Ciebie spokojnie pojdzie na wysokich z podwojna liczba klatek!.

 

 

No właśnie sam to zweryfikuje zaraz, ale nie chodzi tylko o liczbę klatek ;)

 

Pewnie o te dziwne filtry i rozdzielczość? Mnie też to dobija ale ponoć Remedy już pracuje nad łatką i liczę, że dadzą normalną możliwość powyłączania tych blurów i innych głupot. Do tej pory pewnie i tak przejdę grę z nimi ale co tam, okazyjne ceny na allegro okazały się zbyt kuszące.

 

Mała lista co ma poprawić łatka (za ppe)

 

- Problem z płynnością animacji.

- Problem z wydajnością na Windows 10.

- Problem z brakiem klawisza do wyłączenia produkcji.

- Problem z błędem podczas uruchamiania.

- Problem z jakością obrazu.

- Problem ze wsparciem SLI oraz innymi powiązanymi kartami graficznymi

- Problem z renderowaniem obrazu i rozdzielczością w Windows 10

- Problem z pobieraniem gry

 

 

Wiem, widziałem właśnie, że pracują już nad rozwiązaniem problemów. Ogólnie QB jest mocno pochrzanione z tym ich silnikiem graficznym. Ale to wyraźnie zasługa UWP od Microsoftu, bo gra odpala się jako aplikacja pod Windows Store i jest całkowicie niezależna od ustawień graficznych pod sterownikami np.

 

Jak wiadomo, gra po ustawieniu 1080p jest skalowana w górę z rozdzielczości 720p, występuje ghosting, tekstury i wszystko jest rozmyte i w dodatku na i7 i GTX980 Ti chodzi w 30-35 klatkach. Słabo. Odrzuciło mnie to na wstępie, więc zacząłem kombinować. Okazało się, że po wyłączeniu AA (które przy 1080p ustawia się na 4xMSAA) i odpaleniu DSRa pod pulpitem (!) można ustawić w grze wyższą rozdzielczość. I tak po wrzuceniu 2560x1440 robi się mega ostro (nie ma tego wkurzającego ziarnistego filtra), nie ma ghostingu, wszystko jest znacznie ostrzejsze (ponoć dalej się skaluje, ale ze sporo wyższej rozdzielczości) i przede wszystkim - działa o WIELE płynniej. Co za paradoks.

 

No i jak zobaczyłem te wszystkie fizyczne smaczki, liznąłem fabuły i posmakowałem strzelania - matkoo :banderas: niby pierwszy akt, ale gra trafia w mój gust za(pipi)iście, jak dalej jest tylko lepiej to :obama:

 

No i przy 2K i detalach ultra grafika wypala gałki oczne. Odpaliłem 4K na próbę, ale było już na granicy płynności (z tym, że obraz był wtedy ostry jak żyleta i było jeszcze większe wooow). Ustawienie ograniczenia klatek do 30 skutkuje za(pipi)istym rwaniem obrazu i płynnością na poziomie 20 klatek. Nie działa to dobrze. 

 

Po pracy wracam grać :obama:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No jak nie ma ghostingu to można grać :obama:

 

Wersja PC - 10/10

 

Xbon - 6,5/10

 

Masz opcję grania w 720p + rozmyte wszystko + ghosting w 30 klatkach, lub w 2K bez ghostingu i z ostrym obrazem na granicy 60. Co wybierasz? ;)

 

Dobra, EOT, nie ma co gadać o tym silniku graficznym, napiszę wieczorem więcej o grze, jak przejdę już dużo więcej :)

Odnośnik do komentarza

Gram na PC ;), kod kupiłem na allegro, na ustawieniach Wysokie ponad 30FPS/ medium 60-70. Wole większą płynność a gra na TV w odległości 2,7m 0 0 różnicy, ale doznania w większe płynności są dużo większe ;). Gra i tak super wygląda - jest moc :D.

 

Jak poprawią w Patchach to zagram jeszcze raz wybierając inne ścieżki ;). Gra mi się podoba, czekam na nowe radki/nvidie również.

 

Mój PC to 970+i7 4790+ 8GB ram 1866MHz.

P.S.

Optymalizacje skopali ale gra i tak super wygląda, błędów nie zauważyłem gra działa stabilnie.

Odnośnik do komentarza

Pograłem z godzinę, może dwie, ciężko określić przez te time fractures ;) Jak dla mnie kosa. Muzyka w menu, pierwsze co zrobiłem to zamknąłem oczy i się w nią wsłuchałem, wsiąkłem w klimat momentalnie. Nie dziwię się teraz, że niektórzy mają skojarzenia z Half-Lifem, muza w grze powoduje podobne doznania jak tam właśnie. Jak była pierwsza strzelanina i włączył się "bojowy" kawałek to kopara mi opadła, również ze względu na świetne dźwięki rozwałki, czyste i mocne.

 

Dla mnie te dwie rzeczy w dużej mierze tworzą atmosferę a tutaj jest to majstersztyk, dawno nie spotkałem się z czymś tak gęstym, tajemniczym i obcym. Do tego te wszystkie efekty graficzne związane z czasem, jedna ciągła faza. Myślałem, że te różne filtry będą przeszkadzać ale jest wręcz przeciwnie, tutaj mi pasują i niejako dopełniają obraz tej gry. Graficznie jest więc mega, gunplay zapowiada się świetnie, wątek podróży w czasie też całkiem nieźle budowany. Jeśli dalej będzie tylko lepiej to już teraz mogę powiedzieć, że Remedy znowu udało się stworzyć perełkę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...