Skocz do zawartości

Targi: E3, GC, TGS


Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej w sumie zawiodłem się na sony sam start konferencji takie bomby że wysiedzieć nie mogłem a potem już tylko było dobrze . Konferencja liczyłem że potrwa jak zwykle 90-120minut całą konferencje miałem wrażenie jakby ją ucieli albo montowali na szybko od nowa. Za to UBISOFT o dziwo bardzo pozytywne zaskoczenie i Nintendo co zniszczyło konkurencje .E3 uważam za udane, jest kilka fajnych gier na ten rok do tego szykuje się mocny początek 2018 , jestem bardzo zadowolony z posiadana switch-a bo dużo giereczek zapowiedzianych a i xbox one S na dniach wpadnie by ograć serie halo bo zdecydowanie XOX nie jest konsolą dla mnie.

Odnośnik do komentarza

slabiutkie targi ojj slabiutkie, zawiodl mnie kazdy z wielkiej trojki:

- microsoft - brawo za tempo konferencji, troche gadania z poczatku, a potem gry gry gry ale sposob w jakim promuja scorpio to patologia, zwolnil bym za to caly dzial marketingu, miec najmocniejsza konsole na swiecie, a promowac ja przez 90min pokazami indorow, ktore rownie dobrze spokojnie odpaliloby ps3 - nie tedy droga, jesli nie mieli gotowych exow to przez te 90min powinni bombardowac caly czas pokazami gier z grafika (no nie wiem, chociazby wielkie multiplatformy pokazywac u siebie, pokazywac jak na sterydach beda wygladac jak wydane gierki itp), cokolwiek by pokazac ta MOC i przekonac gracza, ze warto inwestowac w ten sprzet, a nie tanszego prosiaka. Do tego lipa (ale to spencer przyznal juz w marcu) ze calkowicie odchodza od single player experience

- sony - totalnie bezpieczna konfa, zero nowych zapowiedzi, niby wszystko cacy, byl power, epickie skrypty, byla grafika ale zabraklo jakiegos pier.dolniecia, nie podoba mi sie, ze studia wewnetrzne sony sa tak zapatrzone w tlou bo teraz praktycznie kazda gra od nich duzo z niego czerpie. Spiderman ma potencjal ale na milosc boska dalej mam obawy czy serio bedzie mozna open worldowo biegac po tych ulicach. Technologicznie sony jest tak mocne jak nie wiem - braki w terafankach nadrabiaja zdolnoscia devow

- nintendo - dziwi mnie troche forumkowy hype po konfie, przeciez lineup na 2017 byl odsloniety juz przed targami i doszly do niego tylko juz oficjalnie kroliki, 2018 rok zapowiada sie genialnie dla switcha, zapowiedz nowych gier przez logo lub tekst "robimy" to juz nowy poziom beki z graczy ale suma sumarow mimo to pokazuje to jak nintendo ogarnelo sie po porazce wiiu - switch jest skazany na sukces i nie ma lepszego systemu dla gracza jako dodatkowy, karty kutas za cisze w temacie VC i dalsza cisze w temacie przenoszenia save na memorke

Odnośnik do komentarza

Ja się tam nie zawiodłem - zarówno N, Sony jak i Bethesda dostarczyli. Wiem w co zagram do końca 2018 roku i ten i nastepny rok to jest po prostu re we la cja. W sumie jedyne co nie wyjdzie przez nastepne dwa lata to te nowe poki, MP i Anthem, reszta bez mydlenia oczu i zapowiadania gierek na +5 lat do przodu. Skromnie, ale konkretnie, dobre targi.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Kombo PS4 Pro + Switch i już jest w co grać co najmniej do 2019.

 

A jak się komuś znudzi to może sobie wziąć Xbox One S i ograć tych kilka dobrych gier na ten sprzęt (Sunset, Ori, Cuphead itp.)

 

Targi spoko - przynajmniej większość developerów pokazała gry, które okażą się w ciągu najbliższych 12 -18 miesięcy. Nowe zapowiedzi są potrzebne, ale szanujmy się - w tych współczesnych blockubsterach developing tak się wydłuża, że 3-4 lata na produkcję to norma. Szczególnie jeśli jeszcze mamy do czynienia z nowym IP. 

 

Ewentualnie można przyjąć sposób Ubisoftu - robić różne marki, ale oparte na tych samych mechanikach, wydawać je szybko i liczyć, że któraś zaskoczy. A jak nie, to cóż... za rok zrobi się już kolejną, ale w innym settingu dla niepoznaki. Jeden jedyny raz w czasie konferencji Ubi odeszło od tego pokazując Beyond Good and Evil 2 i było same CGI. Date premiery - nie wiadomo. Ale widać, że to będzie coś więcej niż standardowe kopiuj-wklej od UBI. To jednak zabiera sporo czasu. 

 

Ja tam wolę poczekać, aż developer zrobi coś nowego niż karmić się tymi grami od UBI. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Konfa EA - nie oglądałem i bardzo dobrze.

 

Konfa MS - mega rozczarowująca. To MS najbardziej potrzebował dobrej konferencji, nie tylko ze względu na premierę nowej konsoli, ale ogólnie podupadającej marki Xboxa. Dostaliśmy za to 97 minut portów z PC, Sea of Thieves i indyki z niejasną ekskluzywnością. Mega słabo.

 

Konfa Sony - Też średnio. SotC wygląda słabo. Nie rozumiem tego rimejku. Spiderman też średniak. Days Gone nudna i bezpieczna produkcja. MonHun największy plus.

 

Konfa Ninny - Mario i MP 4 świecące punkty. Nie było źle.

 

 

Słabe E3, ale następne chyba pozamiata. MS pokaże swoją trójcę Horizon/Girsy/Halo, Sony będzie gotowe z nową grą FROMu itd, a Ninny rozwali pierwszym footage Metroidzika.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Powyższy post pokazuje jakie smutne to były targi, jak Figaro za największy plus konfy Sony uznaję multiplatformę na obie konsole + PC.

 

Jak dla mnie E3 bardzo słabe, jedyne zaskoczenie to BG&E, a jedyny fajny gameplay dostał Spider-man. Jedne z najsłabszych targów jakie widzialem, jak nie najgorsze.

Odnośnik do komentarza

Na te targi patrzyłem wyłącznie poprzez pryzmat zapowiedzianych gier i tak jak podejrzewałem - kupno PCta jest nieuniknione. 4k mam w doopie, a dzisiejsze GTXy ciągnął wszystkie gry na Ultra w fullHD. Do tego nie muszę się martwić czy Sony zrobi remaster jakies gierki, czy MS doda coś do BC czy może muszę kupić konsole poprzedniej generacji. Na Steamie wszystko jest, a suwakiem zrobi się darmowy remaster. Nieuniknione opóźnia jedynie Switch który wjeżdża w październiku z Marianem, Zelda i później Xeno 2 :cool:

 

Konfa MS - bieda. Sztuczne nabijanie ilością exow przez launch exclusive było żałosne. Większość gier to indyki które już są albo będą na PC tego samego dnia co na Xboxie. Średnio to pokazuje moc 6terafankowej bestii. Największy zawód to chyba Crackdown - krótki pokaż z urywkami gameplayu i średnia graficzka. Zniszczenia w multi są ale nic nie pokazali. Nie rozumiem tej decyzji jak zresztą całej polityki MS :dunno:

 

Sony - Konfa jakaś taka bez ładu i składu. DLC do U4 i Horizon na ten rok? Trochę biednie. Gry na VR przemilcze. Pokaz Days Gone średniawy ale obejrzałem alternatywne przejście i mi się podoba. GoW bardzo spoko. Zmiany nie każdemu mogą pasować ale dobrze że są. Spiderman najlepsza gra pokazu ale ilość qte trochę przytłacza. Dziwi trochę brak pokazu Battelfronta 2.

 

 

Niny - Marian goty, Xeno w tym roku, pokemony i Metroida już się robia na Switcha. Kirby też spoko. Czego chcieć więcej?

Edytowane przez hav7n
Odnośnik do komentarza

No ja jestem zawiedziony tegorocznymi targami. Czasy się zmieniają i teraz coraz więcej mamy dużych zapowiedzi wciągu roku tak aby dotrzeć do masowego odbiorcy. Targi E3 śledzą entuzjaści i niektóre zapowiedzi mogą zostać w cieniu. Dodatkowo Sony teraz ma bardzo dużą imprezę PSX na której pokazują pierszy raz gameplay Uncharted 4 oraz zapowiedź TLoU II. To tylko pokazuje jak ważna jest to dla nich impreza.

 

Co do samych konferencji producentów konsol. MS zaczął mocno montażem z Scorpio by Spencer później mógł powiedzieć, że był pod wrażeniem Minecrafta w 4K. Sama konferencja bez składu i ładu, mix zwiastunów, a console launch exclusiv to nowy poziom beki. Sony miało godzinną konferencję, nie było szoku jak w tamtym roku z Kojimą i God of War. Chyba trzeba czekać na PSX. Nintendo wystarczyło, że pokazało logo gry i już niektórzy są w siódmym niebie. Nowy Mario to GOTY obok Zeldy. 

Odnośnik do komentarza

Wolfenstein 2, Metro Exodus, Ori i Forza Motorsport 7 to dla mnie pewniaki i najlepsze gry targów. Nowy Spider-man mimo że śmierdzi trochę słabym QTE to jednak widzę potencjał, no i mam słabość do tej postaci. Anthem wygląda bajecznie, ale czuję downgorad i przesunięcie premiery na 2019 rok. Podoba mi się również Battlefront 2 a szczególnie polityka darmowego DLC - powoli staje się to trendem że gry są supportowane za darmo, a ewentualny zysk pochodzi z nieszkodliwych mikrotransakcji.

 

Największe rozczarowanie? Crackdown 3 bez zapowiadanych zniszczeń. God of War kompletnie bezpłciowy - klon the last of us, kratos przestał być badassem walczącym z bogami a został drwalem który walczy siekierką z magicznymi entami a w międzyczasie zatrudnił się jako opiekunka do dzieci.

 

Reszta bez szału. Liczę że za rok będzie pierwszy pokaz Cyberpunk 2077

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Od startu bieżącej generacji w 2013 te targi były na pewno najsłabsze. EA i Ubisoft to standardowo w najlepszym razie przeciętnie, o największych grach Bethesdy wiedzieliśmy już dawno (Wolf II, TEW 2) - choć rządzą po całości. Nintendo w tych 25 minutach upchało całkiem sporo stuffu, choć z jednej strony zagrali bardzo bezpiecznie swoimi 2-ligowcami (Kirby i Yoshi), a z drugiej dwie ich największe zapowiedzi to odpowiednio: jedno zdanie od typa z zeszytem i plansza z tytułem. Ciekawe, jakby Sony albo MS tak zapowiedzieli swoje wielkie marki - szydery i jadu zapewne nie byłoby końca. O MS napisano już wszystko - mnóstwo waty cukrowej, a bardzo mało pożywnych zagryzek.

 

Osobno o Sony. Fantastyczne fragmenty znanych już blockbusterów (GoW, U: TLL, Days Gone, Spider-Man, Detroid, DLC do Horizon), tylko jeden szoker  w postaci remake'u Shadow of the Colossus. Ale tutaj naprawdę trzeba pamiętać, że jako jedyni organizują rocznie aż trzy konferencje, a przecież 6 miesięcy temu zapowiedzieli The Last of Us II, Uncharted: The Lost Legacy, WipEouta czy Knacka 2. Muszą w pewnym momencie wziąć trochę oddechu, zwłaszcza że na początku grudnia PlayStation Experience. Yoshida już zapowiada kolejne ogłoszenia, więc tutaj standardowo są bardzo mocni. Jest duża  szansa, że o grach europejskich, jak Dreams czy WiLD, usłyszmy już na gamescomie w sierpniu.

 

Najlepsze gry targów: God of War, Days Gone, Spider-Man

Największe niespodzianki: Metroid Prime 4, Shadow of the Colossus, Anthem

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Tematu nie ma sensu zakładać ale nowa gra. Crytek wygląda całkiem interesująco na materiale

 

 

Gra to sieciowa strzelanka łącząca elementy left4dead z rozgrywka pvp. Wygląda graficznie dość dobrze, oświetlenie daje rade, klimacik jest z tym, że no to crytek, póki co only pc

Odnośnik do komentarza

Świetny wywiad z Warren Spector (System Shock, Deus Ex) oraz Harvey Smith (też Deus Ex i seria Dishonored) na temat gatunku gier, z którego właśnie są znani. Polecam obejrzeć - jest trochę o historii gatunku, teraźniejszości i kierunku w jakim chcieliby, aby te gry poszły. Gościu od FC5 tam jest w zastępstwie, ale też gada w miarę do rzeczy ;) .

 

I drugi dobry wywiadzik z Insomniac Games, ND i Cody Barlogiem (SSM) na temat wprowadzania zmian w znane marki/postacie/ip, ale nie tylko :).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Serio, dziwie się ludziom, którzy oczekują jeszcze czegokolwiek po E3. Ta impreza dawno straciła swój urok. W latach 2000-2007 faktycznie trzymała poziom i kupę fajnych gier zapowiadali. Potem to już każdego roku poziom w dół. Sony ma swoje PSX i tam ostatnio skupiają swoje siły. Reszta swoje największe hity zapowiada w ciągu całego roku a nie na konkretnych targach. Ja juz swoje pisałem ale napisze jeszcze raz - plus dla Bethesdy. Przetrzymali informacje o swoich grach( zarówno o TEW i wolfie były plotki juz rok temu), pokazali gry w momencie, gdzie czekają je już ostateczne szlify i są praktycznie ukończone. Tak się to powinno robić. A nie, jak u Sony, że pokazują gry na wczesny etapie prac i od pokazu do premiery potrafi minąć nawet 2.5 roku. Tak to w sumie nudy. Sony bezpiecznie, MS juz walkę z Sony sobie odpuścił a Ninny dalej krąży swoją wyrytą ścieżką.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...