Skocz do zawartości

The Last of Us


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie trofeum za odblokowanie wszystkich 13 drzwi ostrzami. Lece teraz Survivalist + ze wszystkimi znajdzkami, ale niestety dzwi sa o tyle klopotliwe, ze trzeba miec przy sobie ostrza. Nie otworzylem juz drugich napotkanych drzwi, bo chwile wczesniej ostrze wykorzystalem jak zaatakowal mnie Klikacz. 

 

Wydaje mi sie, ze grajac na hardzie te drzwi otwieralem, ale jezeli nie to jest mozliwosc po skonczeniu przejscia przez wybor rozdzialow wrocic do tych stricte interesujacych mnie drzwi, zeby trofeum wpadlo?

Odnośnik do komentarza

1. Choose NG+ on whatever difficulty you beat the game on

2. Complete the first chapter (Hometown)

3. Save and quit.

4. Go to chapters and select Hometown and Survivor difficulty.

This will start the game on Survival +.

You will earn all + trophies and difficulty trophies you have yet to obtain.

Czy musze usuwac jakies pobrane patche przed tym czy moge to robic jak leci?

Odnośnik do komentarza

 

1. Choose NG+ on whatever difficulty you beat the game on

2. Complete the first chapter (Hometown)

3. Save and quit.

4. Go to chapters and select Hometown and Survivor difficulty.

This will start the game on Survival +.

You will earn all + trophies and difficulty trophies you have yet to obtain.

Czy musze usuwac jakies pobrane patche przed tym czy moge to robic jak leci?

 

Zrobilem wg tego poradnika z zainstalowanym najnowszym patchem. Przed chwila zaliczylem Survival + i wszystkie trofea wpadly.

 

Pozostaje mi sobie tylko pogratulowac. Za singla zostalo mi jedno trofeum za upgrade wszystkich broni bo niestety w 2 podejscia nie udalo mi sie tego wbic i musze zaczynac 3 przejscie az do miotacza ognia. Shieeeeeeeet.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gratki, jakies rady przed poczatkiem? Bo ja wlasnie wczoraj zaczalem i na razie jeszcze to idzie :) Ale przyznam ze mam za soba godzinke dopiero :P

 

  • Potraktuj grę jakby to było prawdziwe życie. wczuj się postać a gra tak wciągnie że się nie spodziewasz.
  • Wszędzie zaglądaj,
  • często używaj cegieł, 
  • rzucaj butelkami w przeciwników to pozwoli na chwile ich zbić ze świadomości.
  • Zabijaj też cegłami,
  • zabijaj przez duszenie
  • oszczędzaj amunicje nie marnuj jej na jednego wroga,
  • miej zawsze shive pod ręką na wypadek gdyby za atakował ciebie Kliker
  • łuk to twój największy przyjaciel, 
  • natychmiast dodaj steady weapon żeby ci ręka podczas strzałów nie drżała.
  • shot gunem podpuszczaj wrogów i celuj w głowe, jeden strzał = jeden zabity

To najważniejsze reguły singla. Tam gdzie są przeciwnicy przeważnie leżą cegły i butelki więc ich używaj. Tam gdzie znajduje się kilku przeciwników rzuć butelką w jedno miejsce i poczekaj aż się zbiegną, wówczas rzuć koktajl mołotowa, niech płoną :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Cegiel i butelek uzywaj do walki i odciagniecia uwagi przciwnikow. W miare mozliwosci butelki zamieniaj na cegly bo sa bardziej przydatne w walce.

 

Jezeli juz musisz strzelic jakas bronia to daruj sobie, jezeli masz nie strzelic w glowe. Dlatego strady weapon to podstawa. Oczywiscie jezeli masz strzelbe to w korpus tez mozesz strzelic, ale z racji amubicji duzo sobie nie postrzelasz.

 

Jak bedziesz sie bil to duzo biegaj, dzieki temu uderzajac z rozbiegu bedziesz bardziej skuteczny.

 

Skradaj sie z delikatnie wychylonym analogiem. Wtedy Joel chodzi bezszelestnie dla Klikaczy. Ta metode stosuj tez na pozostalych przeciwnikach, wtedy wejdzie w krew.

 

Jeszcze jedno. W celu zaoszczedzenia amunicji jak masz towarzysza w postaci Tess, Billa, a pozniej Ellie czy Tommiego to w momencie wykrycia biegaj i unikaj walki. Towarzysz potrafi czesto uratowac i zastrzelic wszystkich Klikaczy czy Biegaczy.

Edytowane przez Voytec
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i jak chcesz zaoszczędzić czas, tunninguj te ostatnie znalezione bronie, żeby nie przechodzić 3 raz (czy tam 4) aż do np. miotacza ognia (jak to zrobił Voytec).

Heh :P

 

Ale to jest w tej grze niesamowite. Odpalilem 3 przejscie, od razu po drugim i absolutnie nie mam dosc, chce mi sie ogladac, chodzic powoli, nie przewijac cutscenek i czekam na DLC z wywieszonym jezorem. GOTG

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzieki Panowie za rady, ide powoli do przodu jestem chwile przed szkola i jakos to idzie, chociaz to bardziej wina braku czasu niz wiekszych problemow z postepem. Mam w zwiazku z tym pytanie odnosnie rozwoju Joela:

Ostrza i strzelanie mam rozwiniete po polowie i jestem chwile przed momentem zdobycia 100szt tabletek, w zwiazku tym staje przed momentem wyboru

-max strzelanie

-max ostrza

Co prawda wiem ze wspominaliscie juz zeby leciec w bron ale strzelac sie staram tyle co nic, a caly czas narzekam na brak ostrzy ze wzgledu iz staram sie czyscic wszystkie pomieszczenia z klikaczy (ofkz przy jak najmniejszym zuzyciu ostrzy tj. ceglami, butelkami i palkami). Czy moze po prostu wyjsciem z sytuacji jest wybranie lepszej celnosci i darowanie sobie takiego skrupulatnego czyszczenia pomieszczen skoro i tak zdarza sie ze zuzyje prawie 2 cale ostrza, a w pomieszczeniu znajde batonika, kawalek szmatki i 2 kule do pistoletu ;)

Odnośnik do komentarza

Ostrza są potrzebne za drugim przejściem, tutaj będziesz czyścił pomieszczenia. Pierwszy gameplej to raczej przygoda, zapoznanie się z lokacjami. Drugi to już szybszy gameplej, i czyszczenie pomieszczeń, dlatego ostrza zostawiałbym na drugie przejście ponieważ bronie które znajdziesz będą już zrobione do miejsca w którym je zostawiłeś. Czyli jeśli przejdziesz grę i snajperke zrobisz tylko do połowy to podczas drugiego przejścia znajdziesz ją właśnie do połowy zrobioną i pozostanie tylko zrobić drugą połowę. 

 

Wszystko co znajdziesz inwestuj w bronie, ostrza idą na drugi gameplej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tzn. to jest juz drugie podejscie, pierwsze bylo na normalu, teraz przechodze na survival+. Bronie wstepnie rozwiniete (mniej wiecej kazda do polowy) z czesci zebranych w pierwszym podejsciu, postac Joela tez rozwinieta w miare juz (chociaz przy pierwszym podejsciu na normalu wszystkie pigulki przeznaczylem na max zdrowie i tak tez biegam) i wlasnie teraz mam ten dylemat czy rozwinac na maxa celowanie bronmi czy sprawic by ostrza na maksa by byly trwalsze.

Odnośnik do komentarza

Inwestowanie w ostrza ma bardzo wazna zalete, a mianowicie to, ze jednym mozna ubic 3 Klikaczy.

 

A dodatkowo to z tym celowaniem nie jest tak najgorzej. Mnie to chwianie sie celownika dodawalo smaczku, a moim sposobem na celowanie bylo najpierw na L1 wymierzyc doslownie na pol sekundy, sekunde i schowac sie znow za oslone, by dopiero za drugim, rowniez przez ok pol sekundy wychylic sie i oddac strzal. Dzieki temu mozna zniwelowac ten efekt do minimum, a Joel celowal dokladnie w to samo miejsce co poprzednio.

 

Ale szczerze, nawet jak nie dla trofeum to radzilbym Ci otwierac te drzwi i ostrza jednak oszczedzac na drzwi, bo za nimi przede wszystkim kryje sie duzo dobroci i mozna nazbierac nimi duzo punktow umiejetnosci. W niedlugim czasie uda Ci sie ulepszyc i to i to. ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Hmm, a nie ma przypadkiem tak, ze nie zuzywaja sie na klikaczach te ostrza? Mam je rozwiniete do polowy i teraz moge jedno ostrze na 3 klikaczy zuzyc.

Dzieki w ogole za odpowiedz, leci plusik. Wlasnie tak sie zastanawialem bo w sumie unikam strzelania (praktycznie od pierwszego czyszczenia hangarow do szkoly nie uzylem ani jednego naboju poza tym co gra wymuszala), wiec pomyslalem ze moze jednak warto bedzie tabletki zainwestowac w ostrza niz w celnosc. Jedno ze tak jak piszesz, otworze wiecej drzwi (juz jedne przegapilem i tak bo zuzylem ostrza na klikaczy) a drugie ze jednak cicho eliminujac lepiej miec zapas ostrzy.

Odnośnik do komentarza

Dziwne, grałem na Easy, Normal oraz Survivor i odzyskiwałem niemal 70%, najważniejsze to żeby strzała się nie złamała i można ją odzyskać. 

 

Właśnie zauważyłem że liczba procentów w trofeach mi się zmniejszyła czyli DLC też ma trofea, sprawdziłem i dodatek też ma wymaganie ukończenia jej na Survivor. Więc pewnie granie dwa razy czeka bo wątpię żeby był odblokowany. 

Odnośnik do komentarza

Wczesniej myslalem, ze strzały odzyskuje sie w momencie, gdy nie przechodzi na wylot - cielsko po upadzie, jej nie łamie. Dopiero w internetach przeczytalem, iz jest to czynnik losowy, którego prawdopodobienstwo wystąpienia, jest zmniejszane wraz ze wzrostem poziomu trudnosci.

Przepis na surivor? Skradac sie. Mnie nic nie było potrzebne. Prawie kazdy janusz ominięty, ew. uduszony. Na wymuszone jatki, wystarczała skrupulatnie uzbierana amunicja i łebszoty. Chociaz w wiekszos(nene)rzypadków, wystarczylo umiejętnie zachodzic januszy od tyłu.

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie tak mnie naszlo podczas przechodzenia S+, nie ma jakiejs zaleznosci miedzy posiadanym ekwipunkiem a tym co wypada z zabijanych przeciwnikow? Zwrocilem uwage na to bo czasem sobie ogladam filmiki jak ludzie przechodza survival i dziwi mnie to ze oni caly czas maja prawie zero ammo ale ciagle im wypada z kolejnych przeciwnikow, oczywiscie w takich ilosciach zeby bylo mocno biednie ale na tyle by sie ciagle ratowac jak co. Natomiast ja przez prawie caly okres gry uzbieralem dosc duzo ammo jak na warunki panujace w grze, mam caly magazynek do karabinu mysliwskiego, pelno naboi do srzelby, po kilka do rewolweru i 9mm, juz nie wpomne ze dysponuje wybuchowym stuffem tez. ALe z kolejnych wrogow nic nie wypada praktycznie, a ciagle eliminuje wszystkich czym sie da po cichu, nie mam nawet obrzyna bo z nikogo nic nie wypada a na filmikach widze ze ludzie juz sobie tym pomagali.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...