Skocz do zawartości

The Last of Us


Square

Rekomendowane odpowiedzi

... gram niby na survival+ (od razu po normal) ...

 

Możliwość grania na  "plusie" pojawia się po ukończeniu gry na danym poziomie trudności i działa w dół (czyli przeszedłeś hard to możesz grać później w hard+, normal+) ale nie ma opcji grania od razu w survival+...bynajmniej ja po ukończeniu miałem do wyboru czystego survival.

Odnośnik do komentarza

Ok zrobiłem już wszystko poza ulepszeniem wszystkich broni(to się zrobi na survivalu+) i napiszę może o 3 rzeczach, które u mnie były zglitchowane - może się komuś przyda. Pierwsza, to 7 shiv door - otwarłem je na 100%, ale nie załapało, musiałem wybrać rozdział i jeszcze raz je otworzyć, i krótko po tych shiv door są rozmówki z Ellie zglitchowały mi się te dwie

jedna ta przed wojskową szkołą, a druga, to plakat tego filmu.

kolejna rozmówka, która mi się zglitchowała była

w hotelu, na 3 piętrze ,przy zwłokach w wannie.

 

Ogólnie czytałem, że przede wszystkim z rozmówkami są niezłe jaja i dużo ludzi ma problemy, bo gra po prostu nie zalicza czasami.

Edytowane przez agst
Odnośnik do komentarza

jednym słowem, tylko utrudnił sobie zabawę ;)

 

Ale dlaczemu? :) Przecież wręcz przeciwnie.

 

Jeśli po skończeniu wpadną wszystkie trofea za ukończenie gry, to skrócę sobie czas o jedno przejście czyli zaoszczędzę 15-20h :D

Nie widzę w tym nic złego a nawet wręcz przeciwnie- gra jest na tyle długa, że naprawdę wystarczą dwa przejścia + wczytywanie rozdziałów dla clean up. (no i multi...)

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

spoko daras, ja mam po prostu inny tok myślenia niz wszyscy - wole poznać grę zanim zacznę prawdziwa jatkę (trudny, trudny+, survival).

powoli spokojnie do celu - to w końcu Ex   ;)

 

a jeśli ktoś będzie zaczynał grę na Surv. zupełnie od nowa?

nie wiem, czy tan myk będzie mu sprzyjał, skoro napastnicy juz na samym początku sa dopakowani. 

jaki by miało to sens ?

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

15-20h?

Ja na Survivalu Stealth grę skończyłem w 11. ;)

Nie ulepszysz broni za 2 przejściami, potrzeba na to co najmniej 2,5. Zależnie od tego co ulepszałeś najpierw. 

Co ty opowiadasz? Oczywiście, że podbijesz wszystko w dwa przejścia. Niepełne w dodatku. Ja miałem wszystko na maxa przed zimą na S+. Jednak dla mnie te 20 godzin to wpadało przykażdym z 3ech podejść do gry. Za pierwszym razem lekko ponad 22 h, za drugim razem na Survivor prawie 21,5 h i na Survivor+ ponad 20 h. Każdorazowo szukałem jak chomik po wszystkich kontach. Przez całe trzy przejścia pominąłem zaledwie jedne drzwi, 2 pendanty i 2 poboczne rozmowy. Nie miałem zielonego pojęcia gdzie one są więc musiałem posilić się YT. Wszystko inne znalazłem sam, a materiałów do upgrade'ów broni czy dragi dla Joel'a to nie problem przy dwóch przejściach.

Odnośnik do komentarza

Ja na Normalu i N+ nie zdołałem ulepszyć wszystkich broni i musiałem zaczynać NG++ i zebrać ok. 800 części aby ulepszyć to co mi zostało. 

 

A otwierałeś sejfy? ;)

 

Mevek- napastnicy nie są dopakowani, tylko Joel. Surv+ to ten sam poziom trudności co Surv.

Dziś pierwszy raz się zaciąłem na dłużej- przy snajperze- polecam w tym miejscu podbiec najbliżej jak się da i rzucić dwie bomby dymne nie zabijając innych żołnierzy i przemknąć się od razu do skurczybyka od tyłu.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Tak, otwierałem. Wszystkie jakie są.

Ja snajpera zrobiłem tak

 

 

w lewo, do domku, typek zbiega ze schodów, pałką go, zaraz wylatują z przodu, zabiłem ich, pozbierałem loot. I teraz tak, do płotu, na drewno bodajże, przez płot jak nikt nie patrzy i przez dziurę za domek. Potem przez okno do domku snajpera i potem cichaczem na górę. Bez problemu, bez hałasu. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem survival+ od razu po normal i wszystkie trophy za przejścia wpadły a więc potwierdzam, że sposób działa. Bardzo przyjemnie patrzyło mi się na ekran po napisach końcowych gdzie wpadają jeden po drugim złoto, złoto, srebro, srebro, srebro, srebro :D

Teraz mam problem z rozmówkami, brakuje mi jednej i jestem przekonany że wszystkie zrobiłem. Super. Trzeba latać po rozdziałach i szukać.

No i muszę jeszcze trzeci raz przechodzić grę aż do ulepszenia obrzyna (czyli gdzieś do połowy).

No i multi :)

Odnośnik do komentarza

A jak w koncu jest z tymi drzwiami otwieranymi ostrzem? To, ktore zostaly otwarte savuje sie "globalnie" dla wszystkich przejsc (w moim wypadku normal, surv, surv+) czy w ramach jednego poziomu trudnosci trzeba miec uzbierane wszystkie?

 

Trzeci raz przechodze, uzupelniam te znajdzki i tylko o te drzwi sie martwie :/

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzieki za potwierdzenie Panowie, mam nadzieje, ze to zadziala, bo czwarty raz te gre przejde nie wczesniej jak za rok ;)

Komplecik bzdurny, zero wyzwania, a szkoda. Mialem olac platyne, ale z racji tego ze jeszcze raz chcialem przejsc fabule, stwierdzilem, ze dozbieram te kilka brakujacych znajdziek. No i w zasadzie brakuje mi juz tylko podrecznikow (tzn. nie mam trofika, bo wyzbieralem wszystkie), konwersacji i otwartych drzwi.

 

PS. MAV, minusy stawia mi pewien przesympatyczny, bezmozgi trol, ktorego tak czesto jechalem za zaczepki, ze az zaczal mi wysylac prosby, zebym dal mu spokoj. Kmiot owy (choc az zal mi kalac sie jego ksywa) to SzmataSzmata, a chowajacy sie pod ksywka boroboro. Kiedy nie byl w stanie mi pojechac, zaczal stawiac mi minusy. Jestem z tego powodu notorycznie nie wyspany, bo nie spie po nocach myslac o repotacji na forumie.

Ewidentnie daje mi taka kare, jaka jego zabolalaby najbardziej. Biedne pryszczate dzieci, ktorych rodzice nie wypuszczaja z piwnicy... szkoda dziewczyny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Platyna w TLoU nie jest trudna do zdobycia, ale na pewno wymaga sporo czasu. Udało mi się ją wbić po 4 tygodniach grania, 3 przejściach gry (normalny, przetrwanie, przetrwanie+) i 168 pojedynkach w multi. Zapewne razem z DLC nadejdą nowe trofea, które potrafią człowieka nieziemsko wkur......zdenerwować. Patrzysz z dumą na te magiczne 100% przy tytule, ale co z tego, skoro pewnego pięknego dnia ta liczba spada do na przykład 78%. Chociaż z drugiej strony dodatkowa zawartość do tej gry na pewno będzie warta zaliczenia (jakiś bonusowy rozdział w singlu + dodatkowe tryby rozgrywki do multiplayera i na pewno nie będę narzekał).

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Odpuść sobie takie teksty, bo mnie nie znasz. Platynuję tylko najlepsze gry, które uważam, że są tego warte (U1, U2, U3, Heavy Rain, GoWII itp.). Nie szastam też kasą, więc czasem dłuższe posiedzenie z jednym tytułem to dla mnie jedyne wyjście. No ale oczywiście nie oczekuję, żeby twój ograniczony umysł to zrozumiał.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale tu mowimy o grze skillowej, platynowanie tego to cos innego :) I ja nie placze, jak mi sie 100% zamienia na 70% :)

 

Ale ok, skoro juz jestem ograniczonym umyslem i obludna trophywhore xD to mam pytanie o trofika tutaj: czy trofek za otwarcie drzwi shivem mozna zrobic z chapter select? Tylko tego bedzie mi brakowac chyba, wiec nie wiem czy mi platyna dzis wpadnie po skonczeniu surv+ czy nie wpadnie.

Edytowane przez mr_pepeush
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...