Skocz do zawartości

The Last of Us


Square

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pytanie_!

 

Wczoraj wreszcie wpadło mi trofeum Hunters Journey. Cholera nawet nie wiedziałem że wybrałem Hunters, po chwili pojawił się ekran wyboru kolejnej fakcji a ja musiałem wejść w trofea aby się upewnić co już mam i które następne. Wiec wybrałem Fireflies.

 

Czy podczas drugich 12 tygodni będę miał takie same NISKIE wymagania podczas misji 100% clan risk?

 

Bo jeśli w 6 tygodniu wybrałem leczyć 5 ludzi to czy będę miał tak samo NISKIE wymagania podczas drugiej podróży? Czy będą to już podwyższone wymagania? Bo je wykorzystałem. 

 

d4wceDC.jpg

Odnośnik do komentarza

Ułożyłem swój plan na te tygodnie.

  • Tydzień 6 (skiv kill 3)
  • Tydzień 8 (leczenie 15)
  • Tydzień 10 (dawanie paczek 6)
  • Tydzień 11 (wskrzeszanie 6)
  • Tydzień 12 (zaznaczanie wroga 21)

Mając tak ułożony plan byłem w stanie zrealizować wszystkie wymagania w całości już pierwszego dnia więc nie musiałem się dalej martwić. 

Moja taktyka ogólnie polegała na gromadzeniu supplies, a nie na zabijaniu przeciwników. Słaby w tym jestem / byłem. Ponieważ w pewnym momencie przypomniałem sobie on line z Tomb Raidera i próby wygrania Death Match dla trofeum I'm All That 

No i gdy w pewnym momencie mój klan urósł do 90 osób zmieniłem taktykę i zacząłem zabijać. Spodobało mi się. :)

 

Prosty loadout do tego celu

 

Revolver 0 points

Semi Auto Rifle 2 points 

------

Collector 2 - 5 punktów

Crafter 1 - 2 punkty

Reviver 3 - 4 Punkty

 

W sumie całe 13 punktów zajęte i dobrze. W sumie to działa na każdej mapie i nie muszę z niczym kombinować. 

 

Collector do gromadzenia jak największej ilości suppli ze skrzynek

Crafter musi być szybki, nie muszę dawać paczek

Reviver też musi być najszybszy bo po wskrzeszeniu dostaje tyle samo co za paczki. 

 

Platyna jest już coraz bliżej.

 

Na sam koniec zostawię Left Behind a potem Grounded Mode trophy, i jeśli dodadzą jakieś w DLC 3 za multi to też porobię i będzie 100%  :woot: 

Odnośnik do komentarza

 

 

Na sam koniec zostawię Left Behind a potem Grounded Mode trophy, i jeśli dodadzą jakieś w DLC 3 za multi to też porobię i będzie 100%  :woot: 

 

Podobno trofea w nowym DLC do multi mają być hardkorowe. Wolałbym żeby dodali 5,6 ciężkich trofków niż 20 mega czasochłonnych jak to było w U3 (i przez to je odpuściłem).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

bickamil ty chyba z konia spadłeś.

 

Oczywiście że są. O ile zabicie trzech przeciwników nie powinno być trudne to jednoczesne nie zginięcie przy tym jest niemal nie możliwe. Osobiście to nie wiem jak je zrobić. Czy na początku meczu zabijać przeciwników i jak tylko padnie trzech to chować się gdzie popadnie. To słaba taktyka bo osłabiam drużynę i ryzykuje znalezienie przez wroga na mapie i łatwa śmierć. 

 

Na razie nie wiadomo czy jest możliwe zrobienie tych trofeów w meczach prywatnych wówczas nie będzie problemu ustawić się 3 vs 3, trochę to potrwa ale można się zorganizować. Wystarczy założyć prywatne lobby, zaprosić znajomych i wybrać drużynę. Przed meczem oczywiście dogadać kto pierwszy nie ginie na danej mapie. 

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

bickamil ty chyba z konia spadłeś.

 

Oczywiście że są. O ile zabicie trzech przeciwników nie powinno być trudne to jednoczesne nie zginięcie przy tym jest niemal nie możliwe. Osobiście to nie wiem jak je zrobić. Czy na początku meczu zabijać przeciwników i jak tylko padnie trzech to chować się gdzie popadnie. To słaba taktyka bo osłabiam drużynę i ryzykuje znalezienie przez wroga na mapie i łatwa śmierć. 

 

Na razie nie wiadomo czy jest możliwe zrobienie tych trofeów w meczach prywatnych wówczas nie będzie problemu ustawić się 3 vs 3, trochę to potrwa ale można się zorganizować. Wystarczy założyć prywatne lobby, zaprosić znajomych i wybrać drużynę. Przed meczem oczywiście dogadać kto pierwszy nie ginie na danej mapie. 

ja to dziś wbije z paluszkiem w pupie i powiem Ci jak było. bez przesady, że nie trafi Ci się raz na jakiś czas mecz w którym będziesz niszczył wszystkich jak leci i jeszcze przy tym nie zginiesz. 

To co mnie boli, to jałowość trofeów i brak pomysłów. Podobna kaszana była z Uncharted. Nie wiem dlaczego ND tak leje na puchary. 

Odnośnik do komentarza

Nie będę umniejszał nikomu jego umiejętności online'owego eliminowania przeciwników.

 

Ale nie każdy jest wycinakiem.

 

Ja grałem dla trofeów. Dla platyny i teraz jak patrzę na te nowe to zdaje sobie znów sprawę że będę musiał użyć tego samego elementu który pozwolił mi zdobyć poprzednie trofea. Czyli determinacji. Mój ojciec mawia "wszystko można, tylko trzeba chcieć" więc zrobimy i te trofea, to tylko kwestia czasu. Jeden szybciej darkos wolniej :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A czy samemu jest to wykonalne?

 

Też robiłem wszystko sam, da się zrobić nie ma nic trudnego. Jak w masz misje zagrożone 100% wyginięciem populacji to wybierasz jakieś proste zadania, np. Shive Kill 1 osobe w meczy jak ci się nie uda i widzisz że za minute czy dwie mecz się kończy, wciskasz HOME i wychodzisz z gry. Włączasz znów grę i mecz się nie zalicza więc niczego nie tracisz. Można grać aż w końcu wykonasz wymagane zadanie. 

 

To jest czasami fajne, zabić w meczu 2 wrogów koktajlem mołotowa więc nastawiasz się na rzucanie mołotowami :) Albo właśnie shive kill wybierasz perki dające ci możliwość słyszenia przez ściany, z tych supplies box robisz smoke bomb i starasz się zaczaić na ofiarę. 

 

Mam z tego niezłe wspomnienia :) Fajne taktyki stosowałem. Teraz męczę się niemiłosiernie przy trofeach z DLC3, zabić albo położyć trzech przeciwników i jednocześnie nie zginąć w ciągu meczu. Trudne w chnj_! Ale one już nie zaliczają się do platyny, chce tylko żeby Last Of US ładnie świecił się na 100% w profilu. 

 

Też trzeba ostro kombinować. 

Odnośnik do komentarza

Podziwiam, bo ja jestem w 10-tym tygodniu i nie mogę zdzierżyć więcej, a zostało mi jeszcze oprócz dokończenia tej serii jeszcze 12 tygodni, tym razem Firefly.

Ogólnie jestem chyba masochistą, ale kolega i... Butcher wjechał mi na ambicję, że niby platyna w tym jest taka trudna, że "ojejku jejku".  Wcale nie jest trudna. Otóż jej trudność polega na tym, że jak to w przypadku ND trofea są prymitywne i nastawione na wielokrotne przechodzenie plus to srulti. Ogólnie nie lubię srulti, a to to już w ogóle dla mnie padaczka. Ale do rzeczy...

 

Zostały mi do wymaksowania w singlu trzy bronie - pistolet, magnum, dwie kreski strzelby (sztucera) i obie kabury. Jeśli mam przechodzić to kolejny raz, to kur.wica mnie strzeli, więc chciałbym zapytać bardziej ogarniętych w temacie - czy muszę lecieć Survivora (na Survivorze i Survivorze + ulepszałem bronie) znowu od początku, czyli od prologu i zbierać znowu te części, aż wymaksuję te bronie, które jeszcze na to czekają, czy wystarczy np. odpalić od któregoś chapteru i je ulepszać? Już choćby po pierwszych levelach, od momentu, kiedy można te części zbierać.

 

Zaklinałem się kiedyś, że nie będę na siłę grał dla achievementów/trofeów, bo jak w HAWX siedziałem z kolegą parę lat temu i odpalaliśmy w siebie rakiety pół dnia, by nabić kille, to do dzisiaj się tego wstydzę :potter: Ale ambicja zrobiła swoje, do tego już zostało tylko to multi i wymaksowanie broni, więc grzech zostawić.

Odnośnik do komentarza

Singla ja bym zrobił na Easy od początku, więc zostaw sobie singla na koniec. Bo na Easy gra się szybko, przeciwnicy są łatwi i znajdziek jest bardzo dużo więc upgrade broni zrobisz też szybko.  

 

Skup się na online, usuń z drogi do platyny trofea online w pierwszej kolejności. Będziesz mógł zrobić przerwę i odpocząć od Last Of US i wrócić do singla. 

 

Online polega na tym że zbierasz supplies żeby twój klan nie wymarł. Im lepiej grasz tym więcej ludzi do ciebie dołącza i więcej gęb jest do wykarmienia. Więc od czasu do czasu warto przeskoczyć kilka meczy online. Nie trzeba grać każdego do końca. Wchodzisz do lobby, mecz się zaczyna i wychodzisz. Gra zalicza dzień ale nie daje ci supplies przez co twój level też nie idzie w górę. A twój klan nieco na tym cierpi, to nic nie szkodzi że kilku zachoruje, kilku umrze. Tym lepiej bo w kolejnych meczach będziesz potrzebował mniej supplies. Jedyne dni na które trzeba uważać to wg rozpiski gdzie jest 100% zagrożenia. 

 

Warto też przeskakiwać dni dlatego że ten głupi on line nie ciągnie się tak długo i jeśli tydzień ma aż 7 meczy po 15 minut każdy to nic złego się nie stanie jak olejesz 3 dni w każdym tygodniu a zagrasz tylko 4 dni co daje 1 godzinę grania i masz tydzień zaliczony a nie dwie i pół godziny grania żeby przebrnąć przez kolejny tydzień.

 

Mi na ambicje weszła chęć posiadania 100% i jak już zdobyłem trofea z Left Behind byłem prze-szczęśliwy, a potem doszły jeszcze z Grounded i wknrwienie znów dopadło bo są w cholerę trudne te w online bo singla można grać, grać aż się przejdzie. Online dla mnie jest najgłupszy, zupełnie nie rozumiem tych graczy co mają po 500 level i więcej i grają i grają nie wiadomo po co. 

 

Rzuć w pizdu i weź się za kolejną grę. ehhhhh

Odnośnik do komentarza

Ale ten Survivor jest dla mnie prosty i do tego mam już prawie wszystkie bronie wymaksowane, a chyba jest tak, że trzeba grać na tym samym poziomie, by te ulepszenia zostały. Moje pytanie zatem wciąż aktualne - muszę od początku lecieć na survivorze i zbierać części do broni, czy mogę zacząć trochę później i dozbierać części do brakujących broni?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...