Skocz do zawartości

The Last of Us


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem grę na NG+, po prologu zmieniłem na Survivor i z chapter select wybrałem drugi rozdział zamiast prologu. Pograłem jeszcze z godzinę, aż do mieszkania Joela. Prolog mam wciąż ukończony na normalu, dalsze rozdziały na survivorze. Czy mogę spokojnie grać dalej, ukończyć grę i potem tylko prolog trzasnąć na Survivorze, czy lepiej nie ryzykować nie wpadnięcia trofików i znów zacząć grę od początku?

Odnośnik do komentarza

Moze ktos bedzie wiedzial, gdzie zrobilem blad:

Pod koniec gry zabraklo mi czesci na wykupienie ostatniego upgradu dla el diablo. Byl to surv+ i juzmialem witac sie z platyna. No i niestety ostatni trofek nie wpadl. Pomyslalem, ze zrobie speedruna na easy, zobacze ktore walki mozna przejsc bez walki, bo raczej 100% zabijalem, zanim poszedlem dalej. Bawiac sie dotarlem do tamy tommiego, wchodze na stol do upgradow i... kilka roznych broni okazalo sie nie miec upgradow, choc jak konczylem gre, to tylko jednego brakowalo. Pytanie: czemu tak sie stalo?

Mialem wczytany zapis z surv+, odpalilem ng+, zmieniajac trudnosc z surv na easy i stworzylem nowy zapis. Czy brak rozpoznania tego, ze mialem wykupione wszystkie ulepszenia poza jednym z el diablo to kwestia tego, ze gralem na innym zapisie (zapis w drugim pliku, a nie w tym, na ktorym konczylem surv+) czy jednak chodzi o to, ze zmieniłem trudnosc na nizsza?

Odnośnik do komentarza

damn... zabiłeś mi ćwieka... możliwe, że tak właśnie było, bo rzeczywiście doczytałem 1 chapter, dla otwarcia ostatnich drzwi. miałem jednak wrażenie, że zanim odpaliłem ng+ na easy, zaczytałem stan gry zapisany na końcu "ng+ surv".

Dzięki za sugestię.

 

Ktoś to może potwierdzić?

 

Przeszedłem grę 3 razy, w zasadzie 3,5, wiem, że zagram jeszcze raz, bo jestem zakochany w tej produkcji jak kiedyś w Uncharted 2, ale teraz zmuszam się, by nie odpalać jej po raz czwarty, bo setka innych gier czeka ;) a na samo TLoU poświęciłem już leciutko 100h :) Ta platyna to kwestia czasu.

 

I choć pod kątem trudności to nie więcej niż 5/10, to jednak musi minąć trochę czasu zanim mi wpadnie ;)

Edytowane przez mr_pepeush
Odnośnik do komentarza

damn... zabiłeś mi ćwieka... możliwe, że tak właśnie było, bo rzeczywiście doczytałem 1 chapter, dla otwarcia ostatnich drzwi. miałem jednak wrażenie, że zanim odpaliłem ng+ na easy, zaczytałem stan gry zapisany na końcu "ng+ surv".

Wydaje mi się, że musiałbyś po prostu odpalić ostatni chapter i wtedy dopiero easy+, to byłoby OK. Ja zrobiłem coś podobnego do Ciebie i też potem się zdziwiłem jak się okazało, że upgrade'y moich broni szlag trafił.

Odnośnik do komentarza

teraz juz znam smak porażki, przeciw  zglich'owanych trofeom :(

 

nie mogę znaleźć 1 podręcznika w Pittsburg'u, oraz 1 komiksu na Polowaniu. po prostu ich nie ma w tych miejscach, gdzie powinny byc przez wyszukiwanie Rozdziałów. 

miecie jakieś porady ? jedyne co mi przychodzi do głowy to skasować save z patch'em  i grac od nowa zbierając wszystko od początku, albo spróbować bez patch'a, nie kasując save'a. 

inne trofki takie jak: przetrwanie, czy przetrwanie+ mam juz zaliczone. zostały tylko znajdzki.

 

pepe - zarzuć jakaś dobra poradą :)

 

edit. znajdziek jest 141, a ja mam 144 :( szit

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Po skonczeniu gry zrobilem chapter select, zeby otworzyc drzwi, ktorych nie uudalo mi sie otworzyc na surv+. Potem odpalilem ng++ zeby wykupic ostatnie ulepszenie do el diablo i okazalo sie, ze przez to wczesniejsze chapter select pogubilo mi dane o ulepszonych broniach, wrzucajac mi braki w ulepszeniach w dowolne miejsca. Po sugestiach stad, w menu wczytalem zapis, ktory zrobilem na zakonczenie surv+ i zaczalem gre od nowa. W tym momencie wszystko juz bylo ok. Moze u Ciebie jest podobnie?

Nie slyszalem, zeby w ten sposob zachowywaly sie znajdzki, ale moze masz podobnie. Moze tez byc to standardowy glitch ze znajdzkami, sporo osob raportowalo, ze czesci nie zliczalo, na ogol jesli gralo sie na kilku plikach zapisu.

Na pocieszenie powiem Ci, ze dojscie do zimy na speedrunie to okolo 5h;) Odpalenie nowej gry i podniesienie tych dwoch przedmiotow powinno odblokowac dzbanki.

Edytowane przez mr_pepeush
Odnośnik do komentarza

Ja np. gralen na NG+ od poczatku na normalu. Po przejsciu prologu zmienilem na survival i do konca. Okazalo sie ze nie dostalem trofika za ng+. Wchodze w chapter select, patrze prolog na normalu skonczony. Zrobilem na survival, potem ostatni chapter wczytalem, doszedlem do konca i pyk dwa trofiki wpadly. Jak by ktos cos pominal to mozna zawsze wybrac rozdzial i po sprawie

Odnośnik do komentarza

Najlepsze jest to, ze wielu osobom (w tym mnie) to trophy wpadalo NA DLUGO przed zebraniem kompletu znajdziek ;)

bo zebrałeś więcej niz przewiduje gra(np. 142 z 141), tylko, ze niektóre  z nich sie powtarzają.

taki przykład jest u Billa, kiedy wręczasz mu list pożegnalny, a on po przeczytaniu wyrzuca go na glebę. podnosimy go ponownie i takim sposobem mamy x2 :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...