Skocz do zawartości

Mad Max


Pryxfus

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak nie ma jak są?

Nie chodzi mi o czaszki przy obozach i ich poziom, tylko normalne ustawienie easy/hard.

 

 

 

No mi też o to chodzi. Byłem przekonany, że przed graniem wybierałem poziom trudności... Ale teraz mam taki wysyp gier, że pewnie pomyliłem to z inną :P

Odnośnik do komentarza

Gra doszla. Dopiero zdobylem karoserie i ucieklem i juz mi sie podoba. Model jazdy mi pasuje (a troche sie go obawialem), walki na piechote to sprawa tu opisana. Graficznie jest jednak dość nierówno, ale ogólnie na plus. Wieczorem wracam na pustkowia.

 

Czy zamawiając zwykle wersje też mieliście kod na karoserie Ripper?

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Teraz już wiem. Pomyliło mi się z sterowaniem kamerą.

 

Burze piaskowe są epickie. Walące tuż obok auta pioruny, wiatr przenoszący śmieci i złom... Więc nawet jak tuż przed nią rozwalimy wrogie auto, to wiatr może  porozrzucać po okolicy złom, który z niego wypadł. Detal, ale cieszy.

10904428_740156996129268_519200935777776

10562461_740156929462608_627721320271098

10450081_740156896129278_597702829494748

A walka podczas niej z konwojem, często może źle się skończyć :D Przynajmniej na początku.

11885738_740156949462606_550321150988241

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Pogralem prawie pół dnia i dobrze że nie kupilem MGS-a bo gra jest bardzo dobra i wciąga

 

Dokładnie tak samo! tylko ja dopiero 2h

 

Pytanie: WBPlay co tam właściwie jest ktoś sprawdzał?

I te kawałki złomu co zbieramy do up auta, pozniej więcej tego będzie sie zbierało?

wydajecie na bierząco czy trzymacie na większe zakupy?

widziałem trophy za to 5k i 10k złomu :)

Odnośnik do komentarza

Złom praktycznie znajduje się na bieżąco. Ja na razie wydaję, bo lepsze kąski mam zablokowane. No i muszę odwiedzić Griffe/Gryffe/jak-go-zwą, aby sobie nieco Maxa ulepszyć, bo dostaję lanie w jednej twierdzy, więc potem łatwiej nie będzie. Przynajmniej u mnie, nie ma kolejki i goście potrafią zaatakować we 2 na raz. Więc czasem trójkąt mi nie wskoczy i zbieram obrażenia.  Na razie walczy mi się trudniej, niż nie dopakowaną postacią w Mordorze. W obu przypadkach ten sam system walki i brak autoregenracji zdrowia, stąd porównanie do Mordoru

 

Pierwsze modyfikcje Magnum Opusa- silnik, opony i zawieszenie, pozwalają poczuć różnicę w prowadzeniu. 

Edytowane przez PiotrekP
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

kurde te sterowanie.. najgorzej ze strzelaniem pod kółko, ile już naboi do shotguna zmarnowałem

da sie to jakoś przestawić czy tylko trzeba byłoby w opcjach PS4 klawisze przestawić?
 wtedy do wszystkich gier, a chodzi mi tylko o tą jedną

 

też robicie lokacje na 100% wszystkie znajdzki/ złom czy ciśniecie fabułe?

Odnośnik do komentarza

po 4h gry widze, że jest tego masa wszystkiego do zebrania, nawet po trophy wyczyścić wszystkie obozy i zebrać 100%

ci co lubią zbierać Max przypadnie do gustu, tak zacząłem do tej pory wszystko czyścić, ale tego jest za dużo :D

chyba rusze z fabułą po prostu i wróce na koniec jeśli będą jeszcze chęci

a wy jak gracie tak po dłuższym posiedzeniu już, dalej wszystko czyścicie?

 

- upgrejdy auto są mega, to chyba najfajniejsze z wszystkiego i jest tego dużo, kolejny upy kosztują już po 300 i wiecej złomu, o który póki co ciężko

- ulepszenia Maxa też spoko, chyba nie ma co pakować we wszystko tylko skupić sie na kilku, jak większe HP, regenracja życia, auto inne użyteczne

- system walki myślałem, że będzie tak samo nudno jak w Batmanie, a tu jest troche lepiej, finishery dają rade, takie urozmaicenie, można wykańczać przeciwników nożęm po ogłuszeniu, są jakieś pałki, maczety, maczugi

- wybuchy wyglądają bardzo dobrze, niektóre jak z urywków Uncharted 4

- piękne widoczki, słonko ładnie daje po oczach, grafika ładna dla oka, choć czasami nierówna, ale w gruncie rzeczy to nie przeszkadza. Nie ma rewolucji, ale jest ok

- bugów na razie nie stwierdziłem

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mad Max coraz bardziej zyskuje w moich oczach. 

Sam robię miks- trochę fabuły, trochę niszczenia struktur Scrotusa, trochę szukania złomu i wody. Z paliwem jest mi na razie najłatwiej. Teraz będę rozbudowywał twierdzę, bo przynosi to korzyści, choć to trochę losowość za pierwszym razem, bo nie wiadomo na jakie plany się trafi. 

 

Trochę się obawiałem o postacie i fabułę, bo w JC to leżało, ale tutaj Avalanche daje na razie radę. Licencja kultowej marki poszła w dobre łapska, a studio tego nie zmarnowało. 

 

Co do shotguna-  ja walę głównie z harpuna - wyciągam drzwi, a potem kierowcę. Jeśli bryka jest w dobrym stanie to do twierdzy, a jak nie pukam ją parę razy i zbieram złom. Naboi na auta mi na razie szkoda.  

Odnośnik do komentarza

kurde te sterowanie.. najgorzej ze strzelaniem pod kółko, ile już naboi do shotguna zmarnowałem

da sie to jakoś przestawić czy tylko trzeba byłoby w opcjach PS4 klawisze przestawić?

 wtedy do wszystkich gier, a chodzi mi tylko o tą jedną

 

też robicie lokacje na 100% wszystkie znajdzki/ złom czy ciśniecie fabułe?

 

Ja staram się cisnąć fabułę, ale jak jadę i po drodze widzę straszaka lub coś do splądrowania to zbaczam z kursu i czyszczę :D

 

A cisnę dalej bo chcę harpun ulepszyć, aby można było koła odrywać :)

Odnośnik do komentarza

15 godzin mam już nabite i mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami. 

 

Gra zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, nie spodziewałem się tak dobrego klimatu i game play'a. Przycebuliłem zakup przez empik za 128,99 tyle tak naprawdę mnie kosztowała i jedyne czego żałuje to fakt że mogłem się jednak skusić na Steelbooka bo jest niesamowity, ale jeszcze go kupie. 

  • Wrażenie zrobiło to że mogę grać tak jak ja chcę i gra nie za bardzo mi narzuca swój sposób, więc mniej walczę w samochodzie a więcej wręcz. Nawet jak już jest walka pomiędzy autami to staram się zatrzymać i zmusić przeciwnika do walki wręcz. Chyba że muszę dopaść konwój. 
  • Kanistry z benzyną nie dość że służą do wysadzania w powietrze to jeszcze można jeden wozić ze sobą w bagażniku i w razie potrzeby użyć do zatankowania auta. BOSKI REALIZM !!!  :woot:
  • Na mapie spotykamy Wastelandersów od których można dowiedzieć się jak podejść fort. Co jest też fajne. 
  • Można śmigać autami przeciwników jak w GTA.
  • Looting przypomina mi ten z Tomb Raidera
  • Odwiedzanie mędrca pustyni który w zamian za Tokeny ulepszy umiejętności Maxa też jest fajne bo daje jakiś sens tego po co tak się męczę w każdej lokacji szukając wszystkich znajdziek. 
  • Graficznie też jest rewelacja, chociaż widać że gra mogła by wyglądać o wiele lepiej. 
  • W mojej opinii powinno się najpierw obejrzeć Fury Road i dopiero po tym zacząć grać bo gra jest świetnie skonstruowana w taki sposób aby opowiadać dalsze losy Maxa na pustkowiu. 

No i w podsumowaniu jak oceniam grę. 

 

20150904_155405.jpg  :wub:  :wub:  :wub: 

 

:nyam2:

 

Aha co do tego jak gram to:

Mapa podzielona jest na rejony opanowane przez gangi. Więc oczyszczam cały rejon zanim pojadę tam gdzie jest fabuła. Nie zostawiam żadnej lokacji bez znalezienia 100% Dzięki czemu nie będę musiał tam wracać. Gram bez opisów i czasami dość długo błądzę ale to tylko dodaje realizmu. W pierwszej kolejności znajdźki a potem fabuła. 

Edytowane przez ussr
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Cały czas myślałem że ćwierć tysiąca za gierkę od Avalanche to przesada i na pewno będzie coś s(pipi)one , ale nie, w grze jest wszystko co chciałby mieć fan filmów no i więcej bo AV zrobiło po prostu świetną grę:

Gram już jakieś 16h, zrobiłem trochę misji fabularnych - które są fajne, wszystko trzyma się całości oraz latałem za upgradami do Magnum opus, ciesząc się z każdej mili, siejąc pożogę na biednych kamakrazy.

 

Zdecydowanie warto obejrzeć film przed zagraniem, w opisach postaci pojawiają się odniesienia do Wiekuistego Joe i panny Giddy więc warto wiedzieć kim są te postacie, także info z gry dopełnia trochę te z filmu.

Generalnie to gierka dostaje ode mnie na start 8+/10 

  • Ryczące V6 i V8 - udźwiękowienie jest na najwyższym poziomie.
  • Fenomenalnie wykonane lokacje -z wiatrakami i platformą wiertniczą po środku jest zapipista a jak do tego dojdzie burza piaskowa  :obama:
  • Lokacje z lootem to małe obozy z grupką ~5 wrogów w których można znaleźć złom i części do rozbudowy twierdzy - gram już dosyć długo a nie powtórzyła mi się ani jedna, każda jest unikatowa i ma własny desing (wiadomo tekstury wyglądają podobnie bo ile mamy typów rdzy ) ale wczoraj dojechałem do dziury z drabiną , wchodzę a tam wnętrze tankowca przerobiona na bazę ) SUPER.
  • Generalnie przywiązanie do detali jest bardzo duże, na uwagę zasługują auta w których mamy ruchome wały napędowe, całe zawieszenie i do tego karoseria niszczy się a z mocniejszych wariantów można oderwać cały pancerz.
  • W sumie cały świat musi tak być wykonany bo w grze jest zawarty chyba najlepszy tryb foto, w dowolnym momencie możemy spauzować grę i poruszać się w 3D po całej lokacji, dowolnie ustawiając kamerę i cykać wspaniałe fotki :

 

 

 

 

 

 

Imponujące!, ale absolutną wisienką na torcie jest jeszcze tryb Video Capture w którym mając dwa pady pierwszy gracz steruje maxem a drugi w real timie ustawia kamerę. Absolutna masakra, nigdy bym nie pomyślał że takie coś jest możliwe .

 

Żeby nie było zbyt miodnie , gra ma parę niedoróbek np: tokeny griffy (skillpointsy) trzeba wykorzystać wszystkie które aktualnie posiadamy więc jeśli nie chcemy inwestować w jakiś skill* to możemy się ugryźć w zadek.

*Jest skill który ogranicza zużycie paliwa - które żużywa się imo wolno więc wolałbym nie inwestować ale gra zmusza mnie do tego.

 

Brak możliwości wyłączenia HUD'a w opcjach, aż dziwne że takiej opcji tu nie ma jedyne co można zrobić to włączyć tryb capture video i w ten sposób wyłączyć hud'a całkowicie (poziom immersji bez huda przebija sufit) oraz nałożyć różne filtry graficzne i zmienić FOV , DOF, ekspozycję i grać tak.

Granie z filtrem brudna bestia ustawionym na 50% i ekspozycją na ~20% zamienia grę w odpowiednik Fury Road - wszystko jest bardziej kolorowe . Spróbujcie sami ;)

 

Nie jest to idealne rozwiązanie bo brakuje celownika harpuna i snajperki więc trzeba wył. tryb video ale jak najbardziej te opcje są do dodania w patchu. Może Avalanche coś z tym zrobi.

Edytowane przez Krizz
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...