Skocz do zawartości

Mad Max


Pryxfus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś nie jest fanem MAD MAXA ale lubi postapokalipse i sandboksy to warto kupić ? 

 

 

Oczywiście! Ja wcześniej nie oglądałem Mad Maxów, widziałem jakieś urywki z TV, widziałem jakieś zdjęcia z filmów w internetach. Ale przez lata nie pofatygowałem się o obejrzenie tych filmów. Dopiero jak jakiś czas temu poszedłem na maraton Mad Maxów (z okazji premiery czwartej części), była 1 i 2 część oraz najnowsza 4 - Fury Road. Klimat filmów był genialny i gra to oddaje. Są nawet nawiązania w grze do filmów. Są momenty w grze przypominające czwartą część filmu. Naprawdę bardzo dobra produkcja.

 

Co do trawy, to nie wiem. Nic takiego nie rzucało mi się w oczy. A przed zakupem gry, nie oglądałem trailerów.

 

 

 

PS.

 

Porobiłem trochę screenów, zarówno z czystej gry jak i z trybu fotograficznego:

 

tbnor4t.jpg

 

 

Tutaj więcej: http://imgur.com/a/bKobj#0

Edytowane przez Emtebe
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Mi się nie nudzi, a latam i czyszczę wszystko co jest na mapie zamiast robić fabułę jak na razie. Ogarniał już ktoś projekty co można budować w twierdzy Jeeta ? Uzbierałem już trochę części a nie mogę znaleźć żadnej opcji do tego. 

 

Ulepszanie autka i rozdupcanie innych :banderas:

Odnośnik do komentarza

Mam ponad 10h na liczniku i nie ma nudy. Jest co robić. Zwiedzam mapę i przejmuje wrogie obozy. Do tego zdobywam twierdzę i gromadze w nich pojazdy.

 

Wyglad Maxa można modyfikować. Są brody do wyboru oraz ciuszki. Różne stroje dają różny pancerz. Można latać z gołą klatą, w obdrapanym tiszercie albo i kurteczce ze skóry, jak kto chce. Poza naszym Magnum Opus można też jeździć całą masą innych pojazdów.

 

Harpun rządzi. Można podczas jazdy z Chumem na pace rozwalać inne pojazdy. Celujesz a on rzuca harpunem w drzwi, koła itp. wrogiego pojazdu i szczepi go liną z naszą bryką. Potem wystarczy wdepnąć gaz i dopalacz, i patrzeć jak odbywają się części. Można też kierowcę wyłowić harpunem z liną. A można też staranowac wroga na pełnej (pipi)ie.

 

Mega gra.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wściekły Maks prezentuje się niezwykle okazale. Trochę przypomina Mordor na pustyni. Postaci pustynnego dramatu wyglądają godnie, animacja robi wrażenie. Niektóre tekstury są okrutnie rozmazana, ale nie ma co psioczyć nań. Jedyne co mi średnio pasuje to mało trafna klawiszologia. Pod L się skacze, pod R dwa biega (to jeszcze przejdzie, gaz w grach wyścigowych tez pod tym klawiszem jest), celuje się L jeden i strzela pod R dwa. Takie to nietypowe i dezorientujące przy tym. Gram w Maksa na przemian z MGS V i już kompletnie kręćka można dostać. Głos bohatera także nie przypadł mi do gustu, kompletnie doń nie pasuje.
Reszta jest pozytywna. Całość jawi się uniwersalnie, jest klimatycznie przy tym. Jeśli bomba monotonii nie wkradnie się do tej pozycji, a fabuła zostanie umiejętnie poprowadzona, gra może okazać się czarnym koniem tego roku jak Cień Mordoru w roku ubiegłym.

Odnośnik do komentarza

Tryb foto mogli sobie darować. W Drive Club upiększa on grę, a tu na dzień dobry coś złego z kolorami się dzieje. Dodatkowo tekstury podłoża wyglądają paskudnie na zbliżeniu, jednak cała oprawa robi wrażenie. Po 4 godz. spędzonych z gra jestem niezwykle zadowolony z całości. Będzie co robić, a gra się niezwykle miło, choć akcent Maksa ala podróbka Arniego nieco szwankuje.

lfGrzVQ.jpg

Ely6J9g.jpg

HQOKOVc.jpg

EqmvAs5.jpg


WQEWX4K.jpg

EqSQA5c.jpg

BgGQMze.jpg

hO2tCzF.jpg

Odnośnik do komentarza

mi kiedyś ktoś napisał że fabuła w far cry 4 daje rade, wiec uważaj

No w sumie fakt mam kolegę który uważa że just cause 2 miało super fabułę. :)

 

O której dziś embargo mija?

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

A ja chciałbym tutaj zwrócić uwagę na postać Chuma. To naprawdę genialnie wykonana postać. Chum jest naszym kompanem, mechanikiem i złotą rączką znaną na pustkowiach. Można powiedzieć, że jego życiowym osiągnięciem jest stworzenie Opus Magnum i ciągła próba jego modyfikacji, by był perfekcyjny.

 

Chciałbym zwrócić uwagę na Chuma pod względem technicznym. To jak został "wykonany". Chum jeździ z nami na pace Opusa. Jego ruchu i animacja są naprawdę świetne. To jak się cieszy, gdy staranujemy inne auto albo straszaka, gdy wali łapami w dach i rzuca zwycięskie okrzyki - wszystko to naprawdę rzuca się w oczy pod względem animacji jego ruchów. Chum jako mechanik, dba też o nasze autko. Pod strzałką w górę możemy nakazać mu naprawę Opusa. Gdy stoimy w miejscu i ciśniemy guzik, Chum zrywa się i naprawia brykę. Gdy wysiądziemy z auta - Chum zrywa się automatycznie i naprawia brykę.

 

Gdy auta płonie - Chum zrywa się... I najpierw gaśnicą gasi pożar a potem naprawia :) Te jego ruchy są naprawdę świetnie wykonane. Świetnie też wyglądają jego ruchy gdy przeładowuje broń. Bo gdy zdobywamy rożne bronie dla naszego auta, to Chum je obsługuje siedząc na pace. Harpun, czy "granatnik" - fajnie tu wyglądają ruchy Chuma przy przeładowaniach broni.

 

Widać, że to naprawdę dopracowana postać pod względem technicznym. No i niektóre teksty Chuma też powodują uśmiech na gębie.

 

PS. Wygląda na to, że Opusa nie da się doszczętnie zniszczyć. Gdy uszkodzenia osiągną maks, pojawia się 5 sekundowe odliczanie. W którym, musimy jak najszybciej wyskoczyć z pojazdu. gdy już się ewakuujemy, Chum przystępuje do napraw, najpierw gasząc auto gaśnicą :)

 

PS2. Podczas eksploracji pustkowi, co jakiś czas napotykamy burze piaskową. Zrywa się wielka wichura i ledwo co widać. Można wtedy się schować albo podróżować dalej. Ale wtedy możemy łatwo oberwać poniewieranymi przez wiatr elementami otoczenia. Podczas burzy od razu sączy się mega klimat czwartej części filmu Mad Max. MOC.

 

Daj lajka dla Chuma!

 

FAB2jcH.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...