Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa" - V.Vita


envie89

Rekomendowane odpowiedzi

mnie tam się nic nie rozmazuje jak przesuwam strony. Choć sam często klne na to, że nie ma guzika do automatycznego przesunięcia strony maksymalnie w doł(jest tylko guzik do zrobienia tego do góry), ale szybko macham wtedy palcem po tylnim panelu i jest git. Ogólnie przeglądarka śmiga elegancko, nigdy mi się nie zawiesiła czy nawet zwolniła. Jedyny minus to brak wielu playerów i wtyczek przez co np wszystkie streamy live nie działają, a nawet nie idzie oglądać filmików na takim xvideos :/ 

Odnośnik do komentarza

mam vite od 3 dni i ogrywam Tactics Ogre i teraz moje pytanie a nawet 2 :)

 

1. Czy pojawiają się jakieś przeceny na gry z psp w sklepach czy tylko te z ps3 i ps vita?

2. Czy wszystkie rpg z psp mi na psvita pojdą ?

 

I bonusowe pytanie:

Mam już persone 3 i 4 zakupiona oraz final fantasy tactics. Co jeszcze polecacie z RPG ? Oby miało fajna fabułę i mechanike.

 

A no i jeszcze pytanko czy można jakoś zakupić Joanne DArc w polsce ? Chodzi mi o wersje cyfrowa bo w sklepie sony nie ma :)

Odnośnik do komentarza

1. w ps store raz na ruski rok są przeceny gier z psp ale spooooro rzadziej niż ps3 i vita, już prędzej przeceniają klasyki z psx - jakiś czas temu były takie przeceny z okazji rocznic serii Resident Evil i Final Fantasy

2. Vita uruchomi każdą grę jaką wyświetla sklep ps store dostępny bezpośrednio z poziomu Vity, są zatem niektóre tytuły które są w ps store(np poprzez pc lub ps3) a jakie nie odpali Vita.

 

Niestety Joanne Dark nie kupisz w wersji cyfrowej.

 

Z rgp standardowo seria Final Fantasy itp, szkoda,że w Europejskim store nie ma Chrono Cross i Xenogears(i raczje nigdy nie będzie) przez co jedyna szansa odpalenia ich na Vicie to bawienie się z kartami pamięci i kontami :/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Z rgp standardowo seria Final Fantasy itp, szkoda,że w Europejskim store nie ma Chrono Cross i Xenogears(i raczje nigdy nie będzie) przez co jedyna szansa odpalenia ich na Vicie to bawienie się z kartami pamięci i kontami :confused:

 Czemu nie będzie ? i ja mam extra 4gb kartę pamięci nieużywaną to mogę sobie na niej zrobić konto na usa ? da radę tak kupić?

Odnośnik do komentarza

Hmm, czyli ze gierki ogrywane na PSV odblokowują swój własny zestaw trofeów i w takim przykładowo Raymanie, etc. można wbijać dwie platyny? Szkoda tylko, że lista trofików na PS3 wyświetla tylko te peestrójkowe, jak zauważyłem.

Odnośnik do komentarza

w zaleznosci od gry, chyba to zalezy od developerow - sa gry z jednym zestawem troefów, są gry z dwoma zestawiami. Choc chyba praktycznie gry z opcji cross buy i cross save korzystają z jednego zestawu trofeów. W 90% przypadkow jednak gry mają własne zestaw trofeów

 

PS3 wyswietla trofea z ps vita, wystaczy miec włączoną opcję trofea online czy jakoś tak

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

nie można, gry z ps store można ściągać bezpośrednio na vicie, lub na ps3 i potem przerzucasz kablem na vitę.

 

na pc jedynie możesz robić kopie zapasowe gier z vity przez jej menadżer zawartości, fajna opcja by odciążyć memorkę, zawsze szybciej potem z pc z powrotem skopiować grę na memorkę vity niż znowu ją zasysać z ps store

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

A przypadkiem nie jest tak,ze mozna pobrac gre na vite przez media go a pozniej wrzucasz gre na vite uzywajac Sony's Vita Content Manage ?

 

Edit:

Nie mozna jednak tak zrobic.

Edytowane przez Zaqair
Odnośnik do komentarza

wydawałoby się to logiczne ale nie można:/ media go jest programem tylko do psp. Vita ma tego menadżera ale nim do psn na pc się nie zalogujesz.

 

tak sobie teraz myślę...czyli wychodzi na to, że jak się nie ma wi-fi w domu i tylko net przez kabel to by ściągnąć cokolwiek z ps store na vitę MUSISZ mieć ps3 :P no chyba, że się będziemy bawić w robienie z komórki punktu dostępowego ale to musielibyśmy też mieć fajny pakiet netu od operatora by to miało sens

Odnośnik do komentarza

Planuję sprzedać PS Vitę wraz ze wszystkimi akcesoriami (w tym 16GB karta pamięci). Jednakże mimo sformatowania systemu nie wypisało mi z konsoli mojego konta na PlayStation Network. Konto zostało, trofea również.

 

Pytanie, czy w ogóle da się wypisać z PS Vity konto (słyszałem, że ponoć to karta pamięci jest na stałe przypisana do danego konta PSN)? I jeśli tak, to jak to mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza

No dobra właśnie stałem się posiadaczem Vity (mam 3ds'a) ale korciło mnie również do handhelda Sony także mam troszkę pytań do was, dzięki z góry za odpowiedź :)

 

Konsole kupiłem z 3 grami: uncharted ( całą serię mam na ps3 i nie mam jej nic do zarzucenia ;)), ninja gaiden sigma 2 oraz assassin creed liberation. Co możecie po krótce napisać o tych tytułach? Jak ma sie sprawa do wersji na konsole stacjonarne?

 

1. Mam konto na ps3, które sukcesywnie zasilam trofeami, czy ps vita łączy się w jakiś sposób czy ma oddzielne konto? Muszę zakładać nowe czy synchronizuje się z ps3?

 

2. Jakie tytuły polecacie oprócz rzecz jasna nowego Killzone, który się zbliża

 

3. Czy karta 4gb jest wystarczająca? Raczej muzy ani filmików nie mam zamiaru wgrywać, chodzi przede wszystkim o game daty oraz save'y

 

4. Czy ps vite można w jakiś sposób wykorzystać w kompatybilności z ps3? ( słyszałem że w ps4 coś kombinują)

Odnośnik do komentarza

No dobra właśnie stałem się posiadaczem Vity (mam 3ds'a) ale korciło mnie również do handhelda Sony także mam troszkę pytań do was, dzięki z góry za odpowiedź :)

 

Konsole kupiłem z 3 grami: uncharted ( całą serię mam na ps3 i nie mam jej nic do zarzucenia ;)), ninja gaiden sigma 2 oraz assassin creed liberation. Co możecie po krótce napisać o tych tytułach? Jak ma sie sprawa do wersji na konsole stacjonarne?

Uncharted na PS Vitę to jest gra dobra na jedno zagranie. Fabularnie moim zdaniem jest dużo w tyle za wersjami z PS3.

 

1. Mam konto na ps3, które sukcesywnie zasilam trofeami, czy ps vita łączy się w jakiś sposób czy ma oddzielne konto? Muszę zakładać nowe czy synchronizuje się z ps3?

Na PSVicie logujesz się na to samo konto, co na PS3, z tym nie ma problemów. Jedynie teraz ja się zastanawiam, co zrobić, bo nie idzie, że tak to określę, wylogować się z konta na PSN, a sprzęt sprzedaję.

 

2. Jakie tytuły polecacie oprócz rzecz jasna nowego Killzone, który się zbliża

Ja się fajnie bawiłem na PS Vicie przy Raymanie Origins i LittleBigPlanet na PS Vita, z czego to drugie to w sumie szybciej się przechodzi niż to pierwsze. No i zgoda, są levele graczy, ale okazuje się, że zagrasz tylko w te, które zostały stworzone na czyjejś PS Vicie.

 

3. Czy karta 4gb jest wystarczająca? Raczej muzy ani filmików nie mam zamiaru wgrywać, chodzi przede wszystkim o game daty oraz save'y

Na początek raczej starczy. Jak dalej - nie wiem. Ja kupiłem 16GB i osobiście żałuję, że przepłaciłem i nie kupiłem 4GB.

 

4. Czy ps vite można w jakiś sposób wykorzystać w kompatybilności z ps3? ( słyszałem że w ps4 coś kombinują)

O ile dobrze pamiętam, PS Vita może posłużyć jako pad do PS3.

Odnośnik do komentarza

1. masz te same konto co na ps3

2. uncharted,gravity rush, wipeout 2048, ninja gaiden1, sly4, rayman origins, persona4 golden, quacammele, virtua last reward, rayman origins, lbp vita, stardust delta, mgs collection hd, soul sacrifice,virtua tennis 4 - wszystkie gry warte ogrania na chwilę obecną wg mnie

3. jak masz ps plus albo będziesz chcial zaopatrzac sie glownie w gry po przez ps store to 4gb to za malo...16gb to minimum jak nie 32gb(jakies klasyki z psx zajmuja ok 1gb, uncharted to 3,5gb, popierdółki z ps store ok 300-400mb)

4. na razie remote play działa praktycznie tak samo jak na psp czyli pochodzisz sobie po menu konsoli i w sumie tyle. Jest kilka gier gdzie vita moze robic za pada (lbp2, quacammele) oraz opcje cross play(na jednym save grasz w gry na dwóch systemach). W przyszłosci ps4 ma przez remote play odpalac kazda gre na vicie

 

Z gier co masz: uncharted - wporzo, ninja gaiden2 - jedynka to lepszy port, dwojka na vite ma skopany framerate, assasin creed- bylby ok gdyby nie MASA bugow

Odnośnik do komentarza

Ok, dzięki wielkie, a propo odpowiedzi Tyskiego :) jeżeli jest to samo konto co na PS3 a będziemy chcieli konsolę sprzedać? To nie można usunąć tego konta tylko z Vity? No chyba, że ustawisz hasło nie zapamiętywane i nie podasz kolejnemu użytnikowi a karte sformatujesz. W sumie wtedy zostaną trofea itd a konsola pójdzie dalej. W przyszłości wyjdzie kolejna wersja i na niej znow się aktywuje, wiem kombinuje ale czasem zamieniam starą wersję na nowszą a z pewnością niedługo Sony zapowie nowy model (albo przy PS4)

Odnośnik do komentarza

No i nasuwa sie kolejne pytanie, odpaliłem Ninje Gaiden Sigme plus i przywitał mnie komunikat ze nie mogę wbijać pucharków bo poprzedni użytkownik to robił i żebym mógł kontynuować muszę zalogować się na jego konto, da sie coś z tym zrobić, żeby wyzerować katridża? ( na pudełku nie pisze, że potrzebna jest karta więc domniemam że coś w grze się zapisuje). Sprawdzałem to przed zalogowaniem się na swoje konto z Ps3

Odnośnik do komentarza

Gdzieś o tym słyszałem/czytałem - trzeba prosić gościa, od którego grę masz, żeby u siebie pousuwał trofiki z tej gry czy dane gry czy coś. W każdym razie do poprzedniego właściciela trza zawędrować. Ja na Twoim miejscu bym mu tego NGS+ zwrócił i w PS+ za friko bez problemów za 2tyg pograł ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...