Skocz do zawartości

Dragon Age: Inquisition


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd te zachwyty i wysokie recenzje to nie mam pojęcia. Po 8h ta gra jest bardzo przeciętna, niczym się nie wyróżnia. Skopany interfejs, grafika tylko poprawna, ale co najważniejsze gdzie są najważniejsze elementy gier cRPG?

Rozwój postaci ograniczony do wyboru skilli, customizacja armoru na razie zerowa, nudne questy poboczne

-idz z punktu a do punku b i zabij kogos l lub o zgrozo Spoiler "przyporowadź zwierze do farmera" czy "powbijaj patyk"i w konkretnym miejscu. Koniec Spoilera

 

Jedynie na razie główny wątek jeszcze trzyma mnie przy tej grze, jest rozbudowany i nawet ciekawy.

 

Tęsknie za takimi grami jak Baldurs Gate czy Torment, szkoda że gry cRPG tak się bardzo zmieniły….

 

 

Dobrze że Was posłuchałem i grałem dalej. Wczoraj skończyłem, zajeło mi to 70h, ale jeszcze wszystkiego nie zrobiłem, także myślę że ok 90h pyknie. Gra mooocno się rozkręca po zdobyciu twierdzy. Zwiedzanie świata to sama przyjemność, walka tez fajna mimo, że nie jest jakoś rozbudowana.

Ode mnie 8+/10.

 

Teraz myślę o zrobieniu gry solo magiem, ale raczej będzie cięzko. 

Odnośnik do komentarza

Ja nadal nie skończyłem czasu nie ma:(. Jak mam mniej niż 1 h na granie to wolę wyscig w mario kart, mecz w fife lub smash:). Ta gra jest za duża aby w 30 min był sens zabierania się za nią. Wiem że do końca mam jedną misje główną i jeszcze 3 duże miejscówki do zwiedzenia. Mam 70 h na liczniku.

 

Już teraz mogę powiedzieć że to goty i to goty by utrzymała nawet jakby wyszła w 2013 roku. Od 2 lat tak dobrego rpg nie miałem w łapach.

Odnośnik do komentarza

Shadow of mordor to action ale nie RPG :D  Walki w Dragon age są też w czasie rzeczywistym ale mniej dynamiczne niż w shadow of mordor. Dodatkowo  masz mniejszą kontrole w walce nad bohaterem.. Tutaj walczysz czteroosobowym składem. Shadow of Mordor ma miałką fabułę i w dodatku króciutką. Tu masz epicką opowieść z wątkami pobocznymi kilku kompanów.  W shadow of Mordor było troszkę do czytania. Tutaj masz 1000 x więcej do czytania :D

 

RPG z nazwy wynika że odgrywasz role. Tutaj masz większą imersję w świat ale tylko jeżeli grze na to pozwolisz. Shadow of Mordor to świetna mechanika w miałkiej otoczce. Dragon Age to miałka mechanika w za(pipi)istej otoczce :D

 

 

Mam nadzieję że pomogłem a jak nie to sprawdź na Wikipedii co to jest komputerowe RPG.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Shadow of mordor to action ale nie RPG :D  Walki w Dragon age są też w czasie rzeczywistym ale mniej dynamiczne niż w shadow of mordor. Dodatkowo  masz mniejszą kontrole w walce nad bohaterem.. Tutaj walczysz czteroosobowym składem. Shadow of Mordor ma miałką fabułę i w dodatku króciutką. Tu masz epicką opowieść z wątkami pobocznymi kilku kompanów.  W shadow of Mordor było troszkę do czytania. Tutaj masz 1000 x więcej do czytania :D

 

RPG z nazwy wynika że odgrywasz role. Tutaj masz większą imersję w świat ale tylko jeżeli grze na to pozwolisz. Shadow of Mordor to świetna mechanika w miałkiej otoczce. Dragon Age to miałka mechanika w za(pipi)istej otoczce :D

 

 

Mam nadzieję że pomogłem a jak nie to sprawdź na Wikipedii co to jest komputerowe RPG.

dzięki za poradę, przymierzam się na święta bo dobre recki dostało, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Znalazłem dzisiaj podczas eksploracji świata (a konkretnie Crestwood) fajne nawiązanie do gry Plants vs Zombies, widocznie któryś z twórców DA musi być fanem tej (swoją drogą świetnej) gry. 

 

 

 04e12g0ap8s8.jpg

 

 

 

xiby5x75xlm5.jpg

 

 

 

uj1xt7vse1sl.jpg

 

 

 

 

 

 

kc9n26dc37qy.jpg

 

 

 

Też to znalazłem, jeszcze w jednym z domków na farmie w Crestwood jest tekst zatytułowany: Plants vs. Corpses :)

Odnośnik do komentarza

Skończyłem!!!!   91 h na liczniku. Wszystkie miejscówki prawie wymaksowane. Super gra. Chętnie do niej wrócę za jakiś czas. Co do zakończenia :

 

 

 

Flemeth WTF ?!

U mnie Leliana została boską zastanawiam się od jakiego wyboru mojego to zależało bo miałem wrażenie że poparłem kassandre. Czy to wina mojego romansu z nią? Swoją drogą mocno krwista ta boska :)

Nie podobała mi się walka końcowa i za mało plansz na końcu. Chciałbym usłyszeć co u moich towarzyszy słychać. No ale w sumie rozumiem czemu tego nie było. Pewna kontynuacja z Solasem w roli głównej.



Mam nadzieję że w nowej grze będzie nowy bohater a inkwizytor gościnnie się pojawi jak Hawke.

Żal mi troszkę że bohatera fereldenu nie zobaczyliśmy. Pewnie nigdy nie zobaczymy bo za dużo zmiennych. Losy Hawka też mi się nie podobały. Na końcu powiedzieli tylko że zaginął .

JAko całość jednak fabuła na plus poza tymi małymi minusikami.

 

Odnośnik do komentarza

Na liczniku 14h i dopiero co spuściłem zaporę. Mam nadzieje że jeszcze sporo mam przed sobą? :D

A swoją drogą nie da się zresetować skill pointsów?

Jeden naszyjnik kosztuje 1golda a kolejny ponad 300golda do resetu.

 

Ja mam 40h na liczniku a dopiero skończyłem walkę

o uratowanie magów

:)

 

Nie wiem jak wygląda multi ale widziałem że od 1lvla wybierasz klase jakby. Jak coś to muce na ps4

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też trochę pozwiedzałem i mocno w explora poszedłem bo surowcami po brzegi jestem wypchany. Chyba będę musiał zwolnić jeszcze bardziej. :D Ogólnie jak wcześniej RPG mnie aż tak nie interesowały tzn parę tytułów ogralem, ale Inkw to jest to co mnie przyciągnie na długie godziny.

 

Mam jeszcze jedno pytanie jak jest liczona jedna gra?

Od początku do końca fabuły?

Do czasu zabicia wszystkich członków obecnej wyprawy?

Czy jak to? dla mnie trochę nie jasne to jest, bo parę razy wszyscy popadali mi jak muchy i dawałem kontynuuj dalej będzie to jako jedna gra?

Odnośnik do komentarza

dopóki grasz jedną postacią. Jak stworzysz nową to nowa gra. Możesz skończyć fabułę po 40 h i nadal calakować grę :)

 

Tylko pamiętaj że questy dla kompanów musisz skończyć przed finałem a reszta kiedy chcesz. Gra uprzedza że 'ta misja to jest koniec' więc niechcący nie wdepniesz w to ;]

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

dopóki grasz jedną postacią. Jak stworzysz nową to nowa gra. Możesz skończyć fabułę po 40 h i nadal calakować grę :)

 

Tylko pamiętaj że questy dla kompanów musisz skończyć przed finałem a reszta kiedy chcesz. Gra uprzedza że 'ta misja to jest koniec' więc niechcący nie wdepniesz w to ;]

Oki dzięki wielkie :D

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie, gdzie w twierdzy znajduje się ta laska od badań nad zwierzętami? Bo nie mogę jej znaleźć

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...