Skocz do zawartości

Dragon Age: Inquisition


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny filmik, chyba najlepszy jaki widziałem z takich "porównawczych". Różnica jest spora, zwłaszcza w ilości szczegółów oraz oświetleniu - na tym drugim polu wersja PS3 wypada blado niestety. Momentami wydaje mi się, że zastosowano zabieg z Destiny - chodzi mi o te rozmazane postacie w tle itp (żeby nie było, Destiny na PS3 uważam za śliczne mimo wszystko). Ogólnie jednak nie jest tragicznie i pewnie wezmę to na PS3, bo na zakup PS4 raczej nie zanosi się w najbliższej przyszłości. W końcu to RPG - nie grafika jest najważniejsza, poza tym muszę najpierw przejść poprzednie dwie części, więc jak porównam do nich to już w ogóle będę miał "next-gen"  :mocking:

Edytowane przez WrednyPL
Odnośnik do komentarza

Czy system walki przypomina ten z 1? Z filmików nie jestem w stanie zbytnio wywnioskować. Jedynka mi się podobała, ale po pewnym czasie (50h?) mnie znudziła, DA:I nie nudzi po jakimś czasie? Fajna fabuła, jakieś zwroty akcji itp?

są zwroty, historia wciąga i nie nudzi mi się po 48h  :D Chcę cały czas grać ale np dziś nie miałem kiedy odpalić :(

Odnośnik do komentarza

 

jak wyglada sprawa z pozimoami trudnosci ? Hard/Nightmare sa bardzo trudne ?

 

Night jest trudny, nie wiem jak hard, gra na normalu to czysty banal z kolei.

 

Czyli najlepiej zaczynac jednak od Hard. Czy w trakcie gry mozna obnizyc poziom ?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

pogralem troche w ta wersje z ea access i nie powiem calkiem przyjemna gra, na normalu nie ma zadnego problemu, hard wydaje sie byc bardziej opytmalny, jedyne co mnie wstrzymuje przed zakupem to fakt ze gra z tego co czytalem  jest przeogromna, a poki co lipa u mnie z czasem, ale w najblizszej przyszlosci na bank sprawdze calosc.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj znowu pograłem parę godzin. Gra pokazuje pazur jeżeli chodzi o grafikę dopiero w kolejnych obszarach. Zaziemie to przy nich brzydka miejscówka, a mówię tu o np. pustyni czy dziczy. Momentami gra wygląda pięknie, ten kontrast pomiędzy piaskiem, a błękitnym niebem i to prażące słońce... Coś pięknego. :) Kurdę im dłużej gram tym bardziej mi się ta gra podoba.

 

Wczoraj przeszedłem całe moczary i zacząłem pustynię. Od DA nie idzie się oderwać... :)

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Nie ma.

 

 

DA skonczone, oczywiscie musieli dopyerdolic cliffhanger przez ktory nie zasne dzisiaj. Jednak bez obaw, sama historia jest zakonczona, po prostu otworzyli sobie furtke na nastepna czesc, ale zrobili to tak z pol obrotu, specjalnie, zebym nie spal.

 

Czasem gry nie bede sie chwalil bo sam nie wierze ze az tyle czasu przesiedzialem z tym tytulem :), zdecydowanie najlepszy RPG jaki do tej pory wyszedl na current geny, mocny kandydat do goty.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czasem gry nie bede sie chwalil bo sam nie wierze ze az tyle czasu przesiedzialem z tym tytulem :), zdecydowanie najlepszy RPG jaki do tej pory wyszedl na current geny, mocny kandydat do goty.

 

Muszę to wreszcie odpalić, te opinie są rewelacyjne o tej grze.

 

Gdybyś miał porównać do pierwszych dwóch części, jak trójka wypada? Ogółem - jakiś porównywalny, lepszy RPG w jakiego grałeś, to? :)

 

To rzeczywiście najlepsza gra Bioware od czasów Knights of The Old Republic?

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Trójka jest o dwie-trzy klasy lepsza niż pierwsza część. Dwójka nie ma kompletnie startu.

 

Moim zdaniem obok KotORa i Mass Effecta 2 jest to najlepsza gra od Bioware jak do tej pory. Inna sprawa że jest to największa zrobiona przez nich gra.

 

Sorki że się tak wtrąciłem, ale myślę że inni tutaj grający mogą powiedzieć to samo. :P

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dodatkowo myślę że warto będzie ją przejść 2 razy, a w tym wypadku na liczniku może stuknac i 250h. Coś pięknego. :) Chyba najlepiej wydane pieniądze w tym roku. Spokojnie starczy mi grania do lutego, a tam Wiedźmin 3 czeka. Będzie co robić przez najbliższe pół roku. :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hehe ja cały rok czuję że czekałem właśnie na tą grę. Na next genach po prostu nie było do tej pory gry o której mógłbym powiedzieć że jest warta 250 zł. Za tą teraz i 400 bym zapłacił. Ilość vs jakość i cena da przebija wszystko co w tym roku wyszło.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja z kolei doszedlem teraz do etapu, w ktorym nie chce mi sie odpalac gierki w tygodniu, kiedy mam godzinke czy cos. Nie ma sensu na tak krotki czas zanurzac sie w ten swiat. Nie jest to minus tej gry, taka specyfika gatunku.

 

Musze popchnac fabule do przodu, ale nie wiem kogo wziac do twierdzy

 

wardenow

.

 

Ktos bral Blackwalla tam? Zmienia sie fabula jakos znacznie?

Odnośnik do komentarza

Osobiscie dla mnie jedynka dalej pozostaje krolem, glownie z powodu lepszego oraz dluzszego story (nie mylic z czasem gry, chodzi mi o ilosc misji glownych) oraz bardziej zapadajacych w pamiec questow oraz postaci pobocznych (pod tym wzgledem w Inq jest troche licho - oprocz naszych kompanow praktycznie nikt mnie jakos specjalnie nie zainteresowal jako postac), ale nie ma co ujmowac 3jce sukcesu, jest to wg mnie gra genialna, glownie za sprawa swojego rozmachu - Bioware po prostu poszedl bardziej w strone Skyrima, czyli swiat i mnogosc rzeczy do roboty kosztem mocnego scenariusza, nie ma w tym nic zlego, bo wyszlo im to znakomicie.

 

 

Gdybys ktos byl ciekaw czy po watku glownym mozna grac dalej to odpowiedz brzmi:

 

 

tak

 

 

Jakby byly jakies pytania, niepewnosci to smialo uderzac, gre praktycznie na 100% zrobilem.

 

Edit: Recka Angry'ego Joe :)

 

Edytowane przez Bansai
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Bansai

 

 

 

 

Czyli po skonczeniu watku glownego ciagle bede mogl wbic acziki takie jak za zebrania 5k golda? Ciagle bedzie sie liczylo jako single playtrough?

 

Czy jest cos na wzor new game +? Czy jezeli bede chcial przejsc gre jeszcze raz na najwyzszym poziomie trudnosci to wszystko trzeba zaczac od zera?

 

 

 

Edytowane przez hav3n
Odnośnik do komentarza

Bansai

 

 

 

 

Czyli po skonczeniu watku glownego ciagle bede mogl wbic acziki takie jak za zebrania 5k golda? Ciagle bedzie sie liczylo jako single playtrough?

 

Czy jest cos na wzor new game +? Czy jezeli bede chcial przejsc gre jeszcze raz na najwyzszym poziomie trudnosci to wszystko trzeba zaczac od zera?

 

 

 

 

NG+ nie ma, ale tak, bedziesz mogl

zbierac wszystko dalej i zaliczy jako single

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...