Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


basbot11

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.12.2017 o 01:09, Kolos28 napisał:

Persona 5 czy Tales of berseria?

Którą z tych gier byście wybrali?

Przechodzilem je prawie jedna po drugiej.

 

Berseria - zrecznosciowe walki z mashowaniem buttonow. Dużo korytarzowych dungeonow i zbierania skrzynek. Cukierkowa oprawa wizualna, ale fajna mroczna demoniczna fabuła napedzana motywem zemsty. Z czasem trochę nuży.

 

Persona - swiat wspolczesny, symulator zycia towarzyskiego. Walki w pełni turowe. Dungeony zroznicowane tematycznie i zakręcone. Wymaga kupy czasu (100h) ale wciaga motzno. 

 

Bralbym Persone wpierw, ale w sumie obie warto obadac jak lubisz jrpg.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.01.2018 o 21:13, SetoPL napisał:

W ToB nie grałem, ale Persona 5 dla mnie prawdopodobnie gra 2017 roku. Na razie mam 93 godziny na liczniku, a myślę, że 150 to będzie minimum i polecam każdemu.

 

Przy okazji szukam dobrego MMORPG na PS4 free to play. Wiem, że ciężko w tym temacie. Star trek jakoś mi nie leży, a moby, fps czy inne czołgi też odpadają.

 

Może Neverwinter? Kumpel w to gra i mu się podoba, mi za to nie podeszło.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się między NFS Payback (145zł) a Horizon Zero Dawn Complete Edition (124,10zł).
Obie gry w wersji cyfrowej w wyprzedaży styczniowej. O ile NFS znam i wiem czego się spodziewać, to pytanie o Horizon Zero Dawn...
Czy gra jest typu przejdź i zapomnij jak np. Assasin's Creed, Tomb Raider, The Last Of Us czy seria Uncharted? Chodzi o to czy kupować cyfrową wersję czy lepiej kupić wersję pudełkową i po przejściu sprzedać jak to robię z serią Assasin's Creed?
Jak z fabułą gry? Czy warta zagrania nawet jeśli nie jestem miłośnikiem tego typu gier?
Co lepsze Horizon Zero Dawn czy seria Tomb Raider?

Odnośnik do komentarza

Horizon to jak najbardziej gra typu przejdz i nie zapomnij. Gra ma solidnie napisaną fabułe, która autentycznie mi się podobała reszta to już kwestia gustu, ale walki z robotami nie dość, że są widowiskowe to sprawiają przyjemność. Zdecydowanie warto, ale może faktycznie lepiej pudełko wziać. Co do NFS Payback to się nie wypowiem bo nie grałem, ale jeśli wierzyć recenzjom to jest to poziom ich ostatniego NFSa, którego wywaliłem z dysku po 10 minutach (zassałem w ramach EA passa) bo po prostu mając do wyboru Forze Horizon 3 to nie ma sensu grać w żadną inną arcadówke, miałem ochotę się zrzygać na pada - tutaj też bym się nie pakował w cyfrówke za taką kasę. 

 

Co do porównania do Tomb Raidera to Horizon czerpie mocno z reebotu TR oraz Asasynów ale moim zdaniem robi to trochę lepiej. Rotr był dla mnie bardzo przeciętny, fabuła była kiepska a męczące strzelanie było w zbyt dużej ilości - tutaj zdecydowanie HZD wygrywa. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

No Horizon na pewno nie jest jak Uncharted, że odpalisz i w kilka godzin przejdziesz całość, ale dla mnie walki i ogólnie to 10/10 i 400h na liczniku. Jeżeli nie zbierasz gier, to bierz na płycie.

Aktualnie gram w tego NFS i jakościowo to jest podobny do Rivals, ale też nie jest grą w którą się ciśnie kilkadziesiąt godzin i więcej, więc jak wyżej. Jak nie zbierasz to pudło.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Square napisał:

No Horizon na pewno nie jest jak Uncharted, że odpalisz i w kilka godzin przejdziesz całość, ale dla mnie walki i ogólnie to 10/10 i 400h na liczniku. Jeżeli nie zbierasz gier, to bierz na płycie.

Aktualnie gram w tego NFS i jakościowo to jest podobny do Rivals, ale też nie jest grą w którą się ciśnie kilkadziesiąt godzin i więcej, więc jak wyżej. Jak nie zbierasz to pudło.

400 godzin w Horizon !? To tak duża gra jest ? Ja w wieśku miałem trochę ponad 300 i to była masakra.

 

A NFS na padzie czy kierownicy ?

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Square napisał:

Nie no, to kilka przejść :D HZD jest na kilkadziesiąt godzin w zależności od procentu ukończenia. Po prostu mi tak siadł tytuł, że przechodziłem 4 razy po 100%.

A NFS to tylko na padzie, przecież to jest taki arcade, że masakra.

Dzięki za info. Ja do wyścigów od kiedy pograłem na kierownicy(ps3) bez niej nie podchodzę, a bardzooo chce w coś zagrać. A te lootboxy to nie problem jak wszyscy malują ? HZD ogram na pewno, ale najpierw Yakuza 0

Odnośnik do komentarza




nie działa mi online i nie mogę się w ogóle połączyć z serwerami


A inne gry od EA ci działają? Ja miałem problem z serwerami EA jak UPC odpaliło mi adresacje IPv6 (domyślnie w ich sieci jest). Po kontakcie z UPC włączyli I wszystko działa....

Co do samej gry Horizon Zero Dawn Complete Edition, to kupiłem ją w promocji styczniowej. Cena 124,10zł po rabacie PS+, to mała kasa jak dla mnie a pudełkowa kosztuje prawie 200zł jak nie więcej...
Sobre exclusive na PS4 mam już chyba wszystkie w cyfrowej wersji: The Last of Us i seria Uncharted a teraz dołączyła Horizon Zero Dawn :)

Dzięki wszystkim za informacje.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ok dzięki wielkie. Zgłosiłem właśnie przez www rezygnacje z IPv6, mają osobny post w pomocy do łączenia właśnie w grach online. Swoją drogą dziwne, bo z takim RL czy U4 nie mam żadnych problemów, a z UPC korzystam od roku i to moja pierwsza gra EA od zmiany neta.

Rzeczywiście szybko poszło, 5 minut i już działa online w NFS :)

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

mam ostatnio dużą chrapkę żeby pograć w jakieś klasyczne RPG w stylu startych Baldur's Gate. Czy  możecie polecić jakieś dobre tytuły? Wiem, że dobrymi ocenami może pochwalić się Pilars of Eternity oraz Torment. No i drugie pytanie - jak takie gry sprawdzają się na konsoli, czy nie lepiej jednak wybrać wersję PC. Trochę obawiam się sterowania na konsoli i tego, że wszystko będzie cholernie małe.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Shen napisał:

Divnity Original Sin równiez polecam

 

Dwójka strawna bez znajomości 1 części, czy lepiej jednak zacząć od pierwszej części?

 

1 godzinę temu, Horban napisał:

Torment: Tides of Numenera sporo różni się od Baldur's Gate, zwłaszcza ilością tekstu. Nie wiem jak ze sterowaniem padem, bo mam wersję na PC.

Tam jest masa tekstu, więc na konsoli może być problem na dużym TV z małą czcionką.

 

Zdaje sobie z tego sprawę ale ogólnie chodzi mi o klimat rzutu izometrycznego i gry nastawionej na dobrą fabułę

 

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...