Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

To pismo dla tych, którzy lubią w kółko czytać o tym samym jak to za(pipi)iscie kiedys było nawet jesli jest to kłamstwem. Sam już mało gram bo mi się nie chce ale z przyjemnoscią poczytałem o C&C, Boulder Dash, Spy vs Spy czy artykuły o ZX Spectrum i C64. Gazeta jak już wczesniej napisałem dla hipsterów. Mi się podoba.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem:

DSC00722.JPG

Robi wrażenie, gruby, solidny papier, okładka matowa z lakierowanymi napisami (wiecie o co kaman). Papier ładnie pachnie, jak Kaczory Donaldy:), dużo białych, śliskich, kartek (jak w pierwszym PSX Extreme). Szata przypomina nieco PlayStation Magazyn z '97 (Secreta nigdy nie kupiłem, to nie wiem jak tam było). Zaraz zabieram się za czytanie. W sumie dobrze wypadło pierwsze wrażenie, pierwszego numeru. Jestem już nieco starym graczem, zawiodłem się na next genach, także taki retro magazyn całkiem w porządku się wydaje.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Kupiłem w Tesco, ale na pasażu inmedia, czy jakoś tak. W kiosku pod blokiem, czy samym Tesco, nie było.

Ale byłoby dziwnie, jakby Ściera zaczął tam pisać. No chyba, że teraz w PE będzie na stałe i ma zakaz:) Ścierze pasuje taki retro klimacik, bo w nic nowego nie gra. A w ogóle ja nie znam tych redaktorów i trochę mi dziwnie czytać teksty randomów, ale drugi numer też pewnie kupię.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, chwalicie papier, szatę graficzną itd. itp. ale jak z treścią? 

Standardowo zacząłem czytać od tylca. Najgorszy tekst mam za sobą. Ten Bolek to niezły zgrywus, wypisuje te brednie chyba tylko po to, aby pozostałe felietony na tle tych wypocin lepiej się prezentowały. W sumie niepotrzebnie, bo reszta tekstów jest całkiem spoko (ilustrowany felieton Śledzia :thumbsup:). Pod lupą legendarny HL oraz seria C&C, przyjemnie się to czyta. Recenzje bez ocen - dla mnie bomba. Ogólny zarys magazynu to retro okraszone śladową ilością współczesnych produkcji, czyli odwrotność PE. Jest zatem miejsce dla tego typu periodyku. Pytanie tylko, czy sami wszystkiego znowu nie spieprzą :reggie:

 

Ogólnie polecam i czekam na drugi numer.

 

PS jedyne co mnie ubodło, to w recenzji Juju napisano, że grą "w podobnym klimacie" jest Ratchet & Clank :pawel: Przympomniał mi się symulator ciężarówki przywołany w tekście Pieńkowskiego. Z tą różnicą, że tam mowa o kulawym algorytmie, a tu chyba ktoś nie za bardzo ogarnia temat.

Odnośnik do komentarza

Właśnie kupiłem, przejrzałem i wstępnie jestem zachwycony! Jest moc, tego właśnie mi było trzeba. Elegancki retro magazyn dla starych pierdzieli. Mega artykuł o HL. Pismo na bank padnie, ale mam nadzieję że jeszcze kilka numerów wyjdzie. Kupować!

Wyjdą jeszcze co najmniej 3 numery (związane z 6 numerami z polak potrafi dla tych co wspierali). Później padnie. Może do wakacji jeszcze dociągną, w co wątpię.

Powinni się zdecydować, w którą stronę chcą iść i albo robić prawdziwy retro magazyn albo magazyn "umownych" nowości. Retro gamerem nie będą, game informerem też nie i jeszcze ta cena. W maju zostanie po nich wspomnienie. Przykre, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...