Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

310305181_10160647116856042_894427557571

Numer miał być wcześniej, ale przez taką okładkę (embargo) dopiero pojawił się wczoraj. Jeszcze wczoraj rano nie mogli nawet jej opublikować, mimo że numer był już w sprzedaży. WTF, stara giera, no ale Bethesda niby specjalnie im zaprojektowała taką okładkę z okazji 25. serii. A w kalendarzu PE piszą, że dopiero 10.10.2022 jest 25-lecie :) 

164 strony, 34,50 zł :/

Odnośnik do komentarza

Kupiłem, przejrzałem i już widzę, że kontynuują kierunek obrany w drugim numerze. W pierwszym próbowali sugerować, że to czasopismo premium, iśc w ambitniejsze, obszerniejsze teksty. W drugim zaczęli wracać do starych wzorców i już zaczynało pachnieć "zwykłym CDA, tylko grubszym i rzadziej wydawanym", a w trzecim już chyba ślad po ambitnym "premium" nie pozostał. Żeby nie było - mi to pasuje. Chcę po prostu poczytać o grach, plus czasem zaliczyć odskocznię w nieco inny, ale powiązany temat.

 

Tylko na pierwszy rzut oka dwie sprawy. Spóźnione o miesiąc czy dwa recenzje mają według mnie jak najbardziej prawo bytu. Można solidniej tytuł ograć, nie trzeba oceniać na gorąco, bez łatek day one i zapewnień twórców, że "do premiery naprawimy". Recenzja przyda się nawet kilka miesięcy po premierze. Ale po cholerę mi relacja z Gamescomu po ponad miesiącu czy inne branżowe newsy. I to kilkanaście stron. Już w miesięcznikach marnowanie zbyt wiele miejsca na newsy nie ma wiele sensu (dwie, trzy strony najistotniejszych i elo), a co dopiero w kwartalniku. 35 złotych, aby poczytać stare wiadomości. Chyba nie tędy droga.

 

No i mam poczucie, jakby czasami zaczęło się "spulchnianie" treści. Niektóre teksty czy recenzje to ogromne screeny (niezbyt zresztą urodziwe), wielkie arty i ramki, a treści niewiele. Ładnie, ale nie po to kupuję czasopismo. Wolałbym jednak czytać.

1664869834452.thumb.jpg.40003beae02e0f01017f30fd4bfafc05.jpg

 

 

No i Sztywny "byłom bardzo zdziwiono" Patyk wkracza na pełnej do recenzji gier, więc trzymajcie się mocno :)

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Kmiot napisał:

Niektóre teksty czy recenzje to ogromne screeny (niezbyt zresztą urodziwe), wielkie arty i ramki, a treści niewiele.

może celują w target jutuba. W sumie za dzieciaka pamiętam, że artworków było sporo, a tak się wielbiło gry, że potem można było sobie rysować te postacie z gier :) 

Na plus że przywrócili oceny w recenzjach.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe jaką mieli sprzedaż pierwszego i drugiego numeru jako kwartalnik. U mnie zalegały poprzednie numery, obecnego nie dowieźli. 

 

Cholera człowiek tęskni za tamtymi czasami. Czekanie na zapowiedź, jakie będą pełniaki... To rozrywanie folii i niepewność czy gierka się zainstaluje, czy znowu wywali błąd płyty. Będzie tylko gorzej i "za chwilę" nic z gierkowych pism nie zostanie, bo kto kupi takiego PSXa za 30, Pixela za 40 a CDA za 50. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pisma co prawda nie growe, ale informacja ważna z punktu widzenia całego rynku - w grudniu ma zniknąć Auto Świat, a od stycznia Przegląd Sportowy będzie się ukazywał rzadziej. Do tego zwolnienia grupowe. :reggie:

https://www.press.pl/tresc/73177,rasp-reaguje-na-rosnace-koszty_-zwolnienia_-_przeglad-sportowy_-dwa-razy-w-tygodniu

 

Oj, trzymajmy się tam jakoś miłośnicy printu, bo nie znamy dnia ani godziny. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, mitra napisał:

to pewnie dowiemy się jak nie będzie w kiosku

Chlopaki w temacie #302 wlasnie pisza, ze nie ma jeszcze w kioskach :kekw:

 

PE i Pixel to mam wrazenie, ze juz wydawane sa tylko pod baze stalych czytelnikow, ktora z tymi cenami moze zaczac sie powoli wykruszac. Ku.rwa 50zl za dwa pisemka ;/ Nie obrazilbym sie gdyby zrobili za taka cene kwartalnik. Ku.rwa, jak teraz mysle to te 35zl CDA na trzy miechy to smiesznie malo, a beka byla, ze co to za cena.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...