Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
4 minuty temu, MichAelis napisał:

Ryzykowne.
Zbiórka C64 niezrealizowana

PE wyszło z opóźnieniem, kolejny numer niewiadomo,

Pixel nie wyszedł wcale

Wydawca pewnie umarł

a tu pojawia się jakaś przedsprzedaz wiadomo, że w razie co allegro odda kase.

Obstawiam, że Roger ten extremowy pierdolnik ciągnie a za Pixela odpowiadał Łapusz i się zesrało.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, MichAelis napisał:

Ryzykowne.
Zbiórka C64 niezrealizowana

PE wyszło z opóźnieniem, kolejny numer niewiadomo,

Pixel nie wyszedł wcale

Wydawca pewnie umarł

a tu pojawia się jakaś przedsprzedaz wiadomo, że w razie co allegro odda kase.

Nie wiem jak się ma sytuacja ze zbiórkami Pixela i samym Pixelem, bo to nie jest mój temat - ja działam z PSX Extreme, numer 303 wyszedł z opóźnieniem z tego względu, że musiałem przekopać się przez różne kwestie logistyczne. Zerowy i remaster pierwszego wyszły zgodnie z tym co pisaliśmy. 304 z kalendarzem właśnie powoli kończymy i będzie normalnie drukowany. Nad Pegasus Extreme pracujemy od jakiegoś czasu, dla mnie to projekt bardzo osobisty, a numer będzie drukowany w drugiej połowie stycznia. Ja wiem, że wszystkie wymienione przez ciebie publikacje to jedno wydawnictwo, ale za poszczególne byty odpowiadają inne osoby. Ja się zajmuje PSX Extreme i jeśli nie byłbym pewny druku i realizacji po prostu bym tego nie robił. Pegasus Extreme ma ograniczony nakład zostanie wydrukowanych tyle egzemplarzy ile będzie zamówień (z lekką górką), nie jest to zbiórka, ale przedsprzedaż, z której pieniądze idą po prostu na sfinansowanie wydawnictwa.  

22 minuty temu, łom napisał:

@Roger Jak możesz to upewnij się że zostanie to wydane na normalnym papierze, tak jak regularne numery PSX Extreme a nie na tych odpadach co zostały użyte do reedycji nr 1.

Z tego co wiem papier będzie podobny do tego, który jest w regularnych wydaniach. 

  • Plusik 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie ma ryzyka, bo takie wydania specjalne być może pociągną nawet dłużej niż regularne numery. Przedsprzedaż na necie, więc jakiś tam zastrzyk kasy "z góry", brak pośredników w kolportowaniu tego (poza prowizją Allegro), dość długi i spokojny (chyba?) cykl tworzenia. Na moje oko całkiem spoko opcja dla wydawnictwa.

 

Dziwię się tylko, że nie ma żadnego brandingu PSX Extreme na okładce, choćby coś w stylu "wydanie specjalne PSX Extreme". Skusi się na to pewnie sporo osób, które nie czytają Szmatławca, a może dzięki takiej reklamie by zaczęło. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szkoda, chociaż do mnie to pismo "nie trafiało", a pod względem designu, papieru itd. chciało być za bardzo "premium".

 

Za dużo prehistorii (dla mnie prehistoria to czasy wcześniejsze niż Amiga i C-64), słaba znajomość tematyki konsolowej i fatalne recenzje.

 

Najważniejsze, że PSX Extreme dalej trwa i oby tak było jak najdłużej :lapka:

Odnośnik do komentarza

Było to pismo niszowe aż za bardzo moim zdaniem, choć mam całkiem sporo egzemplarzy (prenumerata łączona z PSXem to był świetny deal). Jakieś pojedyncze artykuły doceniłem w tym czasie, ale jako całość była to dla mnie niestety ciężkostrawna lektura. Ale za to bardzo ładna graficznie. Najbardziej co mi tam przeszkadzało to styl większości tekstów, które były jak dla mnie tak koszmarnie nudne, że nawet temat pozornie ciekawy stawał się nie do przejścia. Tekst o Simpsonach sprzed jakiegoś roku to był jak dla mnie gwóźdź do trumny, bo nawet tak ciekawy temat był tam napisany jak skrzyźowanie wpisu z wikipedii z wypracowaniem szkolnym. Zestawiając to z piórem Piechoty, Adamusa, czy nawet Grabarczyka w Extrimie, to jest przepaść. Szczerze, nie do końca rozumiem fenomen Pixela i tej niewielkiej, ale jednak, grupy miłośników. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, LeifErikson napisał:

Szczerze, nie do końca rozumiem fenomen Pixela i tej niewielkiej, ale jednak, grupy miłośników. 

chyba pismo adresowane dla fanów ZX Spectrum, Amstrada czy innych takich komputerów. Konsole były tam na siłę - tak jak w CD-A, gdzie zatwardziali pececiarze, nagle w generacji PS3/X360 kupili konsole, bo pismo stało się multi. Tak i w Pixelu nie czuję że to maniacy konsolowi (ktoś tam grał w Wolfensteina touchpadem w lapku, czy inny analogiem w Raymanie 2D). Pewnie, niech każdy gra jak chce, ale jak wyczuwam, że ktoś dopiero zaczyna, to pismo jest dla mnie mało wiarygodne (pamiętne screeny z Gothic z YT)

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, grzybiarz napisał:

chyba pismo adresowane dla fanów ZX Spectrum, Amstrada czy innych takich komputerów. Konsole były tam na siłę - tak jak w CD-A, gdzie zatwardziali pececiarze, nagle w generacji PS3/X360 kupili konsole, bo pismo stało się multi. Tak i w Pixelu nie czuję że to maniacy konsolowi

Tak było, boomerzy tego pewnie nie czuli, ale ja jako prawdziwy konsolowy zagrajmer juz tak. Były tez bzdury w artykułach, że widać było, ze autor nawet nie grał w dany tytuł, tylko ściągał wiedze z neta.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem z 3 numery i nawet jeden artykuł mnie nie porwał. Teksty były bezduszne, tak jak by dany temat nawet nie interesował autora tekstu (historia Prince of Persia to było dosłownie wyliczenie co kiedy wyszło, zero odczuć jak w to się gra/grało). Recenzje też słabe jak mało co. Z tego co pamiętam w recce MK XI nie było wzmianki o tych paskach ofensywnych/defensywnych które dodali i tak na prawdę miała tak mało konkretów że równie dobrze to mogła być recka MKX albo IX albo XII. Pismo padło ale za jakiś czas nawet nie będę pamiętał że istniało (w przeciwieństwie do SS czy NEO).

Odnośnik do komentarza

Dobrze, ze nie posluchalem Shena i nie wzialem tej prenumeraty laczonej :obama:

Czyli nr 83 pixela jednak wyjdzie i z tego ci pisze Lapszu 84 rowniez. To bede mial komplet w piewce.

 

W sumie przeczytalem z tego pierwsze 16 numerow bo jednak 3 pisma w miesiacu to dla mnie za duzo i priorytet cda wygral. Ale z tego co pamietam to artykuly byly ok jesli idze o gierki z lat 80. A ze chcialem poznac tamten kawalek branzy to trafilo pismo idealnie. Zalu jednak nie mam bo w ogole nie jestem emocjonalnie zwiazany z tym pismem, juz nie te lata.

 

Ciekawe ile PE jeszcze dychnie i ile tego "klimatu pixela" znajdzie sie na lamach.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mejm napisał:

Ciekawe ile PE jeszcze dychnie i ile tego "klimatu pixela" znajdzie sie na lamach.

 

Odczytuję to zdanie o duchu Pixela jako takie dyplomatyczne załagodzenie sytuacji połączone z delikatną reklamą i próbą zachęcenia do konwersji czytelnika Pixela na czytelnika PSXa. Czyli moim zdaniem bullshit, ale może się mylę. ;)

 

No i też niby czym ten klimat/duch Pixela miałby być? :) Bo w sumie jakby felietonistów przenieśli to ja bardzo chętnie poczytam, bo tych 4 autorów tam było spoko (Orbitowski, Uchański, Borek i Gawron), ale tych 2 ostatnich jakoś nie bardzo widzę z drugiej strony w klimatach Szmatławca. Dział o big boxach też mi się podobał i "Game Study", czyli taka głęboka analiza powstawania różnych istotnych dla rynku gier, do tego czasem zdarzył się ciekawy wywiad. Reszta to moim zdaniem takie retro nudy dla dinozaurów, że głowa boli. ;) 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, łom napisał:

Ja miałem z 3 numery i nawet jeden artykuł mnie nie porwał. Teksty były bezduszne, tak jak by dany temat nawet nie interesował autora tekstu (historia Prince of Persia to było dosłownie wyliczenie co kiedy wyszło, zero odczuć jak w to się gra/grało). Recenzje też słabe jak mało co. Z tego co pamiętam w recce MK XI nie było wzmianki o tych paskach ofensywnych/defensywnych które dodali i tak na prawdę miała tak mało konkretów że równie dobrze to mogła być recka MKX albo IX albo XII. Pismo padło ale za jakiś czas nawet nie będę pamiętał że istniało (w przeciwieństwie do SS czy NEO).

 

Tak jak piszesz, zero duszy w tekstach Pixela, ot co. Mam ten numer z historią Prince of Persia (kupiłem dla dodatku o polskim gamedevie) i jak nastawiłem się przy nim na super miłą, nostalgiczną lekturę, tak skończyłem zniesmaczony. To samo recenzja Demon's Souls: kilka zdań na krzyż, które wyglądają jak recenzja wyłącznie dzięki dużej ilości screenów, dużej czcionce i sporej interlinii? Nosz kurfa. Potem okazało się, że wszędzie jadą tam na tym motywie. Aż porównałem wtedy ilość tekstu między PSX Extreme a Pixelem i przewaga była chyba ze 3-4 krotna na korzyść tego pierwszego. Nic dziwnego zatem, że Pixel umiera, do zaorania takie pismo.  

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...