Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Ledwo na forum pojawił się temat o gówniakach i CD-Action szybko podchwyciło temat otwierając portal dla rodziców:

https://family.cdaction.pl

gry lego, minecraft i inne takie. Widzę tu potencjał, a w samej redakcji pewnie pracują tęgie głowy i analizują wszelkie trendy. Tylko za chwilę pismo zejdzie na dalszy plan, albo i w ogóle. W sumie przeglądam stary rocznik i tam Smuggler tak wspomina rok 2019:

6F878D6D-3A2A-4AFE-A07F-EB3B2AA0C56C.jpeg

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Mejm said:

Papier tego Gameinformera wyglada na mocno gazetowy.

 

Papier to tragedia, coś trochę lepszego niż Życie na Goraco :) Ale i cena gazetowa. Roczna prenumerata to Premium Membership w Gamestop w ramach którego, oprócz Gameinformera, dostajesz co miesiac kupon na 5$ (nie kumuluja się :( ), dodatkowe punkty za zakupy (nawet fajnie wchodza) i różne zniżki, rabaty, pierwszeństwa przy preorderach. No i takie coś to 20$ na rok

Odnośnik do komentarza

Ja zamiast pc w PE wolałbym recki gier analogowych. Jednak plansza to plansza, figurki i coś namacalnego :lapka: Kilka numerów temu były dwie recenzje gier planszowych i na forumku to chwaliliśmy. Widział bym więcej takiego kontentu. Nawet w zamian komiksów (niestety mnie nie interesują, ale wiem że są ludzie, którzy lubią ten kącik) .

Edytowane przez mitra
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.07.2022 o 14:21, grzybiarz napisał:

Ledwo na forum pojawił się temat o gówniakach i CD-Action szybko podchwyciło temat otwierając portal dla rodziców:

https://family.cdaction.pl

gry lego, minecraft i inne takie. Widzę tu potencjał, a w samej redakcji pewnie pracują tęgie głowy i analizują wszelkie trendy. Tylko za chwilę pismo zejdzie na dalszy plan, albo i w ogóle.

No pracuja, pracuja. Sa tez bardzo postepowi bo maja swojego figarszcze w redakcji, ale o tym juz wiedzielismy. Popelnil recke Blade Runnera razem ze swoimi zaimkami. W komentarzach jak cos napiszesz to straszonko regulaminem xD "osoba redaktorska" xDDDDDD

 

https://cdaction.pl/recenzje/blade-runner-enhanced-edition-recenzja-bunt-maszyn

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Cytat

zarzucanie naszej osobie redaktorskiej i instruuowanie jej, jak ma żyć w zgodzie z samą sobą i nie krzywdzić innych (!) jest jedną z najprzykrzejszych rzeczy, jakie czytałem ostatnio w naszych komentarzach, a łamiąca regulamin (dostępny w menu w rogu, F3 i wyszukaj "komentarze") konkurencja nie próżnuje.

:obama:

 

To o szmatlawcu? Sprawa moze byc powazna.

Odnośnik do komentarza

O jeżu, nie wierzę w to, co tam czytam. Przyjęcie jakiegoś "nowoczesnego" sposobu pisowni to jedno (okej, takie czasy, więc moim zdaniem można to zrozumieć i nie zwracać uwagi, skoro komuś to do szczęścia potrzebne), ale ta emocjonalna dyskusja w komentarzach prowadzona jak rozumiem przez kogoś z redakcji chyba (???), wliczając straszenie regulaminem i jakieś passive-agressive sformułowania, to jest już wyższy poziom abstrakcji jak dla mnie. Tym bardziej, że nie widzę tam jakichś hejtów czy chamstwa, tylko normalne, kulturalne podnoszenie tematu, który no jednak trochę się w oczy rzuca.

W ogóle na moje oko ten tekst wygląda trochę jak jakaś prowokacja do takiej komentarzowej dyskusji, bo już na dzień dobry, w pierwszym zdaniu wjeżdża ta "tolerancyjna" odmiana. 

 

Ogólnie to:

Meme Face Palm GIF - Meme Face Palm Disappointed - Discover & Share GIFs

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, LeifErikson napisał:

Ktoś tam sugeruje, że uwagi i komentarze na temat tej pisowni są dziełem konkurencji?

Na to wyglada xD

 

52 minuty temu, LeifErikson napisał:

Przyjęcie jakiegoś "nowoczesnego" sposobu pisowni to jedno (okej, takie czasy, więc moim zdaniem można to zrozumieć i nie zwracać uwagi, skoro komuś to do szczęścia potrzebne)

Tyle, ze to nie dziala tak, ze wchodzi jakies nowe slowo do ogolnego obiegu, ktorego sie wszyscy predzej czy pozniej naucza. Wchodza koncowki, ktore w polskim beda siac spustoszenie. Ameryknie moga miec swoje him/they, co tez jest glupie ale to temat na inna dyskusje, tyle ze to odmiana przez 1 przypadek a u nas przez 7 xD I to tylko dla osoby "niebinarnej" a tych lewackich oszolomow jest wiecej bo kazdy chce byc wyjatkowy.

Odnośnik do komentarza

W ogóle już pomijając wątek.

Kupiłem ostatnio drugi numer kwartalnika CDA i o ile pierwszy próbował wiele rzeczy zrobić inaczej, tak drugi jest już po prostu kopią CDA sprzed przejścia na nowy cykl wydawniczy. Tylko grubszą, bo każdy dział dostał kilka dodatkowych stron, a artykuły chwilami mogą być dzięki temu dłuższe. Wróciły newsy, recenzje są w większej ilości, działy kulturowe w starych szatach graficznych, testy sprzętów również, no kropka w kropkę jakbym czytał stary miesięcznik, ale wydawany co kwartał na innym papierze.

Żeby była jasność - odpowiada mi to, bo pierwszy numer był niewypałem. Tylko zastanawiam się co z tymi wszystkimi zapowiedziami, że od teraz to będzie czasopismo PREMIUM. Jedyne co tam w drugim numerze jest premium, to cena, bo faktycznie za te dodatkowe 36 stron płacimy dodatkowe 17 złotych (biorąc pod uwagę, że miesięcznik miał 128 stron za chyba 18 złotych).

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mejm napisał:

Tyle, ze to nie dziala tak, ze wchodzi jakies nowe slowo do ogolnego obiegu, ktorego sie wszyscy predzej czy pozniej naucza. Wchodza koncowki, ktore w polskim beda siac spustoszenie. Ameryknie moga miec swoje him/they, co tez jest glupie ale to temat na inna dyskusje, tyle ze to odmiana przez 1 przypadek a u nas przez 7 xD I to tylko dla osoby "niebinarnej" a tych lewackich oszolomow jest wiecej bo kazdy chce byc wyjatkowy.

 

W sumie racja - niby język ewoluuje, ale zazwyczaj ta ewolucja wynika chyba z wygody i jakiegoś językowego lenistwa (jak wydeptana droga na skróty przez środek świeżego trawniczka :D ), a tutaj wręcz przeciwnie - trzeba się wysilić i dobrze pilnować, żeby takich sformułowań używać.

 

Tak czy owak - wydaje mi się, że jak ktoś chce tak pisać, to niech pisze, ale niech się później nie dziwi i nie obrusza, że wzbudza to jakąś reakcję wśród czytelników, bo mnie właśnie te dyskusje komentarzowe bardziej rozbroiły niż same końcówki.

Odnośnik do komentarza

Cóż, i tak nie czytam tam recenzji (ani niczego innego), więc w sumie nie będę nawet udawał oburzonego, bo mogą sobie tam pisać co chcą i jak chcą, obojętne.

Ale kliknięcia pewnie dodatkowe wpadną (w tym moje, więc już +1).

Ale "osoba redaktorska" brzmi uroczo. Takie kombinacje, żeby nikogo nie urazić.

Odnośnik do komentarza

Też ich nie czytam, ale przy takiej nowomowie, to nawet nie myślę, żeby zacząć.

Tak trochę nie na temat, to ostatnio sobie oglądnąłem kilka materiałów z tvgry, i tam też ostra odklejka, jajogłowy, co chwilę coś podprogowo programował o gołych cyckach i mizoginistach w np. w Santa Monica(ci od God of Wara), i to było w różnych materiałach rozpiętych czasowo.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Hafalump napisał:

 

O, czyli nie tylko ja zauważyłem nasilenie tego dziwnego trendu ostatnio. :D Coraz częściej słyszę/widzę sformułowania typu "lubię te pismo" zamiast "lubię to pismo" albo "otwórz te okno" zamiast "otwórz to okno". "Same pismo" to chyba ten sam mechanizm :D

Odnośnik do komentarza

Czytam sobie nowe CDA i co chwilami się dzieje z tymi recenzjami, to ja nie wiem.

Trzy strony, a przeszło połowa treści to jakieś lanie wody jak na maturze z polskiego. 

 

The Quarry to dwie strony o poprzednich grach Supermassive Games. Napomknięcie o początkach (imprezowe popierdółki + DLC do LittleBigPlanet), potem skrócona historia Until Dawn (że pierwotny zamysł zakładał grę wykorzystującą Move'y). Dalej szybka ocena trylogii Dark Pictures i druga strona w zasadzie zleciała. Została ostatnia na ogólniki o nowej grze i fajrant.

Z LEGO: Saga Skywalkerów podobna sytuacja. Trzy strony, z czego dwie poświęcone na streszczenie historii gier z LEGO i tego, w jakich bólach powstawała ta nowa.

 

Obie recenzje można skrócić do jednej, ostatniej strony, bo z tych dwóch pierwszych nie dowiemy się niczego o samej grze.

 

Tak jakby autorzy (Siekiera i Krigore) bali się napisać za dużo konkretów, bo wtedy nikt nie przyjdzie na stronę internetową, więc klepią tylko swoiste wprowadzenie i takie tam pitu pitu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...