Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, stoodio napisał:

W kwestii prenumeraty, bo myślałem o niej na przyszłość ,masz to pakowanie premium? Jak to przychodzi?

Nie mam zwykle pakowanie. Teraz zamiast wrzucać do worka foliowego pismo jest w takiej foliowej zgrzewce jak np gry (konsolowe czy planszowe) i o dziwo dużo rzadziej są uszkodzenia. Ba,  wydaje mi się,  że nie ma ich teraz wcale. Pismo przychodzi idealne. Jednak nie ma tak u wszystkich i chyba np. @Bzduras narzekał na taką formę pakowania jako gorszą. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, marbel007 napisał:

Jednak nie ma tak u wszystkich i chyba np. @Bzduras narzekał na taką formę pakowania jako gorszą. 

Raz przez to dostałem zmasakrowany numer z połamanym grzbietem. 300 był wysyłany w tym samym "stretchu", ale nie był on tak bardzo napięty i nic mu się nie stało.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pod wpływem numeru 0 i 300 postanowiłem sprawdzić co tam w piwnicy zalega i ile to może być warte :nosacz3:

Przy okazji znalazłem takie cudo

Pegasus.thumb.JPG.23a7f9405da0966bc3de7cba933540f1.JPG

 

Co do gazet to mam tak

CD-Action

Spoiler

cd-action1.thumb.JPG.a529c56728deced392a196c57dc62543.JPG

cd-action2.thumb.JPG.bd3296df9011b4347d7488dd28af6a22.JPG

NEO+

Spoiler

neo1.thumb.JPG.8b09ed3abc95e39269c19bd42e0b0131.JPG

neo2.thumb.JPG.f9923427194adc1447807ad3249d5105.JPG

neo3.thumb.JPG.821241784a6c3626de375537d7369d60.JPG

PSM2

Spoiler

psm.thumb.JPG.0ca70af3a0609f59754d7df1f697a43c.JPG

RESET

Spoiler

reset.thumb.JPG.5a5657f67b7895479987ee499306de0d.JPG

Secret Service

Spoiler

SecretService.thumb.JPG.eb6a5034651e662ed9b79468c54c89c8.JPG

Tips&Trick

Spoiler

Tipsy.thumb.JPG.29185208ead6c3a444f8384f521338ec.JPG

tipsy3.thumb.JPG.70c1a331efbfd0920402882a04e12767.JPG

tipsy2.thumb.JPG.86c9c7db3d0741bf3cf531bd2491304f.JPG

 

Mam jeszcze oczywiście starsze numery PSX Extreme ale chyba już kiedyś musiałem część sprzedać bo myślałem, że mam tego więcej :gayos:

  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie kupuję żadnych czasopism od kilkunastu lat, ale mam jeszcze mnóstwo staroci typu Bajtek, Secret Service i kilka innych w szafkach. Ale ja nie o tym. Przy okazji porządków przypomniało mi się jedno pisemko, które próbowało wprowadzić dość ciekawe rozwiązanie, a mianowicie wersję "mini" magazynu.

 

1.thumb.jpg.0c1c30a6283457e335abd8dffcd477ab.jpg

 

2.thumb.jpg.85fedf375f65a135b26cc0c41683fd63.jpg

 

Normalnie Gamestar wychodził w dużym formacie i zawierał nośnik z pełnymi wersjami i demami (afair). Za 5zł jednak można było kupić wersję "zeszytową" bez płyty. Mam tylko jeden numer w tej formie, ale nie było ich ogólnie wiele, bo ani format, ani sama gazeta długo na rynku zdaje się nie gościły.

 

Ale szczerze? Gdyby współczesne czasopisma wychodziły w takim miniaturowym formacie, to o wiele chętniej bym po nie sięgał. Oczywiście pomysł nie dla dalekowidzów, bo czcionka jest mała, ale mimo tego urok to to miało. No i cena znacznie niższa od zwykłego wydania.

 

3.thumb.jpg.402d169b703e45e92552e49a6f5fa5ea.jpg

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Suavek napisał:

Nie kupuję żadnych czasopism od kilkunastu lat, ale mam jeszcze mnóstwo staroci typu Bajtek, Secret Service i kilka innych w szafkach. Ale ja nie o tym. Przy okazji porządków przypomniało mi się jedno pisemko, które próbowało wprowadzić dość ciekawe rozwiązanie, a mianowicie wersję "mini" magazynu.

 

1.thumb.jpg.0c1c30a6283457e335abd8dffcd477ab.jpg

 

2.thumb.jpg.85fedf375f65a135b26cc0c41683fd63.jpg

 

Normalnie Gamestar wychodził w dużym formacie i zawierał nośnik z pełnymi wersjami i demami (afair). Za 5zł jednak można było kupić wersję "zeszytową" bez płyty. Mam tylko jeden numer w tej formie, ale nie było ich ogólnie wiele, bo ani format, ani sama gazeta długo na rynku zdaje się nie gościły.

 

Ale szczerze? Gdyby współczesne czasopisma wychodziły w takim miniaturowym formacie, to o wiele chętniej bym po nie sięgał. Oczywiście pomysł nie dla dalekowidzów, bo czcionka jest mała, ale mimo tego urok to to miało. No i cena znacznie niższa od zwykłego wydania.

 

3.thumb.jpg.402d169b703e45e92552e49a6f5fa5ea.jpg

Fajne zeszytowe wydanie, pewnie lądowało w plecaku nie jednego ucznia. Dzisiejsze dzieciaki mają jutuba, ciekawe jak będą wspominać ten swój okres grania.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Suavek napisał:

Nie kupuję żadnych czasopism od kilkunastu lat, ale mam jeszcze mnóstwo staroci typu Bajtek, Secret Service i kilka innych w szafkach. Ale ja nie o tym. Przy okazji porządków przypomniało mi się jedno pisemko, które próbowało wprowadzić dość ciekawe rozwiązanie, a mianowicie wersję "mini" magazynu.

 

1.thumb.jpg.0c1c30a6283457e335abd8dffcd477ab.jpg

 

2.thumb.jpg.85fedf375f65a135b26cc0c41683fd63.jpg

 

Normalnie Gamestar wychodził w dużym formacie i zawierał nośnik z pełnymi wersjami i demami (afair). Za 5zł jednak można było kupić wersję "zeszytową" bez płyty. Mam tylko jeden numer w tej formie, ale nie było ich ogólnie wiele, bo ani format, ani sama gazeta długo na rynku zdaje się nie gościły.

 

Ale szczerze? Gdyby współczesne czasopisma wychodziły w takim miniaturowym formacie, to o wiele chętniej bym po nie sięgał. Oczywiście pomysł nie dla dalekowidzów, bo czcionka jest mała, ale mimo tego urok to to miało. No i cena znacznie niższa od zwykłego wydania.

 

3.thumb.jpg.402d169b703e45e92552e49a6f5fa5ea.jpg

 

Ale bajer, zupełnie mi to umknęło w tamtych czasach. To mniejsze wydanie miało treść identyczna co duże? Tylko format i brak płyty je odróżniał?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, LeifErikson napisał:

Ale bajer, zupełnie mi to umknęło w tamtych czasach. To mniejsze wydanie miało treść identyczna co duże? Tylko format i brak płyty je odróżniał?

Tak. Normalna gazetka, tylko mniejsza. Osobiście lubię wszelakie przedmioty w wersji mini, ale przyznaję, że tu czcionka była na tyle mała, że niektórzy okularnicy mogliby mieć problemy przy dłuższej lekturze.

 

Nie wiem, ile tych numerów wyszło. Tj. czy był to jednorazowy eksperyment, czy było ich więcej. Ja mam tylko ten jeden numer, choć mnie się wówczas format podobał i gdybym w kiosku znalazł, to pewnie bym kupił kolejne.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wpadł nowy Gameinformer, ale tym razem zamiast dziesiatek zdjęć napiszę co w nim jest, a jak ktoś chce poczytać coś konkretnego to wrzucę

- 20 lat serii Kingdom Hearts, 4 stronki historii serii

- dwustronicowy wywiad z Reggie

- 10 stron zapowiedzi Callisto Protocol

- 4 strony Invicible

Tyle z ciekawych rzeczy, reszta to pierdoły

2F4365CD-28C0-46BA-8940-28F8D505E182.jpeg

Odnośnik do komentarza

Robię to, bo mam chorą głowę na punkcie starych gazetek:) i czasem nadmiar czasu w robocie. Nie będę tego wydawał na papierze: jest niestandardowy format plus to są bitmapy, a nie surowy tekst (ocr). Przeczytać możesz online, chociaż liczę się z tym ze zaraz to wyląduje na warezie.

Zgody mam mailowe, po prostu odzywam się do wydawcy i mówię jaka sprawa, a ze na tym nie zarabiam to z reguły się godzą. Dziś pisałem do bauer odnośnie Clicka, ale tutaj raczej czarno widzę :)

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, grzybiarz said:

Robię to, bo mam chorą głowę na punkcie starych gazetek:) i czasem nadmiar czasu w robocie. Nie będę tego wydawał na papierze: jest niestandardowy format plus to są bitmapy, a nie surowy tekst (ocr). Przeczytać możesz online, chociaż liczę się z tym ze zaraz to wyląduje na warezie.

Zgody mam mailowe, po prostu odzywam się do wydawcy i mówię jaka sprawa, a ze na tym nie zarabiam to z reguły się godzą. Dziś pisałem do bauer odnośnie Clicka, ale tutaj raczej czarno widzę :)

 

Ekhm, Reset? :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.09.2022 o 16:32, Homelander napisał:

Ekhm, Reset? :)

Niestety tego pisma nie mam w planach.  - nigdy go nie kupiłem:/ Może kiedyś wrzucę Clicka, Psx Fana, Playa. Chciałbym tak zrobić po pierwszym i ostatnim numerze, ale zobaczę… bo jak już wkręcę się w robienie, to marzę o tym, by jak najszybciej to skończyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...