Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Bo lubię poczytać na sraniu, a samo PE na miesiąc nie wsytarcza.

Pierwszy numer był kiepski, drugi numer - już pisałem - jest rozszerzoną wersją tego, co CDA prezentowało będąc jeszcze miesięcznikiem i dla mnie to mimo wszystko zmiana na plus. Tylko niektóre (nie wszystkie) recenzje są dziwne, takie właśnie rozciągnięte, bo co mnie interesuje historia serii/autorów?

Generalnie jestem ciekawy w którą stronę będą skręcać z tym kwartalnikiem.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Kmiot napisał:

Bo lubię poczytać na sraniu, a samo PE na miesiąc nie wsytarcza.

 

To sraj mniej. ;) 

 

Co do kierunku ich rozwoju, też jestem ciekaw. Ten drugi numer kwartalnika zbiera pochlebne opinie w komentarzach, z tego co czytałem na ich stronie, więc pewnie pójdą dalej w tym kierunku. Pytanie na ile można skutecznie manewrować takim przedsięwzięciem, jak masz rocznie 4 wydania, więc mijają długie miesiące od jakiejkolwiek decyzji do zaobserwowania efektów. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mitra napisał:

Kupiłem to retro CDA. Okładka spoko ale papier w środku to aż strach dotykać taki kruchy. Zawartość się sprawdzi na kibelku, b stron mniej niż PPE.

Papier gazetowy* - jak ktoś napisał ze podobne jak w „życiu na gorąco”, za to treść bardzo dobra. 
ciekawe czy dalej tak się będzie sral smuggler o nazwanie magazynu - gazetą :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem ten pożegnalny Komputer Świat i powiem, że poczułem dokładnie ten sam vibe co 10-15 lat temu. Z taką samą pasją opisywane programy użytkowe, obok Discorda czy CCleanera, opisy jakiś programów o dziwnyc nazwach i o których pierwszy raz się słyszy. Opisy sprzętu, poradniki o dronach czy test akumulatorów w smatfonach. W tej samej szacie graficznej co zawsze. Bez spiny, pelna kultura, jakbyś czytał pismo o jodze. I żal mi, choć wiem że odejść musiał. Płytę DVD sobie głęboko schowam i zachowię na pamiątkę, jak relikt dawnej ery pism z programami użytkowymi. Żegnaj stary druhu.

 

Przypomniałem sobie też, że kiedyś był Komputer Świat Gry. I że też było tak samo kulturalnie jak w KŚ. I gry CD były z cyklu: "Nie znasz, ale polubisz" (mam Get Medieval i 3D Ultra Pinball) ;)

Odnośnik do komentarza

Tam w ogóle nie było miejsca na wygłupy, redaktorzy bezpłciowi, tabelki z ocenami do 0.01, ale… pismo było tanie i pelniaki miało niezłe. Miałem chyba Jack Orlando, Rally Championship, Septerra Core (tu akurat trafiłem ma wadliwy egzemplarz i nie dało się zainstalować :) 

Co jeszcze pamietam, to później przy tytułach gier byly odnośniki do spolszczonej nazwy plus jak to się wymawia. Zapamiętałem „Kredo Zabójcy” :)

Odnośnik do komentarza

tego akurat nie zbieram, ale wkręciłem się w pewną gazetkę...

 

Nie zbierałem jej w latach 90., a teraz pewna firma robi reedycję w HD na grubym papierze i to kupuję.

Nie będę pisał jaka firma i jaka gazeta, ale zainteresowani wiedzą (nie chce żeby ich ta opinia jakoś pozycjonowała w google, więc nie piszę).

NO I SIĘ WKUR***EM

Kupiłem preorder na dwa numery jeszcze w czerwcu, dałem im kasę z góry. 2.08 mają urlop i nie zdążyli tego wysłać, a wracają dopiero za 2 tygodnie. Ale mnie to wkurwia. Czekam od czerwca.

Typ powinien całą noc poświęcić na pakowanie i wrzucanie tego do paczkomatu (a oni mają umowę z kurierem pewnie co odbiera).

Inni już oceniają pismo, jedni pisali że jadą na urlop i żeby nie wysyłać, a ja czekam jak palant.

Niedawno ogłosili zbiórkę. Też przelałem im kasę, ale to było jeszcze przed tym ich urlopem, teraz bym nie wysłał. Niby zbiórka to masz gwarantowany numer taniej.

A za chwilę i tak dali aukcję na Allegro i tam wychodzi taniej o 4 zł :) ja pier*** chyba kończę ten rocznik i nara.

Podejście "szefa" mocno irytuje, on ma chyba większe ego niż smuggler, patrząc to co odpisuje w komentarzach, czy po allegro.

 

- uda się wysłać przed urlopem?

- wszyscy o to pytają, a my tracimy czas odpisując (...)

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupuję cały czas regularnie. Podwyżka ceny mi nie przeszkadza, zwiększyli objętość. Nadal czasopismo nastawiano mocno na retro ale ja uwielbiam takie klimaty. Recenzje aktualnych gier krótkie ale zwięzłe. Czyta mi się to czasopismo niezwykle lekko i zawsze zaliczam każdy numer od deski do deski. Jedynie co to omijam temat polecanych komiksów. W ogóle nie mój klimat.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...