Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Zamawiać prenumeratę? Ostatnich 2 numerów nie kupiłem :/ A mam od pierwszego. W tych co mam za dużo jakiegoś głębokiego pctowego retro, bieżące sprawy które zajmują coraz więcej miejsca i tak są po macoszemu traktowane. Recenzje wielkich nowych, okładkowych hitów...na pół strony. Jak retro to retro, a nie rozdrabnianie się. To mnie trochę zniechęciło...

Odnośnik do komentarza

Pixel ma ogólnie czasem brzydką tendencję i wręcz kpi sobie z czytelników rozdmuchanymi artykułami. Np. w tym najnowszym jest wywiad z Rhianną Pratchett i aż żal na to patrzeć. Tekst z powodzeniem zmieściłby się na jednej stronie, tymczasem wywiad ma stron pięć. Pięć stron na 10 pytań. Podobnie postąpiono z artykułem o BioShockach (choć panią Ludwikę jakoś miło się czyta). Ogólnie w całym piśmie prawie połowa stron wydaje się zmarnowana: dwie strony na odpowiedzi czytelników z ankiety, w dodatku kompletnie nieciekawe lizanie anusów "za co lubisz Pixela", niektóre wpisy wręcz się powtarzają; albo recenzja laptopa za 22 tys. złotych (pewnie aby grać na nim w Montezumę). Żeby nie było - są też artykuły z odpowiednimi proporcjami (Alien), recenzje nabrały w ostatnim numerze jakby więcej treści, ale to nie zmienia faktu, że czytelnik często ma poczucie, że ktoś tu z nim leci w chu'ja, zasłaniając się przy tym argumentem "stawiamy na artystyczny dizajn graficzny". Nie ma nic artystycznego w w zajmującym całą stronę, opatrzonym już arcie (nowa Lara, czy inny Big Daddy). Mam mieszane uczucia i coraz większe wątpliwości, czy nadal warto to czytać.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zagraniczna prasa, Edge, czy inne gazetki tez tak robią: sporo artworków, przeplatane to tekstem, porozciągane do kilku stron.

Wiadomo, ze dałoby sie to skondensować do mniejszej ilości stron, ale weź pod uwagę, że Pixel zwiększył ostatnio liczbę stron (132?), a ceny nie podniósł.

No i chyba u nas w Polsce jest to przekonanie, że płaci sie za gazetę, która ma pomieścić jak najwiecej tekstu. Najlepiej drobnym maczkiem.

Co do reszty posta, to sie zgadzam.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Ja wiem, rozumiem i zdaję sobie sprawę, że zagraniczna prasa też tak robi i nawet poświęcenie dwóch stron na "strony tytułowe" artykułów (wielkie logo Bioshock, czy też Alien) mi nie przeszkadza, ale przydałby się w tym jakiś zdrowy rozsądek, bo ile "artystycznego dizajnu" da się wyciągnąć z wywiadu ze scenarzystką gier? Przecież te arty, które tam wrzucono to na dobrą sprawę nawet nie przedstawiają jej zasług (graficzny projekt Lary i dizajn Miasta Szkła z Mirror's Edge).

I akurat ja nie mam oczekiwań, by pismo zmieściło jak najwięcej tekstu, ale wymagam jakiegoś kompromisu, a tego w Pixelu często po prostu brakuje.

No i żal, że najwyraźniej na stałe pożegnali się z retro okładkami. Te obecne nadal są ładne, ale widać w którą stronę to zmierza.

Odnośnik do komentarza

To już drugi dodatek i co miesiąc będą robić dwa magazyny?

Pierwszy był o emulatorach, teraz automaty. Mają chyba najbardziej kuszącą ofertę dla prenumeratorów z pośród wszystkich gazetek.

 

A to mnie sie je.blo. Oczywiscie nie automaty tylko emulatory. Temat zaczety w Pixelu a dla prenumeratorow +80 stron extra w osobnym pisemku.

15025378_1418324218178180_84895722735923

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...