Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Płytka w tamtych latach i jeszcze przez długi czas to był obowiązkowy dodatek jeśli chodzi o PC. w 96 roku mało kto miał stałe łącze już pomijając prędkość. A taka płytka z demami gier z danego miesiąca to było coś do tego w dobrej cenie. 

 

Do tego miało się namiastkę internetu w domu dzięki dodatkom w postaci zinów. Było jeszcze coś takiego 84acb702d833c54169749d181dbc8d8e.jpg

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

W zasadzie to z czasów młodości pamiętam, że miałem na @Przemysław Gorący aka "Hot ogromny bulwers, który spowodowała odpowiedź na list dotyczący wątku Lisy i jej uzależnienia od narkotyku, który występował w pierwszym Silent Hill. Pan Przemysław kompletnie wtedy pomylił postacie i wydarzenia w grze, negując prawidłową i potwierdzoną teorię, co bardzo mnie oburzyło. 17 lat później jest już dobrze, ale wspomnienia pozostaną.

 

Jak będę w domu rodzinnym to aż poszukam tego listu, bo na 100% magazyn gdzieś tam leży ;)

Odnośnik do komentarza

Kupuję Pixela od samego początku, ale ostatnio coraz mniej mnie to jara. Lubię za tematy z retro grami, ale coraz częściej są one pisane jakoś tak na odwal się, "w tej gierce robisz to i to, a w kontynuacji to i tamto". Ogólnie przez dwa lata jakość mocno podupadła, zarówno jeśli chodzi o teksty jak i samo wykonanie magazynu. Ale graficznie to dalej 10/10 i fajnie się ogląda. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, number_nine napisał:

Kupuję Pixela od samego początku, ale ostatnio coraz mniej mnie to jara. Lubię za tematy z retro grami, ale coraz częściej są one pisane jakoś tak na odwal się, "w tej gierce robisz to i to, a w kontynuacji to i tamto". Ogólnie przez dwa lata jakość mocno podupadła, zarówno jeśli chodzi o teksty jak i samo wykonanie magazynu. Ale graficznie to dalej 10/10 i fajnie się ogląda. 

mam to samo pixel ostatnio ma coraz mniej mnie interesujących artykułów. Za bardzo odlatują i już ciekawsze retro jest w psx extreme z panem kluską na czele :) Ostatnio chociażby profil psychologiczny lary.... naprawdę? Po (pipi) taki artykuł :D

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, blantman napisał:

mam to samo pixel ostatnio ma coraz mniej mnie interesujących artykułów. Za bardzo odlatują i już ciekawsze retro jest w psx extreme z panem kluską na czele :) Ostatnio chociażby profil psychologiczny lary.... naprawdę? Po (pipi) taki artykuł :D

 

no takie tematy z dupska to jedno, ale bardziej mierzi mnie kronikarskie podejście do pisania o grach. Ja nawet nie muszę znać danego tytułu, chętnie o nim poczytam, ale niech to będzie coś więcej niż opisywanie mechaniki gry, chce ciekawostek albo zarażenia mnie swoją zajawką, skoro autor pisze o "najlepszej grze na świecie" (nazwa cyklu). 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, [InSaNe] napisał:

Jeśli to nie problem, zrobiłbyś mi skan lub fotę recek Wing Commandera 4 i Top Gun? 

Niestety ale mam to gleboko w piwnicy (a nie powinienem bo ku.rwa sparcieje albo szczury wpier.dolo) ale znalazlem w google takiego linka:

 

https://drive.google.com/drive/folders/0BzKqKNYEI-T1aG9rT3VOUnR2Mnc

 

Zaczalem wertowac ten drugi numer i az musial sie zmusic zeby nie przejsc do kolejnego bo nostalgia wjezdzala juz mocno. W ogole te giery: Conquest new world, Fifa 96, Primal Rage, Witchaven, Descent2!, Skaut kwatermaster, Baldies(mocno zapomniana), Duke 3d (doszedlem!!!!11_), Quarantine 2, Polanie, Hexen, Wing Commander, Tyrian i uwaga... Alien Odyssey, tez zapomniana gra w stylu Alone in the Dark ale w swiecie s-f, ktora byla na coverze wlasnie w tym numerze i wyrozniala sie cutscenkami dokladnie pokazujacymi smierc bohatera, nowosc w tamtych czasach a i niewiele pozniej gier to mialo.

 

Wiekszosc z tych gier byla na coverze. Ciekawe czy wtedy te recenzje pisali z piratow czy z demowek xD.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Mejm napisał:

Niestety ale mam to gleboko w piwnicy (a nie powinienem bo ku.rwa sparcieje albo szczury wpier.dolo) ale znalazlem w google takiego linka:

 

https://drive.google.com/drive/folders/0BzKqKNYEI-T1aG9rT3VOUnR2Mnc

 

Zaczalem wertowac ten drugi numer i az musial sie zmusic zeby nie przejsc do kolejnego bo nostalgia wjezdzala juz mocno. W ogole te giery: Conquest new world, Fifa 96, Primal Rage, Witchaven, Descent2!, Skaut kwatermaster, Baldies(mocno zapomniana), Duke 3d (doszedlem!!!!11_), Quarantine 2, Polanie, Hexen, Wing Commander, Tyrian i uwaga... Alien Odyssey, tez zapomniana gra w stylu Alone in the Dark ale w swiecie s-f, ktora byla na coverze wlasnie w tym numerze i wyrozniala sie cutscenkami dokladnie pokazujacymi smierc bohatera, nowosc w tamtych czasach a i niewiele pozniej gier to mialo.

 

Wiekszosc z tych gier byla na coverze. Ciekawe czy wtedy te recenzje pisali z piratow czy z demowek xD.

dziękuję za linka. Właśnie w pracy poczytałem kilka recenzji el general magnifico ([*]) w tym recenzje mojego ukochanego Discworld Noir. Łezka się w oku zakręciła. Wspaniałe pismo

Odnośnik do komentarza

Mejm a Ty nie siedzisz na forum CD-A? nie znasz właśnie takich ich perełek jak tutaj z verbatimkami? 
Ja właśnie kupiłem CD-A w kiosku, powiedziałem pani że kupuję tylko jak są urodziny. Ona się zdziwiła i pyta czy gram w World of Tank (wtf?:) 
Kurła za 7 numerów TRZYSETNY numer. Właśnie rozfoliowałem gazetkę, ładnie farbą zapodaje. No i ten gigaplakat, idealny do powieszenia w pokoju... jakieś 15 lat temu.

W sumie gazetka 17 zł, a ni ma płyty. To ten plakat tyle kosztował? 130 stron, to też nie 200.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, grzybiarz napisał:

Mejm a Ty nie siedzisz na forum CD-A? nie znasz właśnie takich ich perełek jak tutaj z verbatimkami? 

Zarejestrowalem sie tam lata temu jak tutaj dostalem urlop ale w sumie nic szczegolnego tam nie bylo. Ich forum jest chyba calkiem odkryte i mozna przegladac wszystkie dzialy. Maja cos na ksztalt wkp gdzie moderatorzy nie przypier.dalaja sie tak mocno jak w innych dzialach ale to tez juz takie teraz podrygi. Moze kiedys bylo lepiej, nie wiem. Forum cda kojarzy mi sie z zamordyzmem i warnami za bledy ortograficzne. Umowmy sie, ze nie ma startu do tego co jest u nas.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Mejm napisał:

Niestety ale mam to gleboko w piwnicy (a nie powinienem bo ku.rwa sparcieje albo szczury wpier.dolo) ale znalazlem w google takiego linka:

 

https://drive.google.com/drive/folders/0BzKqKNYEI-T1aG9rT3VOUnR2Mnc

 

Zaczalem wertowac ten drugi numer i az musial sie zmusic zeby nie przejsc do kolejnego bo nostalgia wjezdzala juz mocno. W ogole te giery: Conquest new world, Fifa 96, Primal Rage, Witchaven, Descent2!, Skaut kwatermaster, Baldies(mocno zapomniana), Duke 3d (doszedlem!!!!11_), Quarantine 2, Polanie, Hexen, Wing Commander, Tyrian i uwaga... Alien Odyssey, tez zapomniana gra w stylu Alone in the Dark ale w swiecie s-f, ktora byla na coverze wlasnie w tym numerze i wyrozniala sie cutscenkami dokladnie pokazujacymi smierc bohatera, nowosc w tamtych czasach a i niewiele pozniej gier to mialo.

 

Wiekszosc z tych gier byla na coverze. Ciekawe czy wtedy te recenzje pisali z piratow czy z demowek xD.

 

 

Kurde świetnie się to czyta. Dodałem sobie do swojego dysku google. 

 

Jak macie jeszcze skany jakiś starych pism albo wiecie gdzie je dostać do wrzucajcie. Fajny powrót do przeszłości. 

Odnośnik do komentarza

Tu macie Gamblera: https://archive.org/details/gambler_magazine

 

Na tej stronie byl takze SS ale widze, ze chyba usuneli zawartosc.

 

Nie wiem czy to jest kompletna calosc Gamblera bo jak byl jeszcze SS to nie bylo wszystkich. Ale zawsze cos.

 

e: http://stare.e-gry.net/czasopisma/action-plus

 

I ta cala strona. Zayebiscie, pamietam ze w A-Plus byl kurs jak edytuje savegamey. Az sobie poczytam.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...