Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

"PS5 NADCHODZI" xd

 

moj pierwszy numer cda i w ogóle pierwsze pisemko o grach, nie licząc secret-service widzianych kątem u kolegów

 

wi3ddf.jpg

 

Dostałem w grudniu pierwszego peceta, poleciałem do kiosku i kupiłem gazetkę. Poinstalowałem wszystkie dema a potem usuwałem ikony z pulpitu i myślalem, że odinstalowałem. Chociaż pełne wersje mieli takie se ale czytało się fajnie.

Odnośnik do komentarza

Moje pierwsze CDA kupione za kieszonkowe to ten numer:

 

CD%20Action%2061%20czerwiec%202001_bz1wx

 

18,50 zł wtedy to było chyba sporo. Dzisiaj kosztuje mniej. 

 

Najstarsze jakie mam to te z pełniakiem G-Police. Jednak osobiście wolałem kupować wtedy czasopismo Play bo miałem poradniki do pokemonów i recenzje gier na gameboya. Jeśli chodzi o czasopisma nie miałem ulubionego, szedłem do kiosku i wybierałem to z najlepszą pełną wersją gry która mnie interesowała. Gierka była najważniejsza ale gazetę i tak czydałem od dechy do dechy bo to było wtedy moje jedyne okno na świat growy. Dobre pełniaki miał Świat Gier Komputerowych. Jednak osobiście wolałem wydawać kieszonkowe na konkretne gry. Gambler miał świetne dema. Jedne z pierwszych gier jakie kupiłem:

 

a2dddcd545de9bb62fa61c0332ac

 

Czy kioskowe bigboxy Heroes 3, Baldur's Gate. Reszta od kolegów i piratów po 5 zł. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MichAelis napisał:

Nie wiem jak mozna sie jarac cda chyba tylko ze wzgledu ze ma 300 numerow. Przez nich cala prasa growa padla, bo wszyscy rzucali sie na pelniaki.

Otóż to.

Jak wchodzili w latach 90 to wręcz wymusili choćby na SS, aby ci dorzucali jakieś śmieszne dema czy inne śmieci do pisma. I niestety. Wielu nie dało sobie z tym rady, bo wówczas już nikt nie był zainteresowany pismem bez...płyty czy też samymi demami, zamiast pełniaków.

Teraz CDA staje się ofiarą własnego sukcesu, ciągle zmniejsza nakład i kombinuje z ceną. Ciekawe jak to się skończy, bo obecnie ludzie nie są już nawet zainteresowani tymi ich pełniakami, które zapewne kupią sobie za grosze.

Odnośnik do komentarza

No to skoro juz obchodzimy "upadek" cda i robimy pamiatkowe zdjecia to moj pierwszy nr cda:

CDA02-06-96_bz1wv.jpgimage;s=644x461

 

 

1 minutę temu, marcinwks napisał:

ak wchodzili w latach 90 to wręcz wymusili choćby na SS, aby ci dorzucali jakieś śmieszne dema czy inne śmieci do pisma. I niestety. Wielu nie dało sobie z tym rady, bo wówczas już nikt nie był zainteresowany pismem bez...płyty czy też samymi demami, zamiast pełniaków. 

:teehee: Akurat tak sie sklada, ze to SS jako pierwsze pismo dla graczy zaczal dodawac "jakies smieci" do pisma na dyskietkach. I to juz rok wczesniej niz cda. Byl tez pierwszym pismem, ktore dodalo plyty cd. Po prostu nie robili tego regularnie a cda zrobilo z cover cd swoj staly punkt programu. No i trzeba dodac ze przez bity rok nie bylo w cda pelniakow. Inne pisma tez nie mialy problemu z plytkami i jak slusznie tutaj zauwazono, SGK mial jakosciowo pelniaki lepsze. Bo jesli chcesz postawic zaraz teze, ze SS czy inne pisma upadly bo cda dalo pelne wersje to xD.

 

A nie juz Michaelis to napisal :dynia:

Odnośnik do komentarza

Właśnie kupiłem nowy numer mam wszystkie na strychu od tego numeru  który był moim pierwszym

CDA27%2008_98_bz1wv.JPG

 

Ja nie wiem co ludzie narzekają na poziom artykułów. Zawsze cda miało je na wyższym poziomie niż psx extreme. Ja nigdy dla płyt nie kupowałem. Może 3 pełniaki z cda kiedykolwiek odpaliłem reszta od razu trafiała do śmieci. Płyty przeglądałem tylko dla zinów bo jeszcze więcej fajnego czytania.

 

Obecnie uważam że cda to nadal najlepszy magazyn dla graczy aby poznać fajne i niszowe gierki. To jedyne pismo które daje tyle "czasu antenowego" indyczkom. Zdarzają się recenzje na 2-3 strony indyka i na 1 mała stronkę tytułu aaa. W przypadku konkurencji przeważnie indyki są pomijane albo recka wklejana jest na 1/3 stronie. Dodatkowo feliotony w cda to w większości inny poziom niż u konkurencji z pixelu czy psx. Papkin to w ogóle mój ulubiony redaktor. Geniusz w czystej postaci i nawet recenzja gównianej gry jego autorstwa świetnie się czyta. 

 

W czasach kiedy kupiłem pierwszy numer cda kupowałem jeszcze secret service i reset. Oba zbierałem do końca ich życia. Po upadku obu jestem wierny cda. Taki psx w tamtych czasach kupiłem jeden numer i wydawał mi się zbyt debilny. Wróciłem do psx w okolicy premiery x360 (okładka z girsami pierwszymi) i to było już inne pismo lepsze bardziej poważne. Nie wiem mnie pisma takie jak wczesny psx czy click odrzucały infantylnością i ilością obrazków na kartkę.  

 

 

Rozpisałem się więc skrócona wersja. CDA nigdy nie kupowałem dla gierek. CDA najlepsze jest. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :)

 

P.S. Co do reklam minecraft poradnik czy jakiś innych z world of tanks czy fortnite to są pod dzieciaki i yakubu tworzone przez bauera magazyny które pewnie mają większą sprzedaż niż cda. Wiadomo że bauer będzie reklamował w swoich gazetach swoje specjalne magazyny. W PC format też są takie reklamy:)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.03.2019 o 12:14, oFi napisał:

 

Jak cena ma w numerze kwietniowym wrosnąć do 17zł to dla mnie za drogo już za gazetkę do obsikania przy klozecie.

A to nie tak, że w kwietniu wypadają urodziny CDA i ten numer zawsze jest droższy? :philosoraptor:
Dokładnie:

 

cda04-okl_4bte.jpg

 

Dorzucają jeszcze dwustronny plakat - z Cyberpunka i Apex Legends :kaz: 

Swój ostatni numer kupiłem z ciekawości jakoś ze 3 lata temu i od tamtej pory zupełnie mnie nie ciągnie, choć nostalgia jakaś tam jest

Regularnie kupowałem bodaj w latach 2003-2005. Później już raz na ruski rok.
Pamiętam obszerną recenzję i zapowiedź Far Cry'a (demko tegoż nawet dodali kiedyś wcześniej na osobnym CD, zajmowało bagatela 500MB :obama:), takoż recenzje Dooma 3, Rome: Total War i Silent Hilla 4. Pamiętam, gdy zamienili płyty CD na DVD, podnosząc przy tym cenę i jak wielu czytelników o to bóldupiło.
Pamiętam w końcu bonusową płytkę po brzegi wypychaną trailerami, fanowskimi zinami, flashówkami i różnymi demkami gierek czy programów... Miało to swoją magię i w ogóle, no, kurła, kiedyś to było :nosacz2:

A teraz od internetów w du.pie sie poprzewracało :sapek:

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Ja nadal wole magazyn. W ogóle nie ciągnie mnie do czytania clickbaitowych newsów wolę przeredagowane w pigułce newsy z miesiąca w jednym miejscu. Recenzje to w ogóle wyższy poziom w takim magazynie niż w necie. Stary człowiek ze mnie bo książki też wolę w wersji papierowej niż elektronicznej. Jakoś tak czytać na tablecie czy pc mi się nie chce. Wystarczy że w pracy muszę często wiedzę przyswajać w formie cyfrowej i też dużo w tabelkach bazowych siedzę. Po pracy dla przyjemności wolę papier. 

Odnośnik do komentarza

Kupowałem prawie wszystkie pisma o grach, poza tym CD-Action. Nabyłem swego czasu kilka numerów, ale kupsztal straszny. Nie rozumiem fenomenu, nie mówiąc o tym, że blacharka spoziera z każdego kąta.

 

Z tego, co widziałem wertując to w salonie prasowym, to ostro przycinają na kosztach - papier gorszy, wyprowadzka do jakiejś klitki, brak płyt i przerzucenie się na zdrapki. Mimo wszystko niech im się dobrze wiedzie, bo im więcej prasy growej na rynku, tym lepiej.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Mejm napisał:

No to skoro juz obchodzimy "upadek" cda i robimy pamiatkowe zdjecia to moj pierwszy nr cda:

CDA02-06-96_bz1wv.jpgimage;s=644x461

 

 

:teehee: Akurat tak sie sklada, ze to SS jako pierwsze pismo dla graczy zaczal dodawac "jakies smieci" do pisma na dyskietkach. I to juz rok wczesniej niz cda. Byl tez pierwszym pismem, ktore dodalo plyty cd. Po prostu nie robili tego regularnie a cda zrobilo z cover cd swoj staly punkt programu. No i trzeba dodac ze przez bity rok nie bylo w cda pelniakow. Inne pisma tez nie mialy problemu z plytkami i jak slusznie tutaj zauwazono, SGK mial jakosciowo pelniaki lepsze. Bo jesli chcesz postawic zaraz teze, ze SS czy inne pisma upadly bo cda dalo pelne wersje to xD.

 

A nie juz Michaelis to napisal :dynia:

(pipi) prawda :dynia:

CDA wyszlo dokladnie jako pismo z plytka, protip stad ta nazwa. Mo A przypisywanie temu, ze ss bylo pierwsze jest co najmniej glupie. Jasne byly jakies dyskietki, ale to byly bonusy dla prenumeratorow. Nie kupilo sie tego w sklepie. I tak wszystko upadlo przez to, ze cda wszyscy kupowali dla plyt, a reszta, z roznym skutkiem, sobie z tym nie poradzila. Może nie doprecyzowalem, chodzilo mi o plyty nie pelniaki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.