Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.04.2019 o 14:44, marcinwks napisał:

Nie wiem jak to wygląda teraz, bo ostatni raz miałem Pixela w ręce z 2-3 lata temu, ale zapamiętałem ich głównie ze świetnego papieru i layoutu przypominającego Edge.

 

No to został już tylko layout ;) Jakość papieru mocno się pogorszyła. I tak jest lepiej niż w PE, ale to nie to samo co na początku. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.03.2019 o 10:56, grzybiarz napisał:

Niby taka lipa w "gazetce" CDA, ale ich fanpejdz lubi 234 873 osób, pod wpisami można znaleźć w (pipi) lajków, komentarzy. A PPE.pl - 96 521 i raptem kilka komentarzy we wpisach. 
Wiem, że to tylko jakiś lajk na fejsie, a nie kupowanie pisma, ale jakieś odniesienie ma do sprzedaży.
Wydawca PE, pewnie nie ma ustalonej takiej granicy jak CDA - im taka sprzedaż pewnie się nie opłaca.  

Chyba jednak wszyscy robią to w tym samym celu

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.04.2019 o 16:42, stoodio napisał:

Mocno mnie już irytuje ichnia ignorancja - często ma się wrażenie, że pisząc o jakiejś grze, posiłkują się informacją z drugiej (albo nawet trzeciej) ręki miast własnym doświadczeniem.

 

 :dog:

To nie wrazenie tylko fakt. Sporo głupot było, przy historii serii Resident Evil na przykład.

Za to miło wspominam tekst o serii Souls, jakaś babeczka go pisała i widać było, że zna się na temacie.

Odnośnik do komentarza

Czytam sobie książkę Micza, Wielka Księga Gier, powinna mieć podtytuł „komputerowa wersja”. Ponad 200 stron za mną, wyczytałem tylko ze Pac-Man powstał z pizzy bez kawałka (to wiedziałem, banał).
OSIEM stron o Nesie i dalej znowu firmy robiące przygodówki na komputery. Micz to maniak, ale już do przesady: wrzucił foto autostrady i podpisał „to właśnie tędy codziennie jechał do pracy gość x”. Albo cyknal fotę jakiejś restauracji gdzie typ z Atari poznał żonę. Trochę to creepy, niczym Yano stojący pod siłownia.
A poniżej fragment z Maniac Mansion. Brzmi to tak, jakby Micz mówił „nie nie zgadzam się ze Mario to świetna gra, Maniac Mansion jest lepsze!”.
Taka księga powinna być zredagowana przez kilka osób, brak tu maniaków konsol, automatów. No ale czytam dalej, zobaczymy na ilu stronach będzie o najlepszej konsoli PlayStation :)
6cc1ba4358b569c33679a06e12d3e309.jpg

 

I taki gość przejmuje pismo, które w 100% jest o konsolach. 


Maniac_Mansion.png czy to lepsze? NES_Super_Mario_Bros.png

:)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Przeczytałem właśnie Wielka Księga Gier:
i-wielka-ksiega-gier-historia-gier-od-po

Kurła panowie... przed chwilą dowiedziałem się że na VRa, nie wyszło nic dobrego, poza Residentem VII, od K O N A M I.

Tego jest więcej. Mam wrażenie że gość zatrzymał się w połowie lat '90, więc te 400 stron (z 600) jest jaraniem się Maniac Mansion i innymi pierdami z komputerów. A potem istny misz masz. 
Na jednej stronie mamy wspomnienia o Monkey Island, zbiórce na Oculus Rifta i o Last of Us. To nijak nie pasuje do tytułu działu "Powrót japońskiego króla", a często nasiebane jest kilka niepasujących do siebie tytułów.

Porobiłem sobie foty i może opiszę jakoś poważniej - chciałbym to wrzucić na ich fejsa, ale raczej z jakiegoś fejkowego konta:)

Wydaje mi się, że taka księga musi być pisana przez co najmniej dwie osoby, a nie gościa żyjącego tamtymi czasami, który może dopiero od niedawna ma PS4, a tak pewnie całe życie grał na komputerach. Taki gośc nie może obiektywnie napisać Wielkiej Księgi Gier.

I ta ciągła krytyka gier Nintendo, że jak takie gry mogą się sprzedawać, skoro to Maniac Mansion jest lepszy!

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Te książki mają sens jak są pisane trochę tak jak encyklopedia. W innym wypadku mi się to ciężko czyta zwłaszcza ,że takie rzeczy piszą  w większości osoby które wychowały się na komputerach w latach 80. Jest to mega stronnicze a nawet jak nie jest to rzeczy dotyczące konsol są niemerytoryczne. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.05.2019 o 12:59, grzybiarz napisał:

Micz to maniak, ale już do przesady: wrzucił foto autostrady i podpisał „to właśnie tędy codziennie jechał do pracy gość x”. Albo cyknal fotę jakiejś restauracji gdzie typ z Atari poznał żonę. Trochę to creepy, niczym Yano stojący pod siłownia.

 

W dniu 2.05.2019 o 21:40, pajgi napisał:

Zaraz, zaraz, ktoś jest za bardzo creepy dla grzybiarza? Koniec żartów, sprawa jest poważna. 

No, ale czytaj całość. Gość jak pojechał do Stanów, to zrobił fotę lokalowi, gdzie jakiś typ z Atari poznał żonę. Czy to jest istotne?
Jest to tak samo dziwne, jakbym ja pojechał do Paryża i zrobił fotę wieży Eiffla i napisał "wieża z której Hiv pluł na ludzi w 2001 roku".

Odnośnik do komentarza

Creepy byłoby gdyby pojechał i sfotografował z ukrycia tę żonę. Fotografowanie miejsc gdzie ktoś tam coś robił nie jest niczym nowym czy zaskakującym, przeczytaj dowolną historyczną książkę.

Porównanie jakieś tam ikony gamedevu do HIVa, no to jest dziwne. Tak czy siak widać, że twoja podjarka plującym gostkiem z czasem (nie wiedzieć dlaczego) trochę przyrdzewiała, a jego nie. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

cda-okl_7bts-mala_17aa2.jpg

Za chwilę trzysetny numer CD-A. Ja pierdziule, zbieram sporadycznie od 2001 roku, w zasadzie to jak kupiłem nowego kompa w 2016, to zbierałem pisemko co miesiąc przez rok, ale czy czytałem od deski do deski?
No właśnie nie:/ Chociaż przyznam, niektóre teksty czyta się bardzo dobrze, ale jednak dwie gazetki na miesiąc (ponad 200 stron), to dla mnie za dużo :/

I co my tu mamy za pełniaki? Opowieści z Nyanii? To jakaś literówka? World War I, kolejna literówka? :)
Okładka im wyszła, z jakiej to gry?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...