Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś gry były lepsze i bardziej innowacyjne to FAKT. Ten czas już nie wróci bo zmienił się sposób produkowania. Czytałem dużio wywiadów z ludźmi co robili te gry kiedyś pracując np. dla EA, Lucasarts czy Sierry i dla nich praca w gamedevie to były drugie studia i luźna atmosfera. Nikt nie liczył na żadną kasę i nikt nad nikim nie stał. Teraz korpo (pipi) itp więc wiecie. Eh kiedyś to było...

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, grzybiarz napisał:

No po prostu źle się czyta na ekranie:/ w życiu przeczytałem może kilka stron psx extreme, a pixela może kilka zdań:/ 

jest ktos tutaj, kto przeczytał cały numer w cyfrze?

Dlatego oddaję. Zresztą ja mam opcję papierową to tym bardziej cyfra out.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dużo. Ja poznałem kolegę w gimnazjum przez Cd-Actiony. Gość nawet pisywał tu na forum, a nigdy nie miał żadnej konsoli.
Mój pierwszy CD-A:
174253218.jpg
2/2001
Dwie płyty, 204 strony - jak przesiadłem się na PC, z PSXa i tamtejszych pisemek, to byłem w szoku.
W ogóle 204 strony... dziś nie do pomyślenia. A cenowo taniej niż PSM.

Odnośnik do komentarza

No ja podobnie, grałem na PSX i zazdrościłem blacharzom tych wszystkich pisemek, demek, pełnych wersji za 20 zł (tyle samo kosztował OPSM z kilkoma demami). Dużo czytania, jakość papieru, płyty wypełnione po brzegi, no inny świat co by nie mówić. Później nabyłem kompa, zachłysnąłem się tym trochę, a koniec końców i tak najlepsze wspomnienia mam z szarakiem, połowy gier na piecu nawet nie skończyłem, typowy efekt przesytu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja uwielbiam te stare numery CDA czy Świat Gier Komputerowych. Do któregoś roku poziom był naprawdę świetny. Później widać było ,że niektórym zbyt dobrze nie płacą i z czasem wchodzili raczej marni redaktorzy. Pod koniec gimnazjum pismo już było tylko dodatkiem do płyty i przestałem to kupować. 

 

Jednak do dzisiaj ogrywam mnóstwo gier z tego okresu, był to złoty okres dla RTSów które są jednym z moich ulubionych gatunków gier obok fpsów, cRPG oraz turówek. 

Odnośnik do komentarza

Są z tego jakieś oficjalne dane? Może inaczej: dane sprzedażowe polskich pism growych ogółem. Mam nadzieję że sprawy nie mają się tak źle, bo wizja prasy growej jedynie w formie cyfrowej jest dla mnie przerażająca jak dla niektórych pełne przejście na dystrybucję cyfrową gier.

 

1 minutę temu, Ukukuki napisał:

Ja uwielbiam te stare numery CDA

 

Oj tak, listy i humor potrafiły być całkiem harde. Podobało mi się to, bo wtedy te pisma były dla bardzo wąskiej grupy odbiorców i fajnie się kisiło w tym chamstwie. :cool: 

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Przerażające to jest przejście na model netflixowy xd Cyfrówki bardzo fajna sprawa. 

 

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/sprzedaz-miesiecznikow-komputerowych-kwiecien-2018-cd-action

6 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Oj tak, listy i humor potrafiły być całkiem harde. Podobało mi się to, bo wtedy te pisma były dla bardzo wąskiej grupy odbiorców i fajnie się kisiło w tym chamstwie. :cool: 

 

Do tego te magazyny i ziny na płytach, czytania na cały miesiąc :obama:

 

Był taki zin konsolowy i jeden z forumowiczów tam pisał. Był to chyba @ogqozo

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, pajgi napisał:

Ciekawe czy dotrwają do tego 300 numeru, bo sprzedaż leci na łeb na szyję.

No trochę kombinują. Zmiana ceny, brak płyty, szukają sposobu na zwiększenie sprzedaży/zysku. A masz jakieś dane dot. sprzedaży?

Edit

a dobra, mam. Kurde 52 000 sprzedane. Kiedyś się chwalili nakładem 200 000.

Godzinę temu, Ukukuki napisał:

 

Był taki zin konsolowy i jeden z forumowiczów tam pisał. Był to chyba @ogqozo

To był Konsole Zone w Action Magu. @Farmer tez tam pisywał. I ja w sumie ze dwie recki podesłałem :) : Finał fantasy chyba iv i harvest moon, albo ctr. Pisało się tylko o dobrych grach:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...