Skocz do zawartości

PS4 PROpremiera, preordery i ogólna szajba:)


shy4

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Strife napisał:

Sinju zależy jaki masz tv, jeżeli tylko full hd to moim zdaniem lepiej slimke, po cholerę bulić za coś czego się nie wykorzysta. 

Co? 

 

Przecież teraz wszedł update dla PS4 Pro, który dodaje supersampling w grach dla telewizorów FHD jeśli gra nie dostala Pro patcha. Moim zdaniem w slima się totalnie nie opłaca inwestować. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Kabson napisał:

wydaje mi się, że chyba będzie się bardziej brudziła od czarnucha

A możesz mi powiedzieć jak można zabrudzić konsole bo nie czaje? Trzymasz ją w tartaku, sortowni śmieci czy w chlewie?  Konsola użytkowana w normalny sposób (czyli stojąc/leżąc pod TV) nie ma prawa się zabrudzić. Jedyne co to może się zakurzyć i tutaj kurz będzie zdecydowanie mniej widoczny na białej powierzchni niż na czarnej.

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Strife napisał:

Sinju zależy jaki masz tv, jeżeli tylko full hd to moim zdaniem lepiej slimke, po cholerę bulić za coś czego się nie wykorzysta. 

 

Od samego początku nowe często gęsto gry korzystały z możliwości jakie dawało Pro nawet w 1080p, teraz kiedy jest supersampling w każdej gierce która wspiera Pro to już w ogóle powyższe stwierdzenie traci jakiekolwiek podstawy. Zawsze zakup Slim mógł być podyktowany tylko chęcią oszczędzenia środków, bo Pro zawsze dawała korzyści niezależnie od TV. Nie mówiąc o tym, że może za rok, dwa ktoś będzie chciał wymienić TV na model 4K (nie są aż takie drogie, żeby myśleć o tym jak o zakupie w dalekiej przyszłości) i już będzie miał konsolę, która potrafi wykorzystać jego możliwości.

Odnośnik do komentarza

Najlepszy argument przy wyborze sprzętu na dany moment - zaczekaj, przecież już cośtam za rogiem! Tak, niech typ czeka teraz dwa lata na premierę nowej konsoli o której jeszcze absolutnie nic nie wiadomo i kupuje potem premierowy model, który będzie trudno dostępny, droższy zapewne i do tego jak to z premierówkami awaryjny. Co to w końcu jest zaczekać dwa lata (jeśli tylko tyle, bo o kolejnej generacji nie wiadomo absolutnie nic).

 

Jeśli ktoś pyta czy warto brać teraz, w tym momencie PS4 Pro czy może slimkę, to interesuje go informacja na ten moment. Wydanie 1000 zł na slimkę kiedy można dorzucić połowę tej kwoty i mieć kilka razy potężniejszą maszynę (pod względem mocy GPU), która sprawdza się zarówno przy telewizorach 1080p jak i 4K jest całkowicie bez sensu. Gdyby slimki były po, nie wiem, 500 zł, to można by jeszcze mieć jakieś rozterki, ale jak ktoś czekał tyle lat na zakup PS4 to ostatnim, co chciałby usłyszeć to "zaczekaj jeszcze". Albo weź zubożoną wersję, która kosztuje prawie tyle samo co lepsza, bo w niewiadomej przyszłości może wyjdzie coś jeszcze mocniejszego.

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Ryo-San napisał:

A możesz mi powiedzieć jak można zabrudzić konsole bo nie czaje? [...]

Wystarczyło bym położył na niej spocone łapy i już ślady są ;]

 

Co do dylematu Pro a slim, zamiast slim wybrałbym fata ze wzg. na wyjście optyczne (ja używam)

Slim byłaby fajna jakby kosztowała trochę mniej, a tak to...

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, raven_raven napisał:

(...)

Jeśli ktoś pyta czy warto brać teraz, w tym momencie PS4 Pro czy może slimkę, to interesuje go informacja na ten moment. Wydanie 1000 zł na slimkę kiedy można dorzucić połowę tej kwoty i mieć kilka razy potężniejszą maszynę (pod względem mocy GPU), która sprawdza się zarówno przy telewizorach 1080p jak i 4K jest całkowicie bez sensu. Gdyby slimki były po, nie wiem, 500 zł, to można by jeszcze mieć jakieś rozterki, ale jak ktoś czekał tyle lat na zakup PS4 to ostatnim, co chciałby usłyszeć to "zaczekaj jeszcze". Albo weź zubożoną wersję, która kosztuje prawie tyle samo co lepsza, bo w niewiadomej przyszłości może wyjdzie coś jeszcze mocniejszego.

 

"Całkowicie bez sensu", no śmiem twierdzić, że to bardzo względna rzecz, zależna głównie od budżetu i planowania wydatków. Dla jednego 500 zł więcej za konsolę to kosmetyka, dla innego rozrzutność. Już nawet pomijam casuali, którzy zagrają w 3-5 gier przez całą generację i nawet nie zauważyliby różnic między sprzętami, więc oczywiste, że biorą co tańsze. Zresztą stosunek sprzedanych Pro do Slimów przez ponad rok ich funkcjonowania na rynku pokazuje, jakie są tendencje. Bo to, że ogólnie rzecz biorąc lepiej mieć Pro, nawet przy TV FHD, to nic odkrywczego. 

 

Jak RDR2 albo TLoU 2 będą chodzić w ~25 fpsach albo w jakiejś żałosnej rozdziałce, to może mi będzie trochę żal, że nie wziąłem prosiaka, ale na ten moment, na podstawie porównań i informacji na temat różnic w interesujących mnie tytułach, nie widzę powodu do narzekań. Ani jeden ani drugi sprzęt to nie jest high end. 

Odnośnik do komentarza

Ja też pomijam casuali, bo to jest forum mimo wszystko dla graczy, którzy coś więcej wiedzą o grach i zainteresowania mają trochę szersze, niż zwykły casual. A także oczekiwania. Jeśli dla kogoś te 500 zł robi różnicę, jeśli nie stać go na Pro, to chyba w ogóle nie ma się co pytać? Tak samo jeśli w ogóle nie robi mu różnicy czy gra w 20fps i 900p czy w 1440p i 30fps, to chyba sam sobie od razu odpowiedział, czyż nie? Więc w takim razie co ten mityczny "casual" w ogóle robi w argumentacji? Nie wiem też co ogólna tendencja sprzedażowa ma do pierwotnego pytania, bo idąc tym tropem to może odpowiedzią będzie w ogóle Switch, ten to się sprzedaje. Więc wybacz, że nie biorę pytającego z góry za każula i nie polecam mu bundle'a Slim + FIFA 18 z miejsca, bo przecież i tak nie zauważy różnicy i w nic ciekawszego nie zagra, a w ogóle to wszyscy inni też grają w FIFĘ na Slimkach.

 

Jeśli jednak ktoś się pyta czy Pro czy Slim, to zakładam, że ma zarówno budżet jak i mają dla niego znaczenie takie rzeczy jak wydajność czy rozdzielczość. Przy świetnym wsparciu Pro dla TV 1080p (ulepszenia w grach wspieranych na pro lub supersampling, a dla całej reszty beast mode) odpowiedź jest jasna: nie ma sensu brać Slimki.

 

Problem z takimi pytaniami jest czasami taki, że pytający zazwyczaj nie podaje powodu pytania. Trzeba w takiej sytuacji przyjąć jakiś i z tej perspektywy odpowiedzieć. Jeśli założeniem jest "nie mam kasy i się zastanawiam, czy Slim jest najtańszą, najuboższą, ale wciąż wystarczającą opcją" to owszem, można brać Slim, to nie jest zła konsola. Pytanie brzmi jednak "czy Pro się opłaca" i tak, bardzo się opłaca względem niewiele tańszej Slimki.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Widzę ze wywołałem trochę burzę, dzięki za wszystkie odpowiedzi. 

Jeżeli chodzi o to na czym gram to jest to monitor full HD (nic szczególnie dobrego, ot wystarcza żeby komfortowo pograć w gierki), natomiast co do powodu mojego pytania był tak naprawdę jeden czy jest sens dokładać ~400-500 zł do wersji PRO jeżeli na celu ma się jedynie przejść kilka gier (chce tylko i wyłącznie przejść ex'y do innych gier mam PC i Xboxa). 

Odnośnik do komentarza

@raven_raven

 

Można też przyjąć perspektywę ubogiej patoklasy. Ostatnio jako, że mój złom poszedł na leczenie do mechanika byłem zmuszony jechać busami do pracy. Wracając do domu taka scenka rodzajowa.

Jest para (dziewczyna całkiem całkiem, chłopaczek ubrany jakby zaraz miał pytać kierownika o 2 zł na winiacza):

On - no musze wkońcu kupić sobie konsole, tylko droga jeszcze w lombardzie.

Ona - Którą?

On - PS3.

 

Kurtyna.

 

Takie ziomki to i za 15 lat bedą prosiaka kupować. I to z wyrzeczeniami. Czy kupić Pro czy jedzonko dla Brajanka.

 

Edyta bo zapomniałem dodać.

Kwota o której była mowa to nędzne 300zł. Czaicie? 300zł to wciąż drogo. Do laysów powinni dodawać za friko konsole coby naród wybranców był zadowolony. Dopiero by były console wars.

Ja mam lepszą konsole od Twojej bo moja była w laysach a Twoja w Top chips. 
O matko.

 

A odpowiadając na pytanie to oczywiście, że lepiej brać Prosiaka. Jeżeli oczywiście fundusze na to pozwalają. Ja niewiem nadczym się tu zastanawiać. To tak jakby ktoś kminił czy kupić premierowego Xbone czy Xoxa.

Edytowane przez Mani
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Sinju napisał:

Widzę ze wywołałem trochę burzę, dzięki za wszystkie odpowiedzi. 

Jeżeli chodzi o to na czym gram to jest to monitor full HD (nic szczególnie dobrego, ot wystarcza żeby komfortowo pograć w gierki), natomiast co do powodu mojego pytania był tak naprawdę jeden czy jest sens dokładać ~400-500 zł do wersji PRO jeżeli na celu ma się jedynie przejść kilka gier (chce tylko i wyłącznie przejść ex'y do innych gier mam PC i Xboxa). 

 

Zależy od Ciebie tak naprawdę. Nie wiem, czy chcesz sprzedać to potem, bo jeśli tak to teraz dołożysz więcej, ale potem też sprzedasz za więcej. Z kolei jak się nie przejmujesz specjalnie grafiką, to może faktycznie idź najtańszym kosztem. Taki Nioh na Slimce wygląda w moim mniemaniu słabiej przez gorsze rozdzielczości, TLG jest mierzalnie gorszy, ktoś inny powie, że jeden pies dla niego. Gierki od samego Sony są zazwyczaj bardzo porządne, więc nie wiem co tam chcesz ograć, ale Uncharted 4 czy Horizon Zero Dawn nawet na Slimce będą się prezentować i działać godnie. Ja bym brał Pro bez zastanowienia, ale ja to ja. Chyba już każdy Ci nakreślił jak się sytuacja ma z jego perspektywy, zastanów się sam teraz.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Mani napisał:

@raven_raven

 

Wracając do domu taka scenka rodzajowa.

Jest para (dziewczyna całkiem całkiem, chłopaczek ubrany jakby zaraz miał pytać kierownika o 2 zł na winiacza):

On - no musze wkońcu kupić sobie konsole, tylko droga jeszcze w lombardzie.

Ona - Którą?

On - PS3.

 

Kurtyna.

 

Takie ziomki to i za 15 lat bedą prosiaka kupować. I to z wyrzeczeniami. Czy kupić Pro czy jedzonko dla Brajanka.

 

Edyta bo zapomniałem dodać.

Kwota o której była mowa to nędzne 300zł. Czaicie? 300zł to wciąż drogo. Do laysów powinni dodawać za friko konsole coby naród wybranców był zadowolony. Dopiero by były console wars.

Ja mam lepszą konsole od Twojej bo moja była w laysach a Twoja w Top chips. 
O matko.

Roz(pipi)ał mnie ten opis :)

Dobre.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...