Skocz do zawartości

PS4 PROpremiera, preordery i ogólna szajba:)


shy4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie posiadam ps4 pro i tv 55 cali samsung j6300. Kumpel twierdzi ze nie warto kupować tv 4k za około 4 tys ponieważ absolutne minimum do ps4 pro to samsubg ks8000 z matryca 10 bit . Kolega tez twierdzi ze powyżej 2m nie widać różnicy między 4k a 1080p plus downsampling. Jakie jest wasze zdanie ?

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Panowie posiadam ps4 pro i tv 55 cali samsung j6300. Kumpel twierdzi ze nie warto kupować tv 4k za około 4 tys ponieważ absolutne minimum do ps4 pro to samsubg ks8000 z matryca 10 bit . Kolega tez twierdzi ze powyżej 2m nie widać różnicy między 4k a 1080p plus downsampling. Jakie jest wasze zdanie ?

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

 

A kolega ma ps4 pro i telewizor 4k że takie mądrości prawi?

Odnośnik do komentarza

"kolega mówił"

kolega chyba nie wie, że PS4 Pro nie renderuje prawie żadnej gry w natywnym 4k.... 
najczęściej chyba spotkasz się z 1800p, podbitym do 4k - i to TV wyświetla.
więcej niż fHD ale znacznie mniej niż pełne 'czteryka'.

co do tv za 4000zł... wycinając zdanie że "do ps4 minimum" to nawet trochę się zgadza.
płacisz głównie za HDR i większą paletę barw, co chyba robi lepszą robotę niż rozdzielczość ponad 1080p.

obecny standard to 8bitów, dobry TV z HDR będzie miał 10-12 ......a niestety to kosztuje dużo - raczej więcej niż 4000zł.

w tej cenie dostaniesz rozdzielczość, ale bez rewelacyjnego hdr'a.

-pytanie czy chcesz z tym robić cokolwiek.
za 2 lata ceny spadną pewnie o połowę.

paradoksalnie nie jest źle mieć ekran fHD i PS4Pro.
wyższa rozdzielczość gry i skalowanie w dół do 1080p.
-zwykłe wygładzanie krawędzi.

Edytowane przez II Noxx II
Odnośnik do komentarza

Nie opłaca się...bo gry na Pro wcale nie są w 4K  :reggie: 
do tego byłby Ci potrzebny mocny PC z czymś pokroju gtx1080, a i tak 60fps w takiej rozdzielczości raczej nie uświadczysz. 

konsole są na to jak zwykle za słabe - hardware jeszcze zbyt drogi, a technologia to nic innego niż mnożenie pixeli na ekranie razy 4 względem fhd.
chyba łatwo zrozumieć, że ciężko mieć hardłer który to uciągnie.

moim zdaniem trzeba poczekać
- i na odpowiednie konsole
- i na tańsze ekrany 4K z DOBRYM hdr'em.

Odnośnik do komentarza

Hej mam pytanie: przebywam na jakiś czas w Niemczech i szukam PS4 PRO no i trafiła mi się używana sztuka w pełni sprawna aczkolwiek bez pada, pudełka oraz papierów. Gość twierdzi ze dostał Prosiaka w rozliczeniu za coś tam i dlatego tak a nie inaczej to wygląda. No i cena... nowki w sklepie stoją po 399€, używane 300-350€, a ten koleś chce tylko 230€ i dorzuca jakieś gierki pudełkowe. Warto zaryzykować i po sprawdzeniu ze nie ma bana na online - wziąć? Czy nie czekają na mnie jakieś myki (kradzież, ban etc.) które da się jakoś sprawdzić i zapobiec? Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Myślałem o samsung ku6000 . Na 10 bit mnie nie stać szczerze ... pytanie czy samo 4k dla ps4 pro się opłaca brać ? Z mojego samsunga j6300 jestem zadowolony ale chciałbym doświadczyć 4k ...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Bierz jakies 4k z hdr , roznica jest w chu.j wzgledem full hd i nie chodzi tylko o gry. Zupelnie nowa jakosc.

Odradzac moga tylko chyba ci co nie widzieli tez roznicy pomiedzy hd ready a full hd :yao:

Nawet sredniej jakosci hdr robi robote.

Odnośnik do komentarza

No to już zależy od zasobności portfela bo w sumie to ile jest tych gier z hdrem? Jak ktoś ma potem żreć gruz ale dzięki temu ma tv z hdr to średnio bym powiedział a jak kogoś stać bez bólu to takich pytań nie zadaje.

Odnośnik do komentarza

Ja mam z kolei odwrotną sytuację - mam telewizor 4K HDR ale waham się czy brać prosiaka (mam zwykłą wersję). Wczoraj zacząłem grać w Horizon i, o ile w tym tytule, wiem że różnica może być widoczna, to w 90% innych gier już to będzie i tak jeden uj. Nie robi mi jeden cień więcej, czy stałe 60fps zamiast 45, jak animacja spadnie do 10fps trzy razy w ciągu 10 godzin gry to mi też jest bez różnicy.

Edytowane przez kiseki
Odnośnik do komentarza

Właśnie teraz większość gier co wyjdzie będzie lepiej wyglądało/chodziło na pro. Ja mam tv 55'' fhd i gry wyglądają lepiej (titanfall grałem na xone, trochę grałem na bieda ps4 i prosie i jest różnica), na tv 4k to już w ogóle to fajnie musi wyglądać. Ja planuję pod koniec roku zmianę tv na jakiegoś 65'' 4k hdr aby w pełni cieszyć się prosiakiem.

Odnośnik do komentarza

Ja mam z kolei odwrotną sytuację - mam telewizor 4K HDR ale waham się czy brać prosiaka (mam zwykłą wersję). Wczoraj zacząłem grać w Horizon i, o ile w tym tytule, wiem że różnica może być widoczna, to w 90% innych gier już to będzie i tak jeden uj. Nie robi mi jeden cień więcej, czy stałe 60fps zamiast 45, jak animacja spadnie do 10fps trzy razy w ciągu 10 godzin gry to mi też jest bez różnicy.

Yyyyy nie wiem kto ci to powiedział ale w innych grach będzie też różnica. Taki Ratchet, Uncharted, TLoU, NBA 2k itd. wyglądają znacznie lepiej. Stare gierki bez paczów na pro też dostały boosta np taki Evil Within czy Bloodborne. Nie mówię nawet o nowych gierkach bo tu różnice są największe.

Jak się zastanawiasz to chyba argumant przytoczony przez blubera ma tu rację bytu. Jak ciè stać to nie ma co się zastanawiać i brać bo różnica jest duża.

ps pamiętaj, że najmniejsze różnice widzą osoby bez prosiaka i to one najczęściej namawiają aby nie wymieniać sprzętu;)

Edytowane przez balon
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...