Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moje doświadczenia z nausznymi słuchawkami skończyły się jakieś 15 lat temu, przez to pytam :) Obecnie mam stare (8,5 roku) kino 5.1 LG, więc jeżeli teoretycznie mógłbym je zastąpić takim headsetem to zakup nowego kina bym odwlekł w czasie, albo środki przeznaczył na coś innego.

Odnośnik do komentarza

Nie zastąpisz kina słuchawkami. To 7.1 to takie wirtualne trochę. 3D jest dedykowane do konkretnych gier.

Możesz podłączyć słuchawki bezprzewodowo z kompem ale to tylko stereo będzie. To samo po kablu - stereo. 7.1 działa tylko na konsoli. A 3D tylko w wybranych grach. 


Chyba że do multi - ja bardzo sobie chwalę połączenie multi + słuchawki. Ale jak mam wybierać to kino > słuchawki.

Odnośnik do komentarza

Nawet najlepsze kino domowe zawsze będzie gorsze w odbiorze od każdych szanujących się słuchawek, a to ze względu na odbicie dźwięku od ścian w salonie/pokoju. Kwestia tylko co kto lubi i jak mu się wygodnie gra. Np. ja w dzień wolę grać dosyć głośno na kolumnach (po zmianie ampli mam teraz 7.1 stereo- 6 kolumn: dwa duże centry, dwa średnie tyły, dwa małe sorround back, brakuje mi tylko centralnego i subwoofera, ten pierwszy niebawem sobie sprawię). Ale jak przychodzi 22:00 to już zakładam słuchawki i jazda. Filmy na blu-ray'u z kolei oglądam tylko na kinie domowym, tak samo muzyka i sport w TV (Premier League w Dolby na NC+ yeah!).

 

Przy okazji ponawiam pytanie odnośnie PS4 i jego możliwości dźwiękowych- czemu u licha ta konsola jeszcze nie odbiera DTS albo chociaż Dolby Digital w filmach blu-ray pytam się? Nadal moim player'em zostaje PS3, które obsługuje te formaty.

Odnośnik do komentarza

Cześć wam ! Jestem tu nowy, dopiero tak jakby zwiedzam forum, ale postanowiłem zajrzeć od razu to tego tematu. Chciałem kupić słuchawki w przedziale cenowym 350-400 zł. Czytam troszkę o tym wszystkim tu i na innych forach. Wszędzie pojawia się Turtle albo goldy . Jednak nie widza mi się słuchawki bezprzewodowe. Wole kabel. Chyba ze ktoś dość prosty sposób przetłumaczy mi, dlaczego bezprzewodowe są lepsze :D Tak czy siak wracając do tematu słuchawek do ps4, poleca ktoś jakieś sluchawki, aby były adekwatne jakościowo do tej ceny właśnie ? Myślałem o Hyperx Cloud 2 maja sporo dobrych opinii. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Bezprzewodowe są lepsze, bo... bo są bezprzewodowe. To po prostu zależy czy komuś kabel przeszkadza czy nie. Ja lubię swoje Elite za brak kabla, dla mnie jest to znacznie wygodniejsze.

 

Goldy raczej odradzam, bo lubią pękać, ale to tyle z pomocy, bo od kilku lat jadę na elitkach i nie używałem innych :)

Odnośnik do komentarza

Czyli w sumie wygoda tylko, myślałem, że da się odczuć na jakości dźwięku. Okej, ale, tak czy siak, nie wiem, jak słuchaweczki byłyby najlepsze w przedziale 350-400zł. :scratch_one-s_head:

Ja  mam hyper cloudy właśnie i polecam. Goldy 2.0. mi wpierw popękały a ostatnio odkryłem że bateria padła (po 2 latach bardzo rzadkiego używania) i ładuje się na max 5 minut. Ja gram obecnie na hyper cloudach po kablu czy to konsola (xone i ps4 do pada podłączony headset) czy pc (kabel usb o wiele dłuższy). Dźwięk mi pasuje jest lepszy niż na sony 2.0 czy moich starych słuchawkach z marketu.  A mikrofon jest o kilka długości lepszy od tego w sony 2.0.  Hyper Cloudy są bardzo wygodne do tego masz wymienne poduszki na troszkę mniej grzejące ucho :)  

 

Zanim ktoś napisze że jest wiele lepszych słuchawek. Ja to wiem i ty to wiesz ale w cenie do 300 zł hyper cloudy konkurencji raczej nie mają. Przynajmniej patrząc na słuchawki które ja testowałem. Jakość wykonania, dźwięk i mikrofon wszystko naprawdę na bardzo wysokim poziomie jak na cene.  Używam od października i sobie chwalę. Oczywiście mówimy o headasetach z mikrofonem bo za 300-400 zł można mieć lepsze słuchawki studyjne tylko bez mikrofonu.

 

 

W twoim przypadku wszystko zależy od tego na czym grasz. Jak tylko na ps4 to możesz się nad tymi słuchawkami nowymi od sony zastanowić (podobno lepsze wykonanie) ale odradzam sony 2.0.  Jeżeli grasz też czasem na czym innym to słuchawki sony sobie kompletnie odpuść.  

Odnośnik do komentarza

Też mogę polecić HyperX Cloud. Wcześniej używałem Creative Fatallity za 100zł i były ok. Teraz w porównaniu do Cloudów wyglądają jak tanie badziewie za 20zł (nie mówię o dźwięku, bo ten jest dobry).

Są też nowsze wersje np Core, ale różnią się tylko brakiem dodadków, bo słuchawki są te same. Lepiej jednak dać te 40zł więcej i dostajemy przedłużacz, pilota na kablu z regulacją głośności i drugą parę nauszników :)

Odnośnik do komentarza

Blant, te hyper mają osobno sterowanie gra/czat?

Tylko na pc (przedłużacz usb) w przypadku konsoli (xbox i ps4) to regulujesz to w menu . Mówię o hyper cloud 2 nie wiem jak było przy hyper cloud 1. A i mikrofon można wyjąć jak grasz w singlowe gry.

Odnośnik do komentarza

Goldy 2.0 mam od ponad roku i nic nie pęka dość fajny dźwięk przestrzenny ale basy to jakaś mega wydmuszka, jak jakieś pierdnięcie, tak samo odgłosy ryków, wybuchów itp.)

 

Są jakieś dobre słuchawki z mocnym basem w gierkach (wybuchy, ryki itp). Ważne żeby nie miały kabli i miały jakiś tam dźwięk przestrzenny. Budżet myślę, że tak do 500 zł.

Odnośnik do komentarza

 

Czyli w sumie wygoda tylko, myślałem, że da się odczuć na jakości dźwięku. Okej, ale, tak czy siak, nie wiem, jak słuchaweczki byłyby najlepsze w przedziale 350-400zł. :scratch_one-s_head:

Ja  mam hyper cloudy właśnie i polecam. Goldy 2.0. mi wpierw popękały a ostatnio odkryłem że bateria padła (po 2 latach bardzo rzadkiego używania) i ładuje się na max 5 minut. Ja gram obecnie na hyper cloudach po kablu czy to konsola (xone i ps4 do pada podłączony headset) czy pc (kabel usb o wiele dłuższy). Dźwięk mi pasuje jest lepszy niż na sony 2.0 czy moich starych słuchawkach z marketu.  A mikrofon jest o kilka długości lepszy od tego w sony 2.0.  Hyper Cloudy są bardzo wygodne do tego masz wymienne poduszki na troszkę mniej grzejące ucho :)

 

Zanim ktoś napisze że jest wiele lepszych słuchawek. Ja to wiem i ty to wiesz ale w cenie do 300 zł hyper cloudy konkurencji raczej nie mają. Przynajmniej patrząc na słuchawki które ja testowałem. Jakość wykonania, dźwięk i mikrofon wszystko naprawdę na bardzo wysokim poziomie jak na cene.  Używam od października i sobie chwalę. Oczywiście mówimy o headasetach z mikrofonem bo za 300-400 zł można mieć lepsze słuchawki studyjne tylko bez mikrofonu.

 

 

W twoim przypadku wszystko zależy od tego na czym grasz. Jak tylko na ps4 to możesz się nad tymi słuchawkami nowymi od sony zastanowić (podobno lepsze wykonanie) ale odradzam sony 2.0.  Jeżeli grasz też czasem na czym innym to słuchawki sony sobie kompletnie odpuść.  

 

 Tylko do Ps4, muzyka dla mnie zupełnie inny dział słuchawki mam do tego zupełnie inny sprzęt. Dzięki wielkie chłopaki co do nowych słuchawek Sony nie widzi mi się ostatnimi czasu kupować od nich akcesoria do konsoli, bo mam wrażenie, że cena nie jest adekwatna do jakości :drag:

Ale faktycznie obejrzałem parę recenzji i HyperX Cloud 2 w tym przedziale cenowym wypadają najlepiej ej chyba, jeśli chodzi o chedsety. Sam mam domownika, który ma HyperX cloud Core, lecz są w ciągłym użytku. Czasami uda mi się podpierdzielić je na jedną sesje i tez grają dobrze, czysty soczysty dźwięk

Więc myślę, że warto dołożyć kilka zlotych do tych "dwójek". Jak przyjdą, to cos o nich napisze tutaj.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale te headsety które tutaj podaliście to większość mają tak badziewny wygląd, że szok. Te od Sony w porównaniu to Francja elegancja i nie wstyd by mi było ich użyć poza gejmingowym zakątkiem mojego pokoju, czego nie powiem o tych hyper itp... Czy pod względem estetyki znajdzie się coś na poziomie słuchawek Sony? No i nie jestem w temacie, ale obiło mi się o uszy że PS4 nie obsługuje słuchawek bt tak jak ps3?

Ale te headsety które tutaj podaliście to większość mają tak badziewny wygląd, że szok. Te od Sony w porównaniu to Francja elegancja i nie wstyd by mi było ich użyć poza gejmingowym zakątkiem mojego pokoju, czego nie powiem o tych hyper itp... Czy pod względem estetyki znajdzie się coś na poziomie słuchawek Sony? No i nie jestem w temacie, ale obiło mi się o uszy że PS4 nie obsługuje słuchawek bt tak jak ps3?

Odnośnik do komentarza

Ale te headsety które tutaj podaliście to większość mają tak badziewny wygląd, że szok. Te od Sony w porównaniu to Francja elegancja i nie wstyd by mi było ich użyć poza gejmingowym zakątkiem mojego pokoju, czego nie powiem o tych hyper itp... Czy pod względem estetyki znajdzie się coś na poziomie słuchawek Sony? No i nie jestem w temacie, ale obiło mi się o uszy że PS4 nie obsługuje słuchawek bt tak jak ps3?

Ale te headsety które tutaj podaliście to większość mają tak badziewny wygląd, że szok. Te od Sony w porównaniu to Francja elegancja i nie wstyd by mi było ich użyć poza gejmingowym zakątkiem mojego pokoju, czego nie powiem o tych hyper itp... Czy pod względem estetyki znajdzie się coś na poziomie słuchawek Sony? No i nie jestem w temacie, ale obiło mi się o uszy że PS4 nie obsługuje słuchawek bt tak jak ps3?

 

Hyper cloudy czarno szare wyglądają bardzo gustownie i lepiej od sony 2.0. Jak patrzysz na ten sam model ale czerwony to się nie dziwie . Co do reszty się nie wypowiem 

Hyper cloudy czarno szare wyglądają bardzo gustownie i lepiej od sony 2.0. Jak patrzysz na ten sam model ale czerwony to się nie dziwie . Co do reszty się nie wypowiem 

 

 

Edycja: Łap zdjęcie 

cloud_II_top-600x400.jpg

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no sorki, ale odstrasza mnie ten ich X, jedyne z czym mi się kojarzą, to blacharz, taboret, m+k i monitor 19 cali :D Słuchawki Sony Platinum, moim zdaniem są bardziej gustowne.
Ładnie wyglądają jeszcze Steelseries, tyle że jeśli miałbym kupować słuchawki za kasę powyżej 300zł, to musowo z opcją bezprzewodowego korzystania, a Steelseries woła sobie za takie 179€...

Jedyne które mógłbym kupić za 4 stówki w ich ofercie, są na kablu i wyglądają tak

4d0300b2514c41ac9af0cee6d8778363.png.100

 

W ogóle powiedzcie, jaki sens jest kupowania drogich słuchawek na jacku do PS4, skoro dźwięk idzie przez bezprzewodowego pada, który z pewnością nie ma zastosowanej jakiejś porządnej technologii, która pozwala przesłać wysoką jakość dźwięku... chyba nawet te bezprzewodowe z dedykowanym donglem dzadzą lepszy dźwięk niż słuchawki za 500zł podpięte do pada.

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

Nie wiem ale za to wiem jaki jest sens kupowania sony 2.0 . Żaden :D 

 

 

Właśnie wróciłem z MM. Oczywiście gwarancja na sony 2.0 była na rok. Akumulator kompletnie padł więc mam słuchawki przewodowe z (pipi)owym dźwiękiem i lekko pękniętym bokiem. Nie wiem jak te nowe słuchawki ale nikomu nawet najgorszemu wrogowi nie poleciłbym sony 2.0.  350 zł wyrzucone w błoto.  

 

 

P.S. Te Hyper cloudy naprawdę świetnie wyglądają na żywo no ale tutaj to kwestia gustu.  Bardziej bazarowo dla mnie wyglądały zawsze sony 2.0 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...