Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Ping, ile tytułów brakuje?

 

Jeszcze troszeczkę...

Od jakiegoś czasu odkładam sobie jakieś drobniaki i w styczniu ruszam do tokjo po trudno dostępne gry z regionu ntsc-j. Być może uda mi się w trakcie tripa wyskoczyć na chwilę (2-3 dni) do Korei, gdzie mam zamiar latać za rzadkim, powtarzam, RZADKIM tytułem Superstar Karaoke (jedyny k-exclusive, chociaż jest kilka koreańskich wariantów gier ogólnodostępnych, które mają osobny achievement set - dynasty warriors na przykład).

 

No ale jestem bliżej niż dalej.

 

Przy czym fullsety to moje ogólne zboczenie, tylko teraz skupiam się na Xboksie :).

Odnośnik do komentarza

 

Ping, ile tytułów brakuje?

 

Jeszcze troszeczkę...

Od jakiegoś czasu odkładam sobie jakieś drobniaki i w styczniu ruszam do tokjo po trudno dostępne gry z regionu ntsc-j. Być może uda mi się w trakcie tripa wyskoczyć na chwilę (2-3 dni) do Korei, gdzie mam zamiar latać za rzadkim, powtarzam, RZADKIM tytułem Superstar Karaoke (jedyny k-exclusive, chociaż jest kilka koreańskich wariantów gier ogólnodostępnych, które mają osobny achievement set - dynasty warriors na przykład).

 

No ale jestem bliżej niż dalej.

 

Przy czym fullsety to moje ogólne zboczenie, tylko teraz skupiam się na Xboksie :).

 

Z "zachodnich" gierek masz już prawie wszystko pewnie? W jakimś Excelu masz listę żeby wiedzieć czego brakuje?

Odnośnik do komentarza

Jestem mistrzem organizacji zbiorów, więc każda platforma ma swój własny excelowy spreadsheet z listą gier i informacjami typu system (PAL/NTSC/J), wersje językowe, stan, dodatkowe uwagi - faktycznie zdarza się czasem kupić coś, co już mam, ale dotyczy to raczej platform retro (bo najmniej czasu im poświęcam więc wiadomo, rozeznanie mniejsze).

Odnośnik do komentarza

Wikipedia nie uwzględnia wariantów z osobnym achievement setem - takie Dynasty Warriors 6 wedle wikipedii na liście figuruje tylko raz, a jest wersja EU, US, JP, KR, CHN.

 

Szacuję, że retaili jest około 1500, wliczając już w to różne warianty i gry japońskie. Najtrudniej zdobyć oczywiście wydania chińskie (wersje mainland, nie hongkońskie, które zazwyczaj są zwykłymi japończykami w dwujęzykowym pudełku/są po angielsku) i koreańskie. Niektóre koreańczyki zbieracze wyceniają na 150-200$, ale to grube przestrzelenie. Teoretycznie bardziej się opłaca wybrać do Korei i kupić te kilkanaście gier, chociaż nie wiem jak w praktyce wygląda tam dostępność gier na Xboksa 360.

 

Obecnie się skupiam na niszowych tytułach, bo mają małe nakłady i prawdopodobieństwo znalezienia takiej gry w dobrym stanie maleje z roku na rok. Brakuje mi też o dziwo sporo rzeczy triple A, bo często miałem dostęp do promki/kodu na premierę.

Edytowane przez ping
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest tak jak Grzybiarz pisze - kupuję gry na większość platform, więc zebranie wszystkiego jest raczej niemożliwe. W przypadku X360 po prostu będę miał satysfakcję, liczy się podróż nie cel czy jakoś tak.

 

Ragus - PS2 bo gier jest więcej i trudniej trafić coś w idealnym stanie (nośnik optyczny podatny na rysy/uszkodzenia). Ale to przyjemniejsza opcja, bo na DSie masz pewnie kilkaset gier typu przebieranie dziewczynek czy czesanie koników*.

 

 

*My Horse and Me 2 - jedna z rzadszych gier na X360.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oba trudne bo maja ponad 2000 gier. Na DS jest duzo ciezko dostepnych crapów jak wyprawa z moim osiołkiem 2, moj chłopak, ułóż bukiet kwiatów itp wydawane przez 1-2 osobowe studia w małych nakładach bo it ak sie to nie sprzeda. PS2 ma około 2500 tytułów, niektore dostepne pewnie tylko w danych regionach, do tego kilka białych kruków itp.

 

Do tego Gamestop i inne amerykanskie sklepy wywalaja pudełka i instrukcje do gier DS i zostawiaja same carty, wiec kolekcjonowanie jest tez utrudnione o ten aspekt.

 

Napewno z DS'em sie nie idzie na pełna kolekcje bo tam około 1200 gier to crapy.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Na PS2 rzadkie/drogie są przede wszystkim shmupy wydane tylko w Japonii, trudno też zdobyć cały set SEGA AGES i Simple 2000 mimo że były wydawane w budżetowych cenach. jRPGi po 150-200zł to akurat pikuś i najmniejszy problem. Do tego jest pierdyliard gier o których istnieniu nikt nie wie. Że zrobili na to remake Tengai Makyou II dowiedziałem się dopiero, jak kupiłem tę grę.

 

No i jest tez dużo syfu - w japonii masa tytułów pachinko/slots, oprócz tego tekstówki...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...