Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

nWe08cd.jpg

 

Parę stron temu, a na premierę wrzucane hurtowo. Fotek ze Spyro, które też wymaga pobrania danych do uruchomienia gry nie chce mi się szukać. Tak że czasami pudełka z grami na konsole mają taki sam sens i kawałek okrągłego plastiku w pudełku niewiele zmienia.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, devilbot napisał:

Pudełka na PC mają sens bo często na premierę kupione w boxie są nawet o 50-60 zł tańsze niż cena na steamie. Nie to żebym kupował cokolwiek na premierę ale tak właśnie jest.

Ano było taniej, o 2 dyszki w sumie - detal, nie warto, strata miejsca na półce, tylko cyfra (szczególnie na PC) itp, itd. Uhhh... ;)

Odnośnik do komentarza

Nie ma w tym żadnej historii tak naprawdę :) Od dłuższego czasu chodziło mi po głowie kilka tytułów dostępnych wyłącznie na PC (Age of Empires 2 Definitive Edition, Disco Elysium, Mordhau), więc sprezentowałem sobie mocnego PC-ta. Sprzęt jest podpięty pod duży TV, pad od XOX w łapie, wszystko śmiga w 100-120 fpsach (na punkcie których jestem okropnie wyczulony, nie od dziś), przy oprawie o jakiej na XOX czy PS4 Pro mogłem z miejsca zapomnieć. Dodatkowo maszyna chodzi cicho, miejsca na dysku wciąż jest sporo, więc postanowiłem, że wszystkie multiplatformowe tytuły wolę jednak ogrywać w tej formie. Ta oprawa i framerate na poziomie 100+ to dla mnie podstawowy argument (plus możliwość testowania gry przez jakiś czas z ewentualną opcją zwrotu jeśli zakup okazał się niewypałem). Zalet jest zdecydowanie więcej tak naprawdę (odniesienie mam, bo serio przez ostatnie 20 lat grałem wyłącznie na konsolach), ale to nie miejsce i czas  :)

  • Plusik 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie. Za to przy rwących 30 vs beton 60 (obraz wyświetlany w 100-120, jednak ograniczony przez Vsync i 60hz odbiornik) zdecydowanie tak. O jakości oprawy nie wspominając.

 

Control będzie tutaj idealnym przykładem, jednak lista takich tytułów (a co za tym idzie i różnic) jest nieskończenie długa.

Odnośnik do komentarza

Miałem jakiś czas temu monitor 144 Hz (TN) i dla mnie 75 Hz to optymalna opcja. 60 trochę mało, jak się spróbuje tych 75, a 144 Hz to już overkill dla mnie i nawet jeśli jest jakaś niewielka różnica, to na pewno nie tak zauważalna, jak w przypadku 60Hz vs 75Hz.

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, krzysiekp392 napisał:

Miałem jakiś czas temu monitor 144 Hz (TN) i dla mnie 75 Hz to optymalna opcja. 60 trochę mało, jak się spróbuje tych 75, a 144 Hz to już overkill dla mnie i nawet jeśli jest jakaś niewielka różnica, to na pewno nie tak zauważalna, jak w przypadku 60Hz vs 75Hz.

 

Straszne kocopoły. Mam obecnie monitor 75Hz a w laptopie mam matrycę 120Hz i jest to kosmiczna różnica. Co prawda w laptopie niewiele gier mi śmiga w tylu klatkach ale już 90 robi robotę. Do stacjonarnego muszę coś lepszego dokupić. Przy tak dużym klatkarzu wszystko wydaje się takie responsywne i ultra płynne. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No ja grałem na jednym i tym samym monitorze w obydwu tych ustawieniach i nie widziałem aż takiej różnicy między 75Hz i 144Hz jak przy zmianie ustawień z 60Hz na 75Hz. Różnica pewnie jakaś jest, ale na pewno nie kosmiczna, bo z założenia takiej nie da się przeoczyć. Przedstawiłem tylko swoje zdanie, a monitor 144 Hz kupiłem właśnie dla tego odświeżania i nie zostałem zmiażdżony, na co się nastawiałem. Wręcz byłem rozczarowany i gdybym wiedział, kupiłbym tańszy model z 75Hz.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze 240Hz i są tacy, którzy widzą różnicę między 144Hz a 240Hz. A gdyby na rynku był monitor 300+Hz, to i na niego znaleźliby się chętni.

 

Dla mnie różnica między 60Hz a 75Hz jest bardzo widoczna, jak ktoś gra w dynamiczne gierki, jakieś FIF-y czy PES-y, jak ja, to nie da się tego przeoczyć.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

20200506-144042.jpg

 

Ehh w końcu! Paczka szła podejrzanie długo, zapewne przez problemy z wirusem albo naokoło przez Kamczatkę i Cieśninę Beringa. No ale jest, wyczekiwane błoto i śnieg! Niech no tylko wleci update to po służbie rano zaczynam testowe giercowanie, ciekawe czy odciągnie mnie od DA:I niemiłosiernie teraz masakrowanego na konsoli :morning1:

  • Plusik 7
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.