Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

jest tryb awaryjny PS4 i wgrywanie softu od początku, nie jest to skomplikowane jak czytałem

ale traci sie wszystkie dane na dysku

 

też wczoraj po południu miałem burze i odłączyłem ethernet od konsoli, ale widze że lepiej i z gniazdka odłaczać na przyszłość

Odnośnik do komentarza

Jakas tam zawsze jest, sprobuj moze pomoze, jednak jesli jakis bebech w PS4 sie zepsul to juz po ptokach i tylko to gwara, przy skladaniu reklamacji to wiesz: "wczoraj dzialalo, dzis nie dziala, nie wiem czemu", wiekszosc chuykow (nie wiem jak to jest w przypadku PS) jak slyszy slowo burza probuje sie wykrecic bo rzekomo gwarancja tego nie obejmuje.

 

Tutaj filmik jak to sie robi:

 

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kilka dni temu plejka spadła mi z półk, dość mocno przywaliła o podłogę i teraz mam problemy żeby ją włączyć. Jak wciskam start to po dwóch-trzech sekundach się wyłącza i tak w kółko czasem nawet dziesięć razy. Czasem się włączy, ale za to nie ma ani obrazu, ani dźwięku. Jak już uda się włączyć po kilku próbach to działa bez zarzutu. Ktoś coś słyszał o takim problemie? Reklamować, czy da się to jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza

Jak ona stoi na tej półce, skoro można ją trącić nogą? Półka jakaś mała? Konsola wystaje? Nie mogę sobie tego uzmysłowić jakoś.

 

W pokoju mam tak, że jak mi się nie chce składać kanapy na której śpię to gram na leżąco, do tv mam dość daleko i muszę go sobie przysuwać, a wtedy plejkę ustawiam tak, że wystaje z półki. Między półką, a końcem rozłożonej kanapy jest jakieś 10-20cm i jak się kładłem to zahaczyłem o konsolę, albo o kabel usb od pada no i plejka spadła.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

grałem teraz i zabrali mi prąd na chwile, jakiś skok napięcia i zaraz dali

po tym konsola nie chciała włączyć sie z pada, włączyłem przyciskiem i uruchomił sie tryb bezpieczny i sprawdzanie pamięci

później restart i konsola uruchomiła sie ponownie i już wszystko ok, ale troche sie przestraszyłem

 

mieliście kiedyś sytuacje z prądem? 

zabezpieczacie jakoś konsole przed tym?

trzeba by było chyba grać z UPS-em

PS4 mam podłączone tylko pod listwe z filtrem

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Witam. Wysyłaliście swoje konsole przez cok do francji? Cały ten "serwis" to porażka. Pierwsza wysyłka konsoli była w marcu przyszła w małym pudełeczku rozwalona. Pomijając to wysłałem wadliwą konsole głośna , sycząca chyba jakieś cewki.. Pięć razy już do nich wysyłałem a odsyłają inną konsole (inne nr seryjne) ale z takimi samymi wadami.. Co polecacie zrobić w takiej sytuacji..?

Odnośnik do komentarza

Nie wykrywa Wam czasem płyty w napędzie? Pomaga restart. 

 

trzeba by było chyba grać z UPS-em

 

 

Pewnie jakiś model niezależny od kompa. Ciekawe rozwiązanie, też nad tym myślałem. Wydatek rzędu ~200-250zł zabezpiecza wszystkie posiadane konsole. Niestety nie działa na burze. Jedyne zabezpieczenie to wyjęcie wtyczki. 

Edytowane przez MiK86
Odnośnik do komentarza

Witam. Wysyłaliście swoje konsole przez cok do francji? Cały ten "serwis" to porażka. Pierwsza wysyłka konsoli była w marcu przyszła w małym pudełeczku rozwalona. Pomijając to wysłałem wadliwą konsole głośna , sycząca chyba jakieś cewki.. Pięć razy już do nich wysyłałem a odsyłają inną konsole (inne nr seryjne) ale z takimi samymi wadami.. Co polecacie zrobić w takiej sytuacji..?

co Ty (pipi)isz?! do mnie wraca "po naprawie"....myślałem , że będzie to ideał , bo składany przez profesjonalnych serwisantów , a nie przez zbuntowanych studentów , czy dzieci !!!!

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie

Mam mały problem z moją konsolą. Wydaję dziwny terkocząco/syczący dźwięk z prawej części konsoli w okolicach loga PS4. Nagrałem prace konsoli podczas gry w AC4, około 5mm od prawego boku. Oto link do pobrania nagrania http://www67.zippyshare.com/v/52641871/file.html# Gdy jestem w menu to prawie go nie słychać, lecz jak włączę grę i konsola jest zmuszona do wygenerowania obrazu 3D, to ten dźwięk zwiększła głośność i częstotliwość. A gdy "zminimalizuje" grę to jeszcze głośniej. Z okolicy 0,5 metra już nie da się go łatwo wychwycić. Zadzwoniłem do takiego serwisu konsolowego w moim mieście to Pan, który naprawiał i bawił się mnóstwem PS4, jeszcze nie doświadczył takiego problemu ani u siebie, ani u klienta. Nie chcę z konsolą tam iść, bo jeszcze mam 11 miesięcy gwarancji producenta, lecz strach jej wysłać do Francji, bo to co się w serwisach to jest śmiech na sali. Dziwi mnie to, że nikt nie może z serwisem PS4 zrobić porządku. Firma Sony nie ma nic do powiedzenia. Nawet jak dzwoniłem na infoline PS Polska to Pani powiedziała mi, że wysyłanie do serwisu to ostateczność. Podkreślam, że ten dźwięk nie wpływa na rozgrywkę i działanie systemu, gdyż konsole mam prawie 2 miesiące i nic takiego nie doświadczyłem. Także konsola nie chodzi jak F16. Spotkał się już ktoś z tym dźwiękiem w konsoli ?? Jeśli tak, to co robić ??

Odnośnik do komentarza

Kupowałem samą konsolę z grą Killzone SF osobno . Oznaczenie jest 4A, więc konsoli nie jest z tzw. pierwszej puli. Może bliżej przedstawie moją przygodę z konsolą. To już moja 3 konsola, wymieniałem je w sklepie, którym ją kupiłem, czyli w moim przypadku to MM. Pierwsza konsola chodziła głośno w czasie gry, że z 8m ją słyszałem, nawet za 2 ścianami. Przyznam, że nawet jej nie obsłuchiwałem czy coś tam syczy. Druga już nie miała misji gdzieś za oceanem i nie zamieniała się w F16, lecz dokładnie ją przesłuchałem i był ten sam problem co teraz. Poleciałem znów do sklepu, wymienili mi i ta trzecia chodzi tak samo jak druga. Dałem sobie święty spokój z wymienianiem konsoli w sklepie, gdyż straciłem tam nerwów co niemiara, każdego pracownika znałem i nawet jego charakter clear.png W MM powiedzieli mi, że nikt u nich jeszcze nie przychodził z konsolą PS4 i nie mieli takich problemów. Ten dźwięk nie jest głośny, nie słychac go 30cm od konsoli. Czytałem coś o tzw. cewkach, że one syczą gdy sprzęt jest pod obciązeniem, między innymi gdy musi wygenerowac obraz 3D.

Edytowane przez triko42
Odnośnik do komentarza

"Ten dźwięk nie jest głośny, nie słychac go 30cm od konsoli."   to jak nawet zwróciłeś na niego uwage?

wentylator pracuje już głośniej, jeśli grasz na głośnikach 5.1 to w ogóle tego nie słychać

 

sprawdziłem aż z ciekawości u siebie, mam rewizje 4B z bundle Watch Dogs

jest tak jak mówisz, lekkie syczenie z prawej strony, po minimalize gry do menu lekko głośniej

ale żeby to usłyszeć musiałem przyłożyć ucho do konsoli i wyłączyć dzwiek gry :D

z 30cm w ogóle go nie słysze, z bliska też nie, dopiero jak przyłoże ucho do konsoli

 

stary czym ty sie przejmujesz?  dzwiek jak z F16 rozumiem, ale tym

podejrzewam, że każdy model PS4 na świecie wydaje taki lekki dzwiek

może to być jakaś cewka jak piszesz, płyty główne w PC nieraz też tak mają

 

gdybyś o tym nie napisał prawdopodobnie nigdy bym nie wiedział, jak na to wpadłeś?

w czym widzisz problem?

 

chłopaki zobaczcie na swoich PS4

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Żeby Pan to usłyszał to musi Pan idealnie do otworów wentylacyjnych ucho przyłożyć?? Jak Pan odsunie ucho od konsoli podczas gry na około 30-40 cm to uda się Panu to wychwycić czy nie za bardzo?? Bo u mnie bez problemu to wychwyce. Ahh... może jednak przesadzam, konsola działa bez problemu a ja marudzę. Niestety lub stety mam bardzo dobry słuch ;)

Odnośnik do komentarza

żeby usłyszeć ten dzwiek musze przyłożyć ucho do rogu konsoli

podczas gry 30cm od konsoli nie słysze tego, nawet gdy wycisze dzwieki gry

w zasadzie aby to usłyszeć musze przyłożyć do prawego rogu, w innym miejscu nawet nie słysze tego

szum płyty w napedzie jest głośniejszy od tego "syczenia"

 

również mam dobry słuch

może w nowszej rewizji poprawili to coś

 

radziłbym nie przejmować sie tym, chyba że dzwiek jest naprawde uciążliwy - głośny

lub dla świętego spokoju spróbować wymienić konsole na rewizje 4B

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...