Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

nie chciałem zakładać oddzielnego tematu to zapytam tutaj jak jest u was, 3 dni po graniu na PS4, konsola ogólnie głośna nie jest, nawet jak wiatrak troche przyśpieszy to nie przeszkadza, czytałem jakieś opinie z 2013, że niektórzy to mieli po prostu helikopter!

 

- chodzi mi o temperature, gdy przykładam rękę tak po 30min grania czuje że tył jest ciepły i wydobywające sie powietrze jest "dość ciepłe" (że tak ujme), po 2h grania wczoraj w Killzone, nawet szafka na której stoi ps4 sie nagrzała, jak jest u was z tym?

- dużo wam sie grzeje, do czego możecie porównać?

- może pomyśleć o jakichś gumowych podkładkach pod konsole, aby powietrze pod nią również chodziło?  ktoś stosował coś takiego?

 

Konsola jest nowa ze sklepu i chciałem sie upewnić czy z tym egzemplarzem jest wszystko ok, czy po prostu PS4 tak ma?

acha dodam, że po przejściu w tryb Stand By szybko sie chłodzi, 3min i nie czuć już tak ciepła

grałem dziś w NFS Rivals i Infamous i było podobnie

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

To normalna sytuacja. Takie Killzone i Infamous wyciągają z PS4 więcej potów niż NFS. Najważniejsze żeby konsola miała dobrą wentylację i nie musisz się martwić. Odsuń ją trochę bardziej od szafki albo od ściany aby za konsolą było więcej miejsca. Niech ma czym oddychać. 

 

jest odsunięta od ściany, ale profilaktycznie przesune jeszcze troche i tak jak ktoś mi tu z forum na PM doradził, dopasuje jakieś podkładki/ nóżki pod nią, co by od dołu też powietrze chodziło i myśle zawsze będzie ciut chłodniej :)

 

w sumie mocniejszy sprzęt to trudno miałby sie nie grzać, rozumując łopatologicznie :P

Odnośnik do komentarza

 

To normalna sytuacja. Takie Killzone i Infamous wyciągają z PS4 więcej potów niż NFS. Najważniejsze żeby konsola miała dobrą wentylację i nie musisz się martwić. Odsuń ją trochę bardziej od szafki albo od ściany aby za konsolą było więcej miejsca. Niech ma czym oddychać. 

 

jest odsunięta od ściany, ale profilaktycznie przesune jeszcze troche i tak jak ktoś mi tu z forum na PM doradził, dopasuje jakieś podkładki/ nóżki pod nią, co by od dołu też powietrze chodziło i myśle zawsze będzie ciut chłodniej :)

 

w sumie mocniejszy sprzęt to trudno miałby sie nie grzać, rozumując łopatologicznie :P

 

 

Tutaj raczej wychodzi upychanie tego w mniejszej obudowie. Zasilacz jest znacznie mniejszy od tego z X1 - dlatego konsola szybciej się nagrzewa. Mamy lato więc przypadki szybszego nagrzewania się w końcu musiały się pojawić. X1 ma więcej przestrzeni wewnątrz i dlatego nie nagrzewa się tak jak PS4 - przynajmniej tak słyszałem.

Odnośnik do komentarza

PSOne SCPH 1002, ten pierwszy pierwszy PSX miał zasilacz blisko lasera, konsole się grzały, wieszały istny koszmar. Dopiero SCPH 5502 został przeprojektowany i problemy zniknęły. Myślę że po tamtej wpadce sony wie co robi z zasilaczami  :thumbsup:

 

Temperaturą bym się nie przejmował, niech tylko konsola ma czym oddychać i będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Mam problem z PS4 , konsola po odpaleniu gry wyłącza się , a taki pech , że nie posiadam paragonu , ani faktury , czy jest szansa na reklamacje bezpośrednio w serwisie Sony ? Gwarancja jakaś sklepowa , ale tam nie ma żadnych danych konsoli , tylko data kupna . Nie widzi mi się wysyłać jej do Łodzi (tam była kupowana ) , bo serwis mam pod nosem .

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się czy mam problem. Kilka razy, wyłączając konsolę ale nie kompletnie lecz do stanu czuwania (i to chyba po połączeniu pada do naładowania) usłyszałem trzy szybkie dźwięki a pasek na obudowie świecił przez chwilę pulsującym pomarańczowym światłem. Zazwyczaj włącza się później normalnie choć raz nie chciała reagować kompletnie zarówno na pada, jak i na przyciski przy obudowie. Po chwili ruszyła.

Jak sądzicie olać to, czy zacząć się martwić?

Odnośnik do komentarza

trudno powiedzieć, pytaj w serwisie daj znać co powiedzieli, to będzie info dla innych

 

a co dokładnie sie stało z  konsola, w jakich okolicznościach, jaka gra?

 

Coś jakby przerywało sygnał , później pykanie i konsola wyłączona . Z pada nie odpalała . Gry jakie sprawdzałem , to fifa i killzone . Dzwoniłem do serwisu i tam usłyszałem , że w większości takich przypadków pomaga przytrzymanie przycisku na konsoli ok.7 sekund i wybraniu chyba 7 punktu . problem taki , że wszystko tracimy co mamy na dysku . Po powrocie do domu miałem , to zrobić , ale o dziwo rozegrałem mecz i później jeszcze kilka bez problemu i tak do dziś :) Jeśli chodzi o gwarancję , tzn.jeśli jej ktoś nie posiada , to i tak serwis przyjmie wadliwą konsole . Warunek jest jednak taki , że mamy tylko na to szanse do roku od premiery konsoli ( jeśli nie możesz tego udokumentować wtedy przyjmują datę kupna konsoli na premierze) .

Odnośnik do komentarza

Konsola miała premierę 29 listopada, obecnie mamy Lipiec więc twoja konsola wciąż jest na rocznym okresie gwarancyjnym. Masz jeszcze 4 miesiące aby ją oddać do serwisu. 

 

Najważniejsze są save z gry, te uprzednio skopiuj na pendrive albo wyślij w chmurę, potem zrób punkt 7, jeśli nie pomoże to oddaj do serwisu sony. 

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj rano chciałem włączyć PS4. Wczoraj była burza, która uszkodzila mi liveboxa.

No i wracając do ps4, włącza się na dosłownie 2 sekundy (w tym czasie włącza się też niebieska podłużna dioda) i momentalnie gaśnie.

Już po klockach i mam wysyłać na gwarancję czy da się coś zrobić?

Power button nie reaguje, tylko padem mogę zrobić to chwilowe uruchomienie.

 

Wkoorviłem się.

Wszystkie inne sprzęty podłączone do tej listwy w tym ps3 działają bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...