Skocz do zawartości

No Man's Sky


hav7n

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, PiotrekP napisał:

Niestety, póki co najbardziej wartościowa rzecz jaką mam jest warta 50k, ale że zarobiłem na niej 5 milionów, to dostaje za nią 25% mniej, a startowalem od okolo 12%.


Przede wszystkim - zawsze sprzedawaj u obcych, nie w terminalu - w ten sposób nie rozwalisz ekonomii w systemie i zawsze będziesz zarabiał tyle, ile na początku :)

Przed chwilą testowałem glitcha na duplikowanie przy patchu 1.55 i oficjalnie oznajmiam, że... WCIĄŻ DZIAŁA :banana:

Odnośnik do komentarza

Naprawiłem statek i zbudowałem już bazę na nowej planecie. Mam jednak problem z odkryciami. Po prostu nie pojawiają się już na osi czasu. Na pierwszej planecie wszystko było Ok. Jakiś błąd gry czy nie mam jakiejś technologii? Zwierzęta i rośliny się skanują, ale po prostu nie ma ich w odkryciach...

Odnośnik do komentarza

I nadal nic wartościowego nie znalazłem, nie licząc jakiegoś tworu, na który składa się wzbogacony węgiel, na który też muszę mieć schemat. 

Tak wogóle, to miejscówki na planetach każdy ma takie same, tylko ewentualnie w innym miejscu, czy nie? Bo jeden znajdzie coś dobrego szybko, a drugi nie. 

Mnie ciekawi czy wogole załatają ten glitch z dublowaniem w rafinatorze. 

 

 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, PiotrekP napisał:

I nadal nic wartościowego nie znalazłem, nie licząc jakiegoś tworu, na który składa się wzbogacony węgiel, na który też muszę mieć schemat. 


Spróbuj z ruinami obcych. Przy monolicie, gdy będziesz miał taka opcję, wybierz opcję z przeszłością, wtedy gra pokieruje Cię na ruiny, pod którymi zakopana będzie skrzynka z czymś wartościowym (losowo generowany, unikatowy przedmiot). Skrzynia jest zamknięta, a w okolicy są do niej klucze (popatrz przez gogle).

Odnośnik do komentarza

Jednak pech mnie prześladuje, bo nadal nic wartościowego nie znalazłem, podobnie jak statku ze slotami 30+, na same mniejsze natrafiam. 

Brak też normalnego handlu z innym graczem (albo ja tego nie widzę), jedynie przez rafinator można się czymś wymienić. Tak dałem znajomemu 5 przewodników, żeby też kasy sobie nafarmił. Dziwne to trochę 

Odnośnik do komentarza

Ha! Taką ciekawostkę odkryłem, używając portalu! Ogólnie est to droga donikąd, bo wciąż nie poprawili tego błędu i użycie portalu sprawia, że już na zawsze jesteśmy uwięzieni w systemie do którego się teleportowaliśmy (brak możliwości przywołania galaktycznej mapy). W każdym razie gdy jako adres docelowy wpiszemy kod składający się tylko z tego pierwszego glifa, teoretycznie gra otworzy nam portal na planetę w systemie, który jest zaledwie kilka skoków od mitycznego centrum galaktyki - taki glitch/skrót. Niestety, jak pisałem powyżej, nie jest to zbyt bezpieczne, choć niby jest jakiś sposób na naprawienie późniejszych konsekwencji, ale jest on dość skomplikowany i musiałbym się naprawdę wczytać, żeby to zrozumieć i zastosować :)
Enyłej... Po wyjściu z portalu przywitał mnie komunikator zostawiony przez innego gracza, a parę jednostek dalej zauważyłem ich całe zatrzęsienie, więc postanowiłem obejrzeć z bliska to niesamowite zawisko (sporo graczy przewinęło się przez tę planetę) :)
 

 

Odnośnik do komentarza

Te dane nawigacyjne to o kant doopy rozbić. Tzn są spoko, jeśli szukasz czegoś konkretnego (oprócz drop podów - do tego są inne pakiety danych), ale ogólnie to wystarczy pytać o drogę napotkanych obcych i każdy wskaże jakąś miejscówkę.
Ja teraz próbuję skanować zwierzaki do trofeum "Galapagos", ale jeszcze ani razu nie udało mi się zaliczyć pełnego pakietu - raz brakowało mi jednego, miałem 7/8, to ostatnim stworzeniem okazał się jakiś insekt, którego nie można wręcz namierzyć tym skanerem i doopa...
Teraz spędziłem trochę czasu na jednej planecie, bo też jednego brakowało, ale po paru godzinach poszukiwań dałem za wygraną...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Podążaj ścieżką Atlasa - to główna "linia fabularna". Oczywiście te questy od Travellera też są w jakiś sposób intrygujące, ale to Atlas pcha Cię w głąb galaktyki, ku mitycznemu centrum :)
W sumie dawno nie grałem, bo przez prezentację Cyberpunk 2077 zapragnąłem podobnych klimatów, więc wróciłem na PS3 i aktualnie pykam w Remember Me :)
Będzie trzeba wrócić do NMS, bo widziałem, że wszedł update 1.58, który wprowadził jakieś czasowe, sieciowe eventy, za które można dostać nową walutę na odblokowanie egzotycznych emotek czy pierdół do customizacji wyglądu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@PiotrekP To coś ci sie ewidentnie zbugowało.Na innej planecie przy pierwszej bazie robiłem sobie farme na dnie jeziorka i też to miałem. Jeśli ci będzie sie bugowało przy kolejnych próbach to usuń cała baze razem z komputerem i postaw go w innym miejscu powinno zadziałać tylko czasami dźwiek sie  robaczy i słychać pluskanie  zamiast normalnych kroków. 

  

A tak baza wyglada na powierzchni.:P

o2O8xv6.jpg

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Ehh a u mnie nowy patch wszyskto po(pipi)ił w bazie mam skały w pomieszczeniach i ni uja nie mogłem ich usunąć,pomieszczeń też nie wiec musiałem usunąć cała baze. W trakcie animacji  zawiesiło grę a po restarcie każde wejscie do menu wywalało grę.Myśle ok reinstalka...taki uj ikona gry znikała z menu konsoli a pliki z grą nadal siedziały na hdd ani usunąć ani pobrać od nowa. Po 2h krew mnie zalała jednocześnie oświecając  mądrością,przenieść gre na zewnętrzny dysk odpiąć twardziela i pobrać na hdd konsoli,zadziałało gra odpaliła wszystko cacy nie zawiesza sie itp....szkoda że z chmury pobrało mi save z 31 sierpnia, tydzień grania i jeden event poszły sie... :/

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MEVEK napisał:

Ile razy mozemy stworzyc baze? Bo jezeli tylko raz to znaczy, ze wszyscy macie baze, gdzies na poczatku gry, czyli teorytycznie mozna was znalezc, tak ?

Jest jakiś system wyszukiwania planet?

Można zakładać tyle baz ile chcesz,limit jest na ilość części których użyjesz do budowy chyba 10k ale głowy nie dam.

Co do wyszukiwania planet to korzystamy z systemu glifów 16 sztuk które najpierw trzeba odszukać.Rozgladaj sie po stacjach za innymi podróżnikami czy jak tam w polskiej wersji sie nazywają,trzeba ich zapytać skąd pochodzą za 100 nanitów dają namiary na miejscówke z glifem ,podróżnicy pojawiają sie max raz na system wiec troche trzeba sie naskakać.Żeby odszukać portal sprawdź jaka rasa dominuje w danym systemie i zdobądź relikt tej rasy musisz go mieć w eq postaci,odpalasz signal booster i szukasz artefaktów obcych aż trafisz na monolit ,w opcjach "rozmowy" z monolitem pojawi sie opcja odszukania portalu w zamian za relikt.

 

Btw na necie są apki do zmieniania koordynatów z signal boostera na glify

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.