Skocz do zawartości

No Man's Sky


hav7n

Rekomendowane odpowiedzi

Gierka wciąga niesamowicie - na razie jestem "na dorobku", więc szukam metody na robienie kasy. Nie znalazłem żadnego bluprinta na Superconductor, więc muszę chwytać się takich ryzykownych metod jak okradanie gniazd obcych - każde jajko to 95000, więc jak już natrafimy na takie skupiska, to warto zaryzykować.
Poniżej mój mały poradnik, jak ograniczyć takie ryzyko :)
 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, PiotrekP napisał:

Gdzie w normalnym trybie można powiększyć plecak? Bo mam sporo stuffu, boję sie wyrzucać a tylko dwa pola wolne. Bo w statku się chyba nie da i trzeba kupić nowy. 


Upgrade'y plecaka możemy znaleźć w drop podach na powierzchniach planet - trzeba "tylko" naprawić urządzenie (co łatwe nie jest, bo zawsze potrzebne są jakieś surowce, których akurat pod ręką nie mamy).
A wraz z NEXT można to robić także w każdej stacji kosmicznej - jeden z kupców zajmuje się właśnie tym i za przystępną sumkę rozbuduje nam plecak o jednego slota (w jednej z trzech kategorii - "general", "cargo" i "technology").

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Moldar napisał:

Ma ta gra jakiś element przyciągający, a że i widoczki super, to motywuje do dalszego grania :)


Oj ma ma - ja sobie teraz nie wyobrażam, żebym mógł odpalić coś innego - strasznie się wkręciłem, do tego stopnia, że przed zaśnięciem myślę o tym, gdzie polecę następnie i nie mogę doczekać się, aż wrócę z roboty, żeby znów zagrać. Tego się zupełnie nie spodziewałem, ale teraz, po tych wszystkich update'ach to jeden z moich ulubionych tytułów. :)

Odnośnik do komentarza

Ja na razie o tym nie myślę, bo od powrotu bujam się między całkiem ładną, ale toksyczną planetą, jej księżycem, na którym w nocy panują straszne mrozy (ale w dzień jest super, a i ładnie wygląda), a stacją kosmiczną, na którą zawożę zebrane kosztowności :)

Dziś na konsole (na PC był wcześniej) wszedł patch 1.52, który naprawia kilka błędów, między innymi taki, w którym osoby nie zaczynające od zera, tylko kontynuujące zabawę ze starego save, nie mogły uzyskać Blueprint Analyzera.

EDIT:
A jednak nic z tego - Blueprint Analyzer na razie naprawiony tylko dla PeCetowców. W konsolowej wersji patcha 1.52 sobie z tym nie poradzili i ma dopiero być naprawione w 1.53...

https://twitter.com/NoMansSky/status/1024297846286286848

Edytowane przez Wredny
Odnośnik do komentarza

@Wredny takie pytanko, bo mam dwa zapisy w trybie normal.

Pierwszy, zaczęty dwa lata temu, teraz robię go dalej i mam 13h, a drugi start po aktualizacji Next i tam 2,5h.

na tych 13h mam w głównych zadaniach Ściezka Atlasa i Kosmiczna Anomalia. To drugie na razie robie, zbieram dane dla stworka na tej kulistej stacji. I musze oczekiwać 2h, żeby przeanalizowal dane, już drugi raz tak mam. 



Na drugim zapisie zbudowalem baze i mam tam teraz Przebudzenie - zbadaj archiwa komputera bazy

 

To na tych 13h to dalszy ciąg tego co mam na tych 2h, czy ten wątek się inaczej toczy?

Jak się nie orientujesz to ok, bo ja już trochę sie pogubiłem. 

Odnośnik do komentarza

Znaczy z tego co się orientuję, to ja też fabularnie byłem dalej, grałem jakieś 10h, a jak wszedł NEXT to na tym save miałem własnie te dwie pierwsze misje - tak jakby fabularny progres został zresetowany (pomijając oczywiście wątek przebudzenia się na planecie, konieczność naprawy statku itp).
W inventory zebrane surowce stały się bezużytecznym złomem i trzeba było wszystko wyrzucić z racji przebudowania całego systemu.

W każdym razie na obecną chwilę nie wykonuję tych zadań fabularnych, bo bawi mnie eksploracja pierwszej planety, na którą się natknąłem :)

Odnośnik do komentarza

@Wredny   Kuwa, skądś tyle wytrzasnął? Ja na tym 13h zapisie mam  3 bańki, ale kupiłem też nowy statek i multinarzędzie. No i nadal z plecakiem kicha, bo na stacji dodałem jedno pole i mam to dalej zablokowane- nie mogę w tej maszynie ulepszyć plecaka, przez co mam go już na full załadowanego. A to póki co mnie najbardziej wkurza.

Odnośnik do komentarza

Notoryczny brak miejsca to największa bolączka tego tytułu. Pytaj o drogę kosmitów, któryś z nich wskaże Ci drogę do drop poda na powierzchni - jak naprawisz, będziesz sobie mógł uphrade'ować o jeden slot (podobnie jak na stacjach, tyle że tu bez napraw - za kasę). Zauważ, że masz jakby trzy "kieszenie" (po prawej stronie, przy obrazku plecaka), zainwestuj w przedział "cargo" (w polskiej wersji pewnie ładunek). To sloty mogące pomieścić dwukrotnie większą ilość surowców, takie jak te na statku.

Co do kasy - tak jak już pisałem - trzeba odkryć formułę na coś wartego sporo pieniędzy, a później zakupić surowce do zrobienia tego i sprzedawać gotowy produkt.
Blueprinty znajdziesz w tych zamkniętych fabrykach na planetach, które mają trading outpost - trzeba rozwalić drzwi, żeby się dostać do środka (polecam metodę nawalania ze statku - szybciej, no i unikasz gniewu sentineli). Jak już robociki ochłoną, wchodzisz do środka, odpalasz terminal i wybierasz prawidłowe do danej sytuacji działanie (jakaś awaria, więc albo uruchamiasz chłodzenie, albo inne takie - znajomość gek wskazana, żeby jak najmniej "w ciemno" wybierać). Po udanej akcji dostaniesz losowo wybrany schemat i  możesz zobaczyć, z czego to się składa i ile kosztuje. Mi udało się otrzymać schemat na Semiconductor, który gotowy sprzedaję za 400tyś, podczas gdy za surowce do jego stworzenia płacę około 120tyś - około 280tyś czystego zysku.

Na rozruch polecam okradanie jaj obcych (filmik wrzucałem wcześniej) - ryzykowne, ale po jednym skupisku za ponad 50 jajek miałem 5 baniek na czysto.

Odnośnik do komentarza

Jeśli będziesz grał od nowa to nawet lepiej, bo nie będziesz miał starych nawyków i przyzwyczajeń - odnajdziesz się na luzie.
Jak to chodzi na PeCetach to nie wiem, oprócz tego, że płynniej i ładniej niż na konsolach - to na pewno.
Wczoraj widziałem fajną reckę NMS od SkillUp. Gość porusza w niej dość istotny problem, że to nie jest gra dla każdego.
Bo wszystkie serwisy teraz pieją z zachwytu, jaka to fajna gierka i ile rzecy dodali, no i że ogólnie to jest dokładnie to, co miało być na premierę a nawet więcej (wzszystko to oczywiście racja), ale jeśli ktoś nie lubi grindować to szybko się odbije i chooy go te nowinki będą obchodzić. Polecam obejrzeć:
 


 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@wredny13 A dobra, jednak działa 

 

Niestety, póki co najbardziej wartościowa rzecz jaką mam jest warta 50k, ale że zarobiłem na niej 5 milionów, to dostaje za nią 25% mniej, a startowalem od okolo 12%.

A znając moje szczęście to długo nie znajdę nic wartościowego :D

 

Jest patch 1.55, ciekawe czy dalej ten glitch działa. 

 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Kupiłem jednak grę na PS4. Dopiero będę naprawiał statek, pokręciłem się trochę po planecie i wyglada fajnie mimo, że miejscami tekstury są brzydkie. Jest jakaś szansa na randomowe spotkanie gdzieś w kosmosie czy nadal wielkość świata na to nie pozwala? Dołączyć do mojej gry może każdy czy tylko znajomi? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...