Skocz do zawartości

No Man's Sky


hav7n

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Berion napisał:

 

Po prostu nie pamiętasz, ale ja Ci to znajdę, nie bój żaby. ;)

 

Już ponad dwa tygodnie próbujesz szukać i wydobywać jakiś syf z poza tego forum na mnie i coś nic z tego nie wychodzi. Aha i żeby było jasne - nic nie edytuję w tamtych postach bo zapomniałem hasła i od kilku miesięcy nie mogę się zalogować na EN, zatem z góry uprzedzam - oskarżenia o mataczenie nie przejdą. Łatwo też sprawdzić moje daty logowania. A masz tylko ciut ponad 2tysiace postów do sprawdzenia, nie wiem czemu jeszcze tego nie zrobiłeś..

A piszę to wszystko publicznie bo nie mam nic do ukrycia w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Wredny napisał:

https://www.dobreprogramy.pl/Berion/Pietno-Aspergera-czyli-zycie-z-syndromem,105608.html

He he, Berion normanie jak Joaquin Phoenix w Jokerze - z taką wizytówką wszędzie chodzi, żeby szybciej ludziom wyjaśnić swoja przypadłość :D
Oglądałeś już tego "Księgowego" z Affleckiem, co Ci polecałem?


Ale tak zupełnie poważnie to świetny tekst. W sumie wszystko to było mi już mniej lub bardziej znane (głównie przez Ciebie, dwóch gostków z facebooka, których również o to podejrzewałem, oraz właśnie wspomniany film - czułem potrzebę dokształcenia się w temacie), ale i tak czytało się wyśmienicie.

No i wychodzi, że jestem trochę hybrydą, połączeniem cech z tych dwóch obozów, a więc będę zbawicielem całej ludzkości - tak to widzę :cool2:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wracając do tematu. Trochę się przemęczyłem (no nie mogłem sobie darować :D) i dotarłem scenariuszowo do stacji kosmicznej z dziwolągami. Ten brak "normalnego save'a" przestaje dokuczać bo można znaleźć go przy każdym sklepie, a na tym etapie mam już przenośny w "plecaku". Ale ilość surowców na podstawowe upgrade'y dosłownie przytłacza, ceny w sklepach również. Znalazłem jakiś statek, przestronniejszy niż podstawowy, ale grindu jest tyle "że o ja p*e". Po tym zniechęceniu, wymieniłem No Man's Sky na "plagę szczurów". Pewnie kiedyś jeszcze wrócę jak już biblioteka PS4 się wykruszy.

 

Bardzo mi się podoba pomysł na grę, łupanie skał i zbieranie śmieci też fajne tylko tego jest stanowczo zbyt wiele. Wydaje mi się, że dotarcie do centrum galaktyki zajęłoby mi dziesiątki godzin, a wymaksowanie ekwipunktu i pojazdów setki. Kto ma na to tyle czasu? Ambient w tle jest w porządku, grafika też ujdzie w tłoku. Nawet oszustwa z trailera tak mnie nie irytują, ale w życiu bym nie dał za to 160zł jak wisi obecnie w PSS. To jest dobry tytuł, żeby się powłóczyć na godzinę/pół, niezobowiązująco, raz na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o "oszustwa z trailera" to już dawno można zapomnieć, bo wszystko to, a nawet więcej jest już w grze - tyle że po wielu patchach i update'ach (choć spoko, że darmowych).
Ale fakt - grind jest tu upierdliwy, zwłaszcza jak wciąż trafia się na niegościnne planety, gdzie nie można sobie spokojnie "pogórniczyć", bo albo promieniowanie, albo gaz, albo upał, albo wk#rwiający sentinele...

Później, gdy już się rozbuduje plecak (warto robić to na każdej stacji, plus zawsze znajdować upgrade na planetach), to ten grind nie doskwiera tak mocno, bo po prostu kupujemy surowce, zamiast je wydobywać i jakoś to leci.
Dotarcie do centrum galaktyki to straszna porcja grindu i mozllny proces. W pewnym momencie odpuściłem i dałem się "podwieźć" innemu graczowi.

Jeśli jeszcze nie załatali (choć wątpię), a Ciebie najdzie na powrót to poniżej masz poradnik odnośnie duplikowania przedmiotów, który może pomóc w podróżach :)
 


 

 

Niedawno natknąłem się na gameplay z Astroneer, które w założeniach wygląda bardzo podobnie do NMS (w temacie grindu niestety również) i tak się trochę zastanawiam, bo mimo wszystko było to dla mnie bardzo relaksujące przeżycie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Właśnie coś widzę że kilku zalogowanych znajomych popyla w NMS. Grę co prawda ukończyłem jeszcze przed wielkimi updejtami ale z samej ciekawości zaloguję się i zobaczę co nowego. Przy okazji może przeniosę moją fregatę do innego systemu bo ten, który ostatnio odwiedziłem to przypominał mi pole bitewne rodem ze StarWars lub Stellarisa ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...