Skocz do zawartości

Pillars of Eternity (aka Project Eternity)


Kazuun

Rekomendowane odpowiedzi

Ufffffff Skończyłem grę.   53 godziny i prawie wszystkie questy skończone.

 

Mam pewien niedosyt. Nie, gra była wystarczająco długa ale fabularnie jednak na końcu troszkę siadło.  Nie jest to niestety poziom Planescape czy drugiego Baldura. Bardziej rozmemłany pierwszy Baldur. Opowieść nie jest zła tak jak złymi nie są książki o elfie Drizzt Do'Urden. Czytając je wiesz że to średnie powieści ale przygody elfa cię wciągają tak samo jest z pillars of eternity.  Na pewno Pillars ma o wiele bardziej wciągająca historie niż Divinity czy Wasteland. Z obecnej 3 'klasycznych' rpg Pillars stawiam bez zastanowienia na pierwszym miejscu pod względem 'przykucia' do ekranu. 

 

POLECAM :)

W Pilarsach sa znaczniki, czy jak w Divinity matura, ze czesto nie wiadomo gdzie isc ?
Odnośnik do komentarza

Nie ma znaczników ale zgubić się nie zgubisz. Pillarsy mają przybliżoną konstrukcje świata do baldurs gate. Masz małe mapki między którymi się przemieszczasz na mapie głównej. Wszystko gdzie masz iść jest w quest logu i dialogach. wystarczy czytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Grałeś kiedyś w Baldur's Gate'y ? Jak nie to polecam bo to piękne gry nastawione na walkę taktyczną, zarządzanie drużyną i przede wszystkim na opowieść. Taki właśnie jest też POE. Potwory normalnie się nie respawnują ale pojawiają sie na danym obszarze nowe moby w zależności od posiadanych questów i jeżeli dobrze pamietam roździału w którym już jesteśmy.

Odnośnik do komentarza

Grałem w baldury, w jakies neverwinter i Planescape ktore jest jedna z moich ulubionych gier. Tylko to było w okolicach premiery tych gier, wieki temu, niewiele pamietam, a od tamtego czasu nie mialem stycznosci z takim gatunkiem rpg. Divinity kupilem pod wplywem impulsu i chce wiecej.

Edytowane przez Shen
Odnośnik do komentarza

W Pillars of Eternity moby się nie odradzają. Zabijając jakiegoś stwora poznajesz go i np. jak zabijesz 10 ogrów dostajesz exp za odkrycie jego słabych i mocnych punktów. Późniejsze zabijanie ogrów nie daje expa, a jedynie loot. Exp dostajesz również za eksplorację lokacji. Głównym źródłem punktów doświadczenia są misje, zadania poboczne i popychanie głównej linii fabularnej do przodu.

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

W PoE exp jest naliczany inaczej niż w BG czy IWD. Tutaj każdy członek drużyny dostaje taką samą ilość doświadczenia na głowę niezależnie od liczebności drużyny. Masz 6 osób w drużynie, dostajesz 6 x 1000xp za wykonanie zadania. Masz 1 osobę, dostajesz 1 x 1000xp za wykonanie zadania. Mnie się to nie podobało bo nie ma wtedy sensu grać solo lub mniejsza drużyną.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...