Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru Forester III

 

https://www.olx.pl/oferta/subaru-forester-iii-2008r-polski-salon-exclusive-panorama-skory-led-CID5-IDx8uZd.html#3386694ec7

Ogólnie fajny egzemplarz, tylko bez automatu : / 

Łee, diesel, więc mogą być spore problemy z tego co wyczytałem.

 

I ta kierownica <bleh>

Ktoś, coś? @Pajda?

 

 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Ja od zawsze chcialem mieć jakieś Subaru, chociaż pomimo ogólnego jarania się impreza to ja podkochiwalem się w modeli Baja. 

 

Czar prysl, jak okazało się, że luzy zawore kasuje się płytkami, więc co 30kkm trzeba wyciągać silnik, a jeśli zasilamy silnik podtlenkiem lpg to pewnie trzeba co 10 tys. 

 

Tak więc (pipi)ac japońskie auta, chyba że nowe, ale wtedy nowego szkoda ciorac po polach. 

Trzeba też pamiętać, że napęd na 4 kola i zwiększony prześwit uzależnia i już teraz nie wyobrażam się męczyć autem z napędem na jedną os w zimę. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Pajda napisał:

Ja od zawsze chcialem mieć jakieś Subaru, chociaż pomimo ogólnego jarania się impreza to ja podkochiwalem się w modeli Baja. 

 

Czar prysl, jak okazało się, że luzy zawore kasuje się płytkami, więc co 30kkm trzeba wyciągać silnik, a jeśli zasilamy silnik podtlenkiem lpg to pewnie trzeba co 10 tys. 

 

Tak więc (pipi)ac japońskie auta, chyba że nowe, ale wtedy nowego szkoda ciorac po polach. 

Trzeba też pamiętać, że napęd na 4 kola i zwiększony prześwit uzależnia i już teraz nie wyobrażam się męczyć autem z napędem na jedną os w zimę. 

 

Jeśli znajdziesz silnik z oznaczeniem F np w Foresterze są oznaczenia ej20F lub ej205F to te silniki mają wzmocnione gniazda które dużo dają przy montażu LPG

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.10.2018 o 22:33, Pajda napisał:

 Trzeba też pamiętać, że napęd na 4 kola i zwiększony prześwit uzależnia i już teraz nie wyobrażam się męczyć autem z napędem na jedną os w zimę. 

Jak się przesiadam tymczasowo w jakiś sedan, albo hatchback to mam wrażenie jakbym dupą był 10 cm nad jezdnią. Do tego ciągle myślę o tym, żeby progiem, albo zderzakiem o krawężnik nie zahaczyć. Jazda suvem jakoś usypia myślenie o takich rzeczach. W dodatku, jakoś lepiej po mieście się jeździ, parkuje, mimo, że auto większe.

Odnośnik do komentarza

No mój ma 7 miejsc, z tyłu rozkładana plastkikowa xd kanapa na 2 osoby, raczej dla kogoś <150 cm, żeby znośnie podróżować, tak to męczarnia. Chyba, że foteliki wrzucić, no ale nie wiem, na ile to bezpieczne, no i wtedy bagażnika nie ma. A tak to normalnie 5 osób podróżuje dość luźno, z tyłu kanapa szeroka, można jedno miejsce wysunąć dalej lub bliżej przodu. 2 foteliki i dorosły wejdzie, ale minus taki, że te fotele są dość twarde, nie każdemu to odpowiada.

 

Raz jechałem ze znajomymi w 7 osób w trasę 40 km, czułem się jak ojciec cygańskiej rodziny, który spie.rdala ze strefy konfilktu wojny domowej.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Bunny ma na głowie za dużo samochodów..

 

offtopic:

Nie wiem czy też tak macie, ale zbyt wiele aut mi się chyba podoba i chciałbym je kiedyś posiadać i zmieniać jak skarpetki } Porsche 944, 924, Nissan 350z, Range Rover II oraz III,  BRZ, Gt86, prawie wszystkie Lexusy, Alpine, Megane RSIII, stare klasyki jak Saab, Opel Kadett, Manta, Ford Capri, Peugeot 504, Alfa Romeo, no mogę wymieniać do limitu znaków.

EHHH

Odnośnik do komentarza

No ale to prawda, przez częśc ludzi którzy za 20k chciałaby kupić focusa 2014 z przebiegiem 23455 km i za ch,uja nie uwierzą ze przebieg oryginalny 154333 jest ok dla diesla cierpią Ci którzy chcą kupić działajacy uzywany samochód. Wszystko to się nakręca. Podoba mi się to co gosciu powiedział ze w germanii są jakieś poyebane kary za takie akcje. U nas samowolka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ok mam pewnie głupie pytania ale kompletnie nie śledze rynku a chce kupić samochód. Mam do wydania ok 50 k (40 gotówka plus 10 za sprzedaż poprzedniego auta - mam nagranego na niego klienta na luty 2019).  Nie chce bawić się w kredyty i myslę o aucie 3-5 letnim od pierwszego właściciela.

 

Szukam czegoś przede wszystkim do miasta. Auto nie musi być wielkie ale nie chce malucha w stylu toyoty yaris. Nie będe gazował i mam dośc diesla po moim ostatnim. Jakiś w miare ekonomiczny benzyniak byłby ok. Czy coś w tym przedziale cenowym znajdę? Czy mam jakieś marki brać pod uwagę z ostatnich lat? Kiedyś np nie warto było skody brać (jak kupowałem wiele lat temu samochód) jak to teraz wygląda?  Są jakieś marki które trzeba unikać? Chciałbym samochód którego części jak coś się stanie dostanę i to tanie zamienniki. W obecnym aucie czasem jak coś się zepsuje to tylko oryginalne cześci i (pipi) rachunek o wiele za duży. Dlatego w sumie sprzedaje bo za duzo zaczyna mnie kosztować naprawa a samochód już 10 latek ma.  W dupie mam wygląd liczy się to aby był jak najbardziej eko w eksploatacji :) Samochód traktuje jak narzędzie i słuzy mi do pracy czy jazdy na siłke. W trase poza miasto może ze 2-3 razy na lotnisko pojadę do wawy czy gdańska albo koncert do krakowa. Tak to tylko jedno miasto przez 320 dni w roku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...