Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Taa tylko tym :( Cenowo to pierdoła była bo wycieraczka wg katalogu to 350 zł, ale dyskomfort z posiadania brudnej szyby kazał mi czekać na model z fabryki.

Tylko że jak rezerwowałem auto wg konfiguratora, to tego modelu co dziś widziałem nie było na stanie.


Więc - tak, stoi, gotowy, zafoliowany, zapieczętowany, fotele niewypierdziane, elektronika i kolor lakieru takie jak w mojej rezerwacji - mogę brać jutro jakbym chciał. Może przycebulę jeszcze na propozycji cenowej, może zejdą za trudy czekania :( 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

@_Red_ Każdy samochód jaki odbierałem był zawsze po czasie. (pipi)a zawsze. Tyle że wiedziałem wcześniej. U ciebie mamy zasadniczo koniec lipca a jak nie wiedzą kiedy to imo o furze na połowe sierpnia możesz zapomnieć. Chyba że salon sprawdzi (a powinen móc) że już jest nr vin. Jeśli tego nie ma to ni huja że dadzą radę. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.07.2018 o 22:09, mozi napisał:

@_Red_ Każdy samochód jaki odbierałem był zawsze po czasie. (pipi)a zawsze. Tyle że wiedziałem wcześniej. U ciebie mamy zasadniczo koniec lipca a jak nie wiedzą kiedy to imo o furze na połowe sierpnia możesz zapomnieć. Chyba że salon sprawdzi (a powinen móc) że już jest nr vin. Jeśli tego nie ma to ni huja że dadzą radę. 

Na szczęście auto dotarło wczoraj i dziś byłem podpisać leasing oraz wypierdzieć wstępnie fotele <3 W przyszłym tygodniu jeszcze pozostanie rejestracja auta przez dealera, wprowadzenie umowy leasingowej do systemu przez centralę i może w środę w końcu wyjadę z salonu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W sensie wypożyczenie długoterminowe? Jakoś nie potrafiłem znaleźć konkretnych ofert - wychodziło mi np. po 2000 zł/mc za Octavię albo 1500 zł/mc za mniejsze auta. Tutaj mam ratę mniejszą a auto z ostatnią wpłatą staje się własnością, więc mogę sprzedać i odzyskać około połowę wkładu.

Wydaje mi się, że leasing o łącznym koszcie 5%/4 lata to jednak lepsza opcja, ale możesz podrzucić z ciekawości jakieś firmy oferujące abonament.

Odnośnik do komentarza

Trochę cisną po tym materiale, z tego co widzę w komentarzach, wieczorem może obejrzę cały do poduszki.

 

Z ciekawości zobaczyłem co u Skody https://www.skoda-flota.pl/finansowanie/wynajem-dlugoterminowy


Za prawie 2k netto oferują wynajem auta, które nigdy nie będzie moje. W tym co braliśmy z żoną jest 1k netto raty miesięcznie i za 4 lata przechodzi na własność. Firmy wynajmujące też chcą zarobić na swoim aucie, więc jakiejś magicznej korzyści tu być nie może wg mnie - ktoś kupił auto by nam je wynająć dla zysku. Leasing to jedynie ok 5% zarobku dla banku przez 4 lata.

Tak czy inaczej już teraz niczego nie zmienię, więc przez 4 lata nie mam nawet co drążyć innych opcji.

Odnośnik do komentarza

Pytam sie bo sam to niedawno odkrylem. Wg tego filmiku to swietna sprawa by jezdzic nowym samochodem 3 lata za polowe mniejsza rate co leasing i oddajesz samochod zamiast sprzedawac. Fakt ze kompletnie nie wspominaja ze niektorzy biora samochod by miec go 5-7 lat. I nie wierze w te 9 na 10ciu.

 

Ale jak sciema to szkoda ze zachary bierze w tym udział.

Odnośnik do komentarza

Wg mnie i leasing i wynajem ma sens. Wynajem chyba dobry dla firm, co robią biznes za pomocą aut (floty handlowców etc), zależy im na sprawnym serwisie w cenie raty najmu i po 3 latach zamienić na nowe bez obciążania aktywów firmy środkami trwałymi.

Leasing OK gdy chcę mieć za parę lat auto na własność przy minimalnym koszcie (5% całkowitych odsetek w parę lat to taniutko), a wtedy mogę go spylić po dobrej cenie jak będzie zadbane, albo jeździć dalej jeśli się polubię z maszyną.

Wszystko kwestia wyliczenia, czy taniej wyjdzie opcja 1 (wynajmuję i palę kasę bezpowrotnie) czy 2 (leasinguję, a potem próbuję odzyskać połowę hajsu ze sprzedaży). Była też opcja leasingu z drogim wykupem (niskie raty, ale potem ostatnia wpłata to 50% wartości, gdy chcesz na własność), ale całkowity koszt "kredytu" wyszedł już 15%.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...