Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

E36 zamknięte w garażu czeka na finisz batalii z PZU. Jak na razie idziemy do góry bo wycena odszkodowania poszła z 1320zł na 2300zł. Niestety wciąż nie dostali notatki z policji i jeżeli policjant nie zapomniał wpisać, że żona uszkodziła o krawężnik kolejne 2 felgi to wpadnie jeszcze 1400zł. Na razie uznali wymianę tylko 1 felgi, w którą auto zostało uderzone. Czyli wpadnie potencjalnie 3600zł, a potem i tak idę z tym do sądu bo mam czas. E36 naprawię tylko mechanicznie bo szkoda mi pieniędzy i czasu na zrobienie blacharki. Wszak to tylko mała obcierka ;) A auto zostaje u mnie jako drugi samochód.

 

@Mustang

Jeżeli nie (pipi)nie skrzynia to nie jest to jakoś dużo ale ciągle wisi na mnie widmo, że i tak ją niedługo będę robił a tu już jakieś 6000zł. No cóż zachciało mi się automatu ale wiem, że na pewno nie chcę już nigdy manuala i się w tym utwierdzam każdego dnia jak spokojnie sobie podróżuje do pracy Mondkiem w automacie i jeszcze na tempomacie. Gdyby był jeszcze aktywny to już w ogóle bajka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Powitać

 

Panowie co polecacie do 15k, sporo jeżdżę, baa do pracy mam 50 km na stronę, co podpowiada diesla, miałem wcześniej dwa diesle i były ok. Myślę nad Oplem Vectra C 1,9 w gnoju, tudzież Fiatem Croma 1.9 ewentualnie cos z VAGa, ale na Octavie 2 troche za skromny budżet.

 

Alfa GT :wub:

Edytowane przez Szajka
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Szajka napisał:

Oplem Vectra C 1,9 w gnoju, tudzież Fiatem Croma 1.9

Dobre propozycje, podobnie jak inne opcje z Fiatowskim 1.9. VAG bardziej ryzykowne, plus konieczność ograniczenia się do 1.9 TDI, bo budżet nie wystarczy na poprawione 2.0 TDI.

 

@up

szejdj, ale ta Octavia jest o generację starsza od Cromy

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, szejdj napisał:

 

Octavia 1 była fenomenem bo bardzo długo ją klepali i nawet w pewnym momencie równocześnie z Octavia 2 była w ofercie, to tak jak Mustang zauważył, zbyt stara dla mnie generacyjnie. Myślałem też na Passerati b5fl ale jednak rozsądniej uważam Vectre wybrać, z racji właśnie lat produkcji modelu. Nie mam za to doświadczenia z francuzami(poza busami he he) choć w prasie czytam, że HDi to spoko silniki. Alfy 159 i GT w tym budżecie to chyba padliny co pany?

Astra H też wydaje się całkiem spoko,ale nie wiem nic o tym dieslu 1,7 poza tym, że chyba to konstrukcja Isuzu.

 

Edytowane przez Szajka
Odnośnik do komentarza

HDI nie tykaj 1.6 HDI początkowych z 16v, 2.0 mniej ryzykowane. U Renault 1.5 dci też może być mina, 1.9 podobnie, 2.0 dci już spoko wybór w Lagunie 3 chociażby. Szukanie dobrego Passerati to musi być dramat, nie baw się w to. Astrę można, ale jak sporo jeździsz w trasie, to czemu nie brać Vectry?

Odnośnik do komentarza

Pany, taki model mi się w oczy rzucił, wygląda na kawał samochodu, zakładam, że mase częsci ma wspólnych z modelami z GM(Vectra itp) . Ktoś coś wie więcej na temat koreańskiego Chevy ?

https://www.otomoto.pl/osobowe/chevrolet/epica/?search[filter_float_price%3Ato]=15000&search[filter_enum_fuel_type]=diesel&search[new_used]=on

Odnośnik do komentarza

@Mustangdobra pamięć.

Tak mam epice z 2008 taką tyle że rocznik młodszą.  https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-epica-oplacona-2-0-vcdi-skora-grz-fotele-alu-klimatronik-gwarancja-ID6AvYtp.html#290e273d35

 

samochód jest szerszy od większościi dosyć długi w stylu amerykańskim. Wielka bryła :) Problem z parkowaniem jak ktoś nie umie w ciasnych miejscach. Ja jestem zadowolony jeżdżę nim od 4 lat i tylko raz miałem dosyć drogą naprawdę podwozia z wymianą tulej za ok 2,5k. Tak to przegląd co roku ok 1200 zł (czyszczenie klimy, olej etc oraz zawsze coś do wymiany kwestie eksploatacji) Kompletnie nie rdzewieje bo cynkowana dobrze karoseria. Minus to że diesel bo obecnie drożeje ale na jednym baku z olsztyna do wrocławia dojechałem ostatnio i jeszcze na wałbrzych w te i z powrotem paliwa starczyło. W trasie samochód bardzo dobry w mieście gorzej ok 450 km na jednym baku (ale jeżdże jak wariat polując na rowerzystów). Ubezpieczenie też spoko obecnie kosztuje mnie oc i ac ok 1600 zł . 

 

Samochód w środku wygodny i przestronny z dużym bagażnikiem. Kupiłem model zadbany i z małym przebiegiem. Jak kupowałem miał ok 35 k km a był to rok 2014 czyli 6 lat tyle pierwszy właściciel zrobił. Ja już ostatnio 100k  przekroczyłem.

 

Części to różnie większość podwozia i cześci silnika to tanie zamienniki oryginalnych części bo oryginalne drogie. Na razie tylko w podwoziu jedna część musiała być oryginalna i była droga.

 

W razie pytań @Szajka odpowiem wieczorem.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, blantman napisał:

@Mustangdobra pamięć.

Tak mam epice z 2008 taką tyle że rocznik młodszą.  https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet-epica-oplacona-2-0-vcdi-skora-grz-fotele-alu-klimatronik-gwarancja-ID6AvYtp.html#290e273d35

 

samochód jest szerszy od większościi dosyć długi w stylu amerykańskim. Wielka bryła :) Problem z parkowaniem jak ktoś nie umie w ciasnych miejscach. Ja jestem zadowolony jeżdżę nim od 4 lat i tylko raz miałem dosyć drogą naprawdę podwozia z wymianą tulej za ok 2,5k. Tak to przegląd co roku ok 1200 zł (czyszczenie klimy, olej etc oraz zawsze coś do wymiany kwestie eksploatacji) Kompletnie nie rdzewieje bo cynkowana dobrze karoseria. Minus to że diesel bo obecnie drożeje ale na jednym baku z olsztyna do wrocławia dojechałem ostatnio i jeszcze na wałbrzych w te i z powrotem paliwa starczyło. W trasie samochód bardzo dobry w mieście gorzej ok 450 km na jednym baku (ale jeżdże jak wariat polując na rowerzystów). Ubezpieczenie też spoko obecnie kosztuje mnie oc i ac ok 1600 zł . 

 

Samochód w środku wygodny i przestronny z dużym bagażnikiem. Kupiłem model zadbany i z małym przebiegiem. Jak kupowałem miał ok 35 k km a był to rok 2014 czyli 6 lat tyle pierwszy właściciel zrobił. Ja już ostatnio 100k  przekroczyłem.

 

Części to różnie większość podwozia i cześci silnika to tanie zamienniki oryginalnych części bo oryginalne drogie. Na razie tylko w podwoziu jedna część musiała być oryginalna i była droga.

 

W razie pytań @Szajka odpowiem wieczorem.

Czy ja dobrze rozumiem, że na baku jeżdżąc po mieście 450 km zasięgu? Z tego co czytam w internetach ten model ma 65 l pojemności zbiornika paliwa. 

Odnośnik do komentarza

No ja nigdy do rezerwy nie schodze więc pewnie i 550 da rade. Dużo stoje w korkach i mocno gazuje a do tego zawsze tankuje ok 50 l do pełna. Czasem mniej bo uczono mnie że disel nie może widzieć dna. Tata tak mówił i przy 1/4 baku staram się tankowac:D rezerwa to pewnie 5l  i ja myślałem ze mam 60 l bak:D muszę sprawdzić później 

Odnośnik do komentarza

Zaczynam powoli poszukiwania samochodu, rozglądam się za jakimś hot hatchem. Budżet do 70 tys, rok min 2014 i koniecznie automat. Finalizacja zakupu koniecznie w ciągu 3-4 miesięcy, bo pod koniec października muszę oddać żonie moje dotychczasowe auto. Jednym ze wstępnych wyborów jest Giulietta QV, tylko nie wiem czy takowa co zmieści się w budżecie nie będzie straszliwym paściem. Zna się ktoś na tym modelu, użytkuje bądź kiedyś szukał? Jest tu jakiś spec od Alf? Coś mi się kojarzy, że ktoś jeździ Giuliettą. Póki co są 2 godne uwagi i niby się mieszczą: 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-75-tbi-240km-tct-quadrifoglio-verde-lift-bose-ID6AkYu4.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-alfa-romeo-giulietta-1-8-tbi-qv-tct-240km-ID6zSaAU.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8 

 

Aktualnie czytam jeszcze o Renault Clio RS, wygląda bardzo ciekawie i zauważalnie tańszy od Alfy. Jest jeszcze VW Jetta GLI, niby nie hot hatch, ale ponoć ciekawe i mocne auto. Zna ktoś jeszcze coś ciekawego w tym segmencie żeby miało automat?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...