Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, [InSaNe] napisał:

Moja Honda ma 1.5T i jak sprawdziliśmy ok. 7,4 do setki. Czyli szału ni ma, ale w stosunku do przeciętnych użytkowników dróg to jest pocisk.

 

Musisz napisać koniecznie do Honndzi bo wyszło ci prawie sekundę lepiej niż we wszystkich ich materiałach (zarówno manual jak i automat) :)

 

https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/honda/civic/x/hatchback-5d/silnik-benzynowy-1.5-vtec-turbo-182km-od-2017/

Odnośnik do komentarza

Tak, w tych materiałach masz wynik zaniżony. Ten silnik na papierze ma 182 km, a naprawdę jakby miał 200 km. Chyba katalogowo jest 8,2 do setki.

 

Niestety, w kwestii spalania też zaniżają i to bardzo dużo, bo różnica (z tego, co pamiętam) w testach w gazetkach motoryzacyjnych to ponad półtora litra. A pieją z zachwytu w folderach, że takie małe spalanie.

 

Tutaj na przykład.

 

http://dailydriver.pl/test/test-honda-civic-1-5-vtec-turbo-sport-plus/

 

Cytat

Co ciekawe, Honda ma dużo lepsze osiągi niż deklaruje to producent. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje Hondzie 7,6 s czyli ponad pół sekundy szybciej niż podaje to fabryka (8,2 s), a jej prędkość maksymalna to 220 km/h. Analizując czasy przyspieszeń w zakresie prędkości 0-200 km/h można przy tym zauważyć, że pod względem dynamiki Honda Civic 1.5 VTEC TURBO nie tylko prześciga prawie wszystkich swoich konkurentów w klasie (Focusa 1.5 EB 182 KM, Octavię 1.8 TSI 180 KM), ale też niewiele ustępuje dużo lżejszej, sportowej Fieście ST200 (215 KM).

 

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Patrzylem na Volvo zarowno xc40 jak i xc60

 

Ale dla waszej wiadomosci cena z ogloszenia kolegi to netto.

Xc40 jest jakies 30-40 tys drozsze niz tiguan nie mowiac juz o xc60

 

Natomiast co do silnika

 

Mam octavie 2.0 tdi 150 km i jezdzi mi sie bardzo sympatycznie przy 1300 kg wago auta

 

Tiguan wazy 1500 przy silniku 2.0 tdi 190 km

 

Akurat roznica mala

 

Zaoferowali Tiguan Highline 2.0 TDI 190km za 159000 brutto, automat dsg. Zabiora stara toyote w rozliczeniu, produkcja przyszly tydzien dostawa pod choinke (zamowili go wczesniej).

Jutro jeszcze zrobie jazde probna, moze sie zdecyduje.

R-line jedt zarezerwowany, jutro maja odpowiedziec inni kupcy czy biora.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ten silnik na skrzyni DSG w trybie sport żwawo bujnie tym autem, sądzę że będzie odczuwalnie żwawszy od twojej Skody. No i młody Chajzer jeździł oststnie lata identycznym configiem :dog:

 

Ja tam bym brał tego Tiguana ew CX5 ale prowadzenie, silnik (spalanie, osiągi), skrzynia (dsg ist sehr gut) w VW będą  lepsze więc to byłby dla mnie argument za Niemcem. Aaaaa no i króla ACC byś miał oraz 3 strefową klimę (super rzecz przy dzieciach) czego chyba w konkurencji ni ma.

Odnośnik do komentarza

Masz taki budżet, że czego byś nie wybrał z tego, co brales pod uwagę, będziesz zadowolony. Tiguana chwalą, w testach suvow zawsze był na pudle, takze to dobra decyzja. A warunki finansowe VW ma jedne z lepszych. Płacę też za Mazdę 6 i wobec warunków VW to była przepaść na korzyść VW. Z tymże ja chciałem akurat Mazdę dla ojca, więc tu bardziej chodziło o preferencje co do modelu i firmy. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Welna napisał:

Zamowilem Tiguana, po jezdzie probnej jestem zachwycony. a najbardziej ten Virtual Display. Kozak to malo powiedziane


I automat z ACC , line assist + auto hold = (pipi)a combo mistrzowskie. Tego juz sie nie da "od zobaczyc" 

 

Bedzie pod Choinke
Kolor Srebrno-złoty

 

No jak się pojeździ na ACC to już cięzko bez tego się funkcjonuje. Ja nwet w mieście na tym śmigam. Zobaczysz jak ci tego w Skodzie zacznie brakować. Ja wiem, że już nigdy nie kupię auta bez tego ficzera.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nich tylko dodadzą wyświetlanie contentu z Android Auto na tych wirtualnych zegarach, bo z tego co się orientuję na razie tylko oryginalne navi się da.

 

Ale opcja na pewno fajna. Mam analogowe i prędkościomierz jest bezużyteczny, zawsze wyświetlam i tak prędkość cyfrowo. Do tego przy manualu jeszcze korzystam z obrotomierza, ale do automatu też byłby niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry ja nadal szukam bo tamta corolla mi przepadła. Obecnie jestem na etapie kupna auta w 3 ratach. Tzw 3 na 3. Kia w olsztynie np proponuje mi nie oprocentowane raty i zastanawiam się nad Kia Ceed 1,6 GDI 6MT 135 KM w wersji L na pełnym wypierwdzie za 72 k lub nowy Ceed 1,4 GDI 140 km 6mt w wersji M czylie tej średniej za 77 k.  Obie oferty są ze strony ale u dilera jestem w stanie zmniejszyć o 2k (promocja na raty 2 na 2 lub 3 na 3)

 

W wersji L kia ceed jest już wszystko w tej m nowego ceed mam klime dwustrefową i kamere cofania ale np stalowe koła czy pewne braki w wykoczeniu. W każdym razie m zawiera to co dla mnie najważniejsze do użytkowania bez jakiś bajerów wyglądu.

 

Teraz zastanwiam się czy te dwie wersje silnika tych ceed najlepsze i czy lepiej brać troszkę droższą ale nową albo troszkę starszą ale lepiej doposażoną w środku.

 

Samochód biorę w wersji zwykłej nie kombi. Mam w gotówce te ok 40 koła i jak przeglądam używane to (pipi) mnie strzela. Co chwila dzwonie w sprawie jakiejś oferty i co innego piszą co innego przez telefon. Raz pojechałem oglądać forda fusion w dobrej cenie i z małym licznikiem na miejscu okaząło się że cały przód był robiony. Dlatego skałaniam się do nowego samochodu. Toyota nie daje mi rat dobrych i dodatkowo używane roczne u nich jakieś chore ceny mają. Kia ma te raty bez procentu (jak nie biore ubezpieczenia rat) i 3 na 3 co jest dla mnie lepszą opcją niż 2 na 2. W każdym razie za samochód zapłacę 24 k w tym roku (czyli sporo mi jeszcze zostanie na opony zimowe etc) i w następnych 2 latach po 24 k.  Dodatkowo kia kusi tą długą gwarancją. Tak jak pisałem chce samochód na lata a nie na 2-3 i zmiana. Nie stać mnie na takie zabawy obecnie. 

 

Jeżeli uważacie że 70 koła za kia to za dużo i można innej firmy samochód dajcie znać. Dodatkowo zależy mi na tych ratach 3 na 3. 2 na 2 to troszkę dużo przy moim budżecie i mógłbym za rok nie zebrać wymaganej kwoty. 3 na 3 w okolicy 70 k to bezpieczna opcja.  Nie mam dzieci i nie planuje jestem ja i żona. Samochód ma służyć dla maks 2 osób. Przez ostatnie 5 lat uzytkowania epica wiozłem ludzi z tyłu tylko 5 razy w tym 3 razy na zlocie forumka xD

 

Mam czasu więcej do namysłu bo dalej epicą jeżdżę. Niestety z różnych powodów w weekend nie sprzedałem samochodu.

 

Odnośnik do komentarza

A obczaj jeszcze na Das Welt Auto, czy w Twoim regionie jakiś dealer nie ma Ceeda w ofercie w fajnej opcji. Często tam się pojawiają jak oglądam. Fajne fury to są, szczególnie w tej bogatszej wersji w multimediami.

1 minutę temu, milan napisał:

Ford fusion xD

 

 

 

 

No właśnie też się zdziwiłem. Może to Mondeo, tylko zza granicy, bo tak się tam nazywa. No chyba, że Blantman serio chciał tego prawdziwego Fusiona.

Odnośnik do komentarza
Teraz, balon napisał:

 

Panie ważne co ty uważasz. Kia to solidne auto tym bardziej dla osoby, która auto traktuje podobnie do dzieci:)

Znaczy jak? Auto ma być wygodne i jeździć po mieście możliwie jak najtaniej. Wygodne znaczy chciałbym aby miało klimę dwustrefową czy kamerę cofania. Już na bajerach w stylu podgrzewane siedzenie nie zależy mi tak bardzo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...